Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

s?up


kret

Recommended Posts

Mam w projekcie domu dwa słupy (okrągłe) o średnicy ok 30cm , na rzucie fundamentów pokazane jest zbrojenie pionowe tych słupów wychodzące aż od ław - mam pytanie jak zalać te słupy betonem (okrągły szalunek ???? z desek ???) - nie pytałem o to jeszcze wykonawcy, na razie sam chcę się dowiedzieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gotowe szalunki ze specjalnego papieru. Po stwrdnięciu po prostu odrywasz ten papier i już. Jednorazowego użytku i dosyć drogie. Deskowanie też możesz zrobić ale okrągłe to Ci chyba nie wyjdzie. Ja miałem rurę kanalizacyjną (z tworzywa), zalałem słupek i później rociąłem tą rurę wzdłuż (kątówką) i ściągnąłem. Ale rura to też duży wydatek choć można ją wykorzystać wiele razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zamówić szalunek w którejś z profesjonalnych firm (Peri, Doka...), jeśli zbrojarze i betoniarze szybko sie uwiną z robotą, to zapłacisz nawet mniej niż za szalunek tracony z tektury, w dodatku dostaniesz gładka powierzchnię, którą wystarczy zatrzeć i pomalować...

Rury kanalizacyjnej nie polecam, cieżko ja rozciać po betonowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłam tę wiadomość Karoliny w Ogłoszeniach drobnych w wątku "Budujący w Warszawie..."

"No dobra - kolejne genialne odkrycie dla wszystkich, którzy budują "dworkowate" domki i potrzebują kolumn. Jedna kolumna toskańska na Bartyckiej kosztuje 1800 PLN, nam udało się znaleźć identyczne za 330 PLN sztuka. A juz myśleliśmy, że będziemy musieli upiększać monotuby"

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też kupiliśmy gotową papierową formę. Są bardzo ładne wzory: stylizowane na jońskie, korynckie itp. My wybraliśmy klasyczny ogrągły, bez specjalnych zdobień. Kupiliśmy je we Wieliczce koło Krakowa. W razie potrzeby mogę podać telefon. Pierwszy już wysechł i zdarliśmy karton- wygląda na prawdę super- równiosieńki. Moim zdaniem nie ma co ryzykować, a koszt kartonu fi 30 ok 200 złotych (jednorazowy) :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajcie, a znajdziecie. Szalunki spiralne robi (robiła) firma Domator Omega w Chodakowie k. Sochaczewa za psie pieniądze. Znalazłem taką ofertę promocji, już niby nieaktualnej, ale nie tak starej:

http://www.grupapsb.com.pl/Promocja-VII/promo2.htm

Jest nr infolinii. 77zł za 3 metry fi 30cm to chyba nie jest dużo. Sęk w tym, że firma ma właśnie kłopoty i nie wiem, czy jeszcze cokolwiek produkuje: http://www.e-sochaczew.pl/news/ewiadomo.php3?id_news=354

Wygląda na to, że zostaną szalunki z importu za 1-2kzł

Centrala firmy Domator jest: http://www.domator-holding.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...