Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dobudowa garazu


andrzej3602

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
nie no 20co to przesada ale o tyle jest za krótki żeby wszedł samochód chcę dobudować jakiś 1m bo to jest komunistyczny garaż ma malucha a ja mam troszke innye auto ale tak serio to dobudowac chcę 1m

 

 

Dobudować...w szerz.......w zdłuż ??? a może po prostu dostawić ten metr i już...może jakąś fotkę wrzucisz????

 

My niestety zabudowujemy całą ścianę z przodu budynku :cry: :cry: i tego tak po cichu juz sie zrobić nie dało..za duża robota :evil: :evil: .... i musiałam dac zarobić architektowi i geodecie :cry: fack.....fack......fack......... :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63615&highlight=

 

Spoko.ja też nie umiałam jeszce niedawno :oops: :oops: ...poczytaj......oni ci pomogą :lol: :lol: ........

 

A co do garażu to ja gdybym miała dostawić do isniejącego 1m.....to bym to zrobiła i już..........No chyba że masz sąsiada-mędę :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.

To i ja moze sie podlacze do tematu.

Zamierzam wykonać w istniejącym budynku następujące prace:

-dobudowa wiatrolapu (ganku) z lekkich bloczków ,same ścianki w zarysie podestu i balkoniku.

-wykonanie tarasu ze schodami na ogród (równiez przebudowa juz istniejącego malego balkoniku)

-zmiana wlaściwości przeznaczenia budynku gospodarczego na garaż wraz ze zmianą jego dlugosci o ok. 1,5 m. oraz w zwiazku z tym wymuszoną zmiana konstrukcji dachu.

 

Dotychczasowy projekt który posiadam i jego aneksy jest projektem technicznym więc na nim w myśl nowego prawa budowlanego podobno nie mozna sie powolac.

Pani archtekt zasugerowala koniecznosc wykonania nowego projektu :"ARCHITEKTONICZNO - BUDOWLANEGO" co wiaze sie z kolei z koniecznoscia wykonania go dla tego budynku na nowo (rzeczoznawca p. poż ;projekt elektr. zasialnia wraz z prjektem zasilania garażu; projekt wod-kan;

plan ochrony zdrowia ?,inwentaryzacja stanu dotychczasowego budynku wraz z terenem i Fotometria i cala masa innych)

Caly zakres tych prac projektowych wyszacowala na ok 2300 pln bez podatku.

Do tego dojdą koszty dziennika , kierownik budowy.

CZY faktycznie to wszystko jest potrzebne i nie mozna tego zrobic tak jak kiedys w formie Aneksu do dotychczasowego projektu. na tzw. kalke????

 

Przeraza mnie mysl ze jeszcze nic nie zrobie a juz jakies 4 tys. nie moje .

Acha wyprzedze ewentualne sugestie.TAK mam wścipskich sąsiadów i nie chce tego robić bez zgody>

 

krzys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...