Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrodzenie murowane wykończone tynkiem mozaikowym


Recommended Posts

Tyle że napewno się nie nadaje na powierzchnię POZIOMĄ ogrodzenia.

Na pionowej - jest ok, zapewnić by woda nie napływała na murek, bo wtedy ma rzeczywiście szanse obłazić.

Dobrze chroni przed wilgocią, ale źle działa, jak wilgoć dostanie się pod spód, ja się źle odprowadzi wodę.

Fajne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że rozwiązanie mało popularne nikt. Nie ma nikogo kto ma tak zrobione ogrodzenie ? Przekopałem prawie cały net i nigdzie nie mogę znaleźć takiego rozwiązania :( Wszędzie klinkier albo piaskowiec.

 

Witam

 

Ja myśląc "ostro" o swoim przyszłym ogrodzeniu przerabiałem ten temat . Jest to rozwiazanie bardzo efektowne (sam miałem tak robić -tynk w kolorze elewacji ) jednak po rozmowie z tynkarzami zmieniłem swoje plany na słupki klinkierowe. Tynkarze powiedzieli mi że tynk jaki by nie był na pewno będzie odpadał i bardzo się brudził . Mróz i deszcz zrobią swoje i po kilku latach czeka cię niestety ponowne tynkowanie . Dlatego jest to tak mało popularne rozwiązanie . Potem pytałem jeszcze innych tynkarzy ,oni również potwierdzili opinię poprzednikow .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ja swego czasu szukałem doświadczeń w takim rozwiązaniu (tynk mozaikowy na ogrodzenie). Byłem gotowy również sam go kłaść.

Tynkarze odradzają, ale na dolnych partiach elewacji domu taki tynk właśnie się kładzie. Dlaczego na ogrodzeniu nie może być (ścianki pionowe oczywiście)?

 

Przy okazji, może ktoś spotkał instrukcje kładzenia tynku mozaikowego, najlepiej wraz ze wskazówkami doświadczonych tynkarzy. Chętnie taką literaturę bym przejrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...