Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich będziemy budować się w Kosocicach wprawdzie to Kraków ale do Wieliczki mamy "jak rzut beretem", od jakiegoś czasu śledzimy forum z mężem. Chcemy montować okna w warstwie ocieplenia, stąd moje pytanie - czy może ktoś polecić firmę montującą okna w warstwie ocieplenia, która wie jak to zrobić bo wiemy, że jest sporo partaczy w tej kwestii, ponieważ temat nie jest jeszcze tak popularny.

 

Mam zamontowane okna w warstwie ocieplenia. Wątpię byście znaleźli odpowiednich ludzi. Jak chcecie by to było zrobione prawidłowo to trzeba do tego cierpliwości, dokładnośći i czasu, a więc i będzie to kosztowało. Znajdziecie super okna w dobrej cenie, słono zapłacicie za materiały do montażu w warstwie ocieplenia. Potem przyjdzie ekipa, która mimo zapewnień sprzedawcy robi to niestety pierwszy raz i są opłacani jak przy standardowym montażu. Co z tego może wyniknąć nietrudno przewidzieć. W wątku "szukam dobrych okien" znajdziecie odpowiednich fachowców.

 

=========

 

zainteresowani kolektorami w Wieliczce, zobaczcie na nowe newsy na wieliczka.eu

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

sysia_w a jakie macie okna zamontowane PCV czy drewniane. W trakcie śledzenia postów dotyczących tej tematyki to czytam tylko o PCV a nam się marzą drewniane, ale są pewnie cięższe więc mogą sprawiać więcej problemów (chodzi mi o duże tarasowe). Już trochę poczytałam na forum (choć temat szeroki i jeszcze mnóstwo niewiadomych) i są ekipy montujące okna ale z Warszawy, Poznania... Dlatego pytam bo może ktoś miał już do czynienia z dobrą ekipą z małopolski lub okolic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sysia_w a jakie macie okna zamontowane PCV czy drewniane. W trakcie śledzenia postów dotyczących tej tematyki to czytam tylko o PCV a nam się marzą drewniane, ale są pewnie cięższe więc mogą sprawiać więcej problemów (chodzi mi o duże tarasowe). Już trochę poczytałam na forum (choć temat szeroki i jeszcze mnóstwo niewiadomych) i są ekipy montujące okna ale z Warszawy, Poznania... Dlatego pytam bo może ktoś miał już do czynienia z dobrą ekipą z małopolski lub okolic.

 

mamy PCV, porównywalne parametrami okna drewniane były znacznie droższe

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie przyłącza wodociągowego ,Otóż mam już projekt instalacji ale....... no właśnie Pan z Wodociagów w Biskupicach powiedział mi 3500 zł za 32 metry przyłącza , wydaje mi się ze to sporo . Czy może znacie kogoś kto robi takie przyłącza taniej . Jeśli tak to proszę. o namiary . I jak to jest z odbiorem tego przyłącza jeśli zrobi je ktoś inny niż Firma z którą podpiszemy umowę o dostarczanie wody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie przyłącza wodociągowego ,Otóż mam już projekt instalacji ale....... no właśnie Pan z Wodociagów w Biskupicach powiedział mi 3500 zł za 32 metry przyłącza , wydaje mi się ze to sporo . Czy może znacie kogoś kto robi takie przyłącza taniej . Jeśli tak to proszę. o namiary . I jak to jest z odbiorem tego przyłącza jeśli zrobi je ktoś inny niż Firma z którą podpiszemy umowę o dostarczanie wody?

 

nie wiem czy drogo czy tanio ale mi za 1mb wody (rura 63) liczył wykonawca 100zł, do tego wcinka w wodociąg i sam przyłącz i odbiory z gminy (w Wieliczce 300zł), w sumie wątpię żeby ktoś to zrobił taniej, a przy tym solidnie, a co do odbioru to z tego co wiem, odbiera zawsze organ, który przejmuje odcinek w zarząd, tzn. np. ZGK w Wieliczce więc sami sobie muszą to odebrać, czy wykonane wg ich wytycznych czy nie, a wykonawca ma się tylko trzymać projektu i nie musi robić tego polecona ekipa z lokalnych wodociągów, choć często tak wychodzi najprościej, pozdrawiam !

Edytowane przez korekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich będziemy budować się w Kosocicach wprawdzie to Kraków ale do Wieliczki mamy "jak rzut beretem", od jakiegoś czasu śledzimy forum z mężem. Chcemy montować okna w warstwie ocieplenia, stąd moje pytanie - czy może ktoś polecić firmę montującą okna w warstwie ocieplenia, która wie jak to zrobić bo wiemy, że jest sporo partaczy w tej kwestii, ponieważ temat nie jest jeszcze tak popularny.

 

witaj,budujemy rowniez w Kosocicach niedaleko kosciola.prosze kontakt do mnie [email protected]rawiam Ma-gda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym zapytać czy ktoś orientuje się w sprawie pozwoleń na budowę POŚ w gminie Biskupice (czy gmina wydaje takie pozwolenia), oraz kiedy będzie robiona kanalizacja w gminie. Zamierzam kupić działkę w Szczygłowie (gm.Biskupice) i chciałbym zorientować się w tym temacie. Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie przyłącza wodociągowego ,Otóż mam już projekt instalacji ale....... no właśnie Pan z Wodociagów w Biskupicach powiedział mi 3500 zł za 32 metry przyłącza , wydaje mi się ze to sporo . Czy może znacie kogoś kto robi takie przyłącza taniej . Jeśli tak to proszę. o namiary . I jak to jest z odbiorem tego przyłącza jeśli zrobi je ktoś inny niż Firma z którą podpiszemy umowę o dostarczanie wody?

 

Witam,

Jesli przylacze polega na polozeniu jedynie rur to moze faktycznie drogo. Jesli jednak po drodze masz zasowy, hydranty itp to cena jest niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów .Czy może ktoś na forum jest po przejściach z wodąciągami w Wieliczce .Jeszcze przed wydaniem warunków ,musiałam napisać pismo ,że przekazuję wybudowany odcinek, wodociągom.Następnie otrzymałam warunki ,z których wg mojej p.architekt wynika ,że jest to rozbudowa sieci , natomiast w wodociągach poinformowali mnie ,ze nie mam tak nigdzie napisane w warunkach .Po przygotowaniu projektu "przyłącza wodociągu ", poinformowali mnie ,że to jest "rozbudowa sieci" i nie mogę mieć na projekcie napisane "przyłącze "tylko "sieć ". Za każdym razem zmieniają zdanie ,celowo wprowadzają mnie w błąd .Na początku mówili ,że nie wymaga pozwolenia na budowę ,teraz że muszę dokumenty złożyć w architekturze i czekać na pozwolenie .Mam spory kawałek do wybudowania wodociągu około 120 m ,to jest koszt jakieś 20 tyś. i nie stać mnie na zafundowanie gminie kawałka wodociągu .Jeżeli może mi ktoś pomóc to bardzo proszę o informację
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja

 

Witam

ja z innej beczki, ale do pam, znalazłam wypowiedź na forum cytuję:"U mnie robił wykonawca SS. Jest drenaż opaskowy, do tego podłączona woda z rynien, a to odprowadzone do studni na 4 kręgi. Jak chcesz to podam namiar na gościa (z Krzyszkowic)." czy mogę prosić o namiary na tego Pana na PV.

Przepraszam że tak na forum ale nie mogę wysłac prywatnej wiadomości do pam jakiś błąd wyskakuje

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów .Czy może ktoś na forum jest po przejściach z wodąciągami w Wieliczce .Jeszcze przed wydaniem warunków ...

Jeżeli może mi ktoś pomóc to bardzo proszę o informację

 

hej

mam identyczny przypadek, odp na priv - sprawdz pocztę

 

=========

 

też złożyłem wniosek na kolektory, ok godz 16 dostałem nr 7xx

Jarek

Edytowane przez sysia_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...