Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja polecam pana Mieczysława Jaśkowca

Też polecam MJ i jego brygadę/y. Robił u mnie stan surowy. Zdjęcia w linku w stopce.

Do dachu biorą innych ludzi, ale on wszystko pilotuje i bierze na siebie odpowiedzialność (i kasę :) ) za całą robotę.

Z tego co wiem to cały czas mają zlecenia więc mogą być kłopoty z terminami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to jutro akcja - kopanie przyłącza gazu. I to by był ostatni odcinek z tej serii (przyłącza i wszystkie roboty zewnętrzne) ufffff

Nie wiem czy wiesz, ale żeby Ci włączyli gaz musisz mieć do gazowni świstek od kominiarza. Właśnie to przerabiałam, więc jak potrzebujesz taniego i szybkiego (bez szukania zbędnych usterek ;-) itd) to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale żeby Ci włączyli gaz musisz mieć do gazowni świstek od kominiarza.

Mam już świstki (kominiarz, szczelność itp) :)

Napisz proszę gdzie się z tym udać żeby licznik zawiesili (obszar Wieliczki).

Czy trzeba się umawiać telefonicznie na jakiś termin czy coś ?

Ile potem trwa podłączeni gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale żeby Ci włączyli gaz musisz mieć do gazowni świstek od kominiarza.

Mam już świstki (kominiarz, szczelność itp) :)

Napisz proszę gdzie się z tym udać żeby licznik zawiesili (obszar Wieliczki).

Czy trzeba się umawiać telefonicznie na jakiś termin czy coś ?

Ile potem trwa podłączeni gazu?

Idziesz do gazowni podpisać umowę "Kompleksowego dostarczania paliwa gazowego". Ja byłam w gazowni w Kłaju bo tam podpisywałam wcześniej umowę o przyłącz do działki.

Musisz mieć

1 Oświadczenie kierownika budowy (czyli w tym przypadku tego kto kierował pracami przy gazie), oni mają takie specjalne druki. Jest tam że posiada uprawnienia i że kierował budową instalacji

2 Protokół z przeprowadzenia próby szczelności (ważny 6 mieniący od wystawienia)

3 Zaświadczenie od kominiarza - specjalne dla Gazownictwa okręgu Krakowskiego

4 Wyciąg z KW (ja miałam 1 roczny i się nie czepiali, że nie aktualny)

5 Dziennik budowy z wpisaną instalacją

6 Projekt przyłącza który już u nich składałeś

podpisujesz od ręki umowę, podajesz nr telefonu, panowie mają przyjechać jutro podłączyć licznik, nie przyjeżdżają :-) dzwonisz do mistrzów w gazowni, przyjeżdżają i masz gaz w domu. Czyli 2-3 dni.

A, musisz być przy przyłączaniu licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakie trzeba mieć dokumenty ( chodzi mi o elektrykę) do złożenia w nadzorze budowlanym wniosku o zakończeniu budowy. Napiszcie, proszę, czy mieliście wpisy w dzienniku, świstki z ZE i jakieś pomiary itd. Jest to o tyle ważne dle mnie , bo sam sobie robiłem instalację no i teraz muszę to jakoś zalegalizować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakie trzeba mieć dokumenty ( chodzi mi o elektrykę) do złożenia w nadzorze budowlanym wniosku o zakończeniu budowy. Napiszcie, proszę, czy mieliście wpisy w dzienniku, świstki z ZE i jakieś pomiary itd. Jest to o tyle ważne dle mnie , bo sam sobie robiłem instalację no i teraz muszę to jakoś zalegalizować :)

mam rozumieć, że inne sprawy już wiesz jak mają być załatwione?

może podasz co jest potrzebne

napewno kilka osób będzie wdzięcznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jutro akcja - kopanie przyłącza gazu. I to by był ostatni odcinek z tej serii (przyłącza i wszystkie roboty zewnętrzne) ufffff

Nie wiem czy wiesz, ale żeby Ci włączyli gaz musisz mieć do gazowni świstek od kominiarza. Właśnie to przerabiałam, więc jak potrzebujesz taniego i szybkiego (bez szukania zbędnych usterek ;-) itd) to pisz.

 

Wiem, ale ja się nie spieszę z odbiorem, tak więc powolutku sobie to pozałatwiam. Jak masz tego kominiarza to daj namiar, po nowym roku zrobię sobie odbiór.

Co do spraw w gazowni, to mam podpisaną umowę na wykonanie przyłącza z gazownią i zebym mial włączony gaz to wystarczy poza tym kominiarzem, pomiar szczelności instalacji w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakie trzeba mieć dokumenty ( chodzi mi o elektrykę) do złożenia w nadzorze budowlanym wniosku o zakończeniu budowy. Napiszcie, proszę, czy mieliście wpisy w dzienniku, świstki z ZE i jakieś pomiary itd. Jest to o tyle ważne dle mnie , bo sam sobie robiłem instalację no i teraz muszę to jakoś zalegalizować :)

mam rozumieć, że inne sprawy już wiesz jak mają być załatwione?

może podasz co jest potrzebne

napewno kilka osób będzie wdzięcznych :)

 

Może tak nie do końca wiem :), byłem w nadzorze i dostałem wykaz co trzeba mieć, pytałem też pana "kier-buda" (w moim przypadku p. Łukasika), ale nic wiecej chyba się nie dowiedziałem niż to co na forum już było napisane. Dziś w nadzorze dowiedziałem się, że od nowego roku bedzie potrzebne dodatkowo jeszcze świadectwo energetyczne. Wiec, jeżeli jeszcze ktoś ma szanse i może złożyć dokumenty w tym roku to kilka złotych mu zostanie (podobno 500 zł). Ja niestety nie mam mapki powykonawczej (inwentaryzacja) od geodety, a załatwienie jej to ok. 1 miesiac, wiec raczej nie zdążę :(

A moje pytanie dotyczące przyłącza prądu nadal aktualne (dowiedziałem się ze podobno nie jest wymagane pozwolenie na budowę przyłącza, wystarcza tylko zgłoszenie ??? )

Jeszcze może jedna sprawa: jeżeli ktoś chce się zameldować w nowym domu to nie musi być zakończona budowa. Pani w UG w Wieliczce powiedziała, wystarczy że tam mieszka (rozumiem, że pisze się takie oświadczenie i wystarcza ?), ma nadany numer i prawo do nieruchomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie sprzedawca tych grzejników nazywa tzn jaki nik ma ?

grzejniki kupowałem KFA aluminiowe u najtańszego na allegro, taki co mi przy 3 sztukach dał z wysyłką gratis - nicka nie pamiętam, ale on był z Poznania

 

a resztę kupowałem tam koło Olkusza

rurki pcv, miedź złączki przeróżne itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby odebrać dom w Wieliczce trzeba mieć

1 Inwentaryzacja podwykonawcza od geodety

2 Oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu budowy i uporządkowaniu placu budowy

3 Odbiór prądu, gazu, wody i kominiarski, szczelność szamba jak ktoś ma

4 dziennik budowy

I TYLE

Dokładnie trzeba miec:

1. dziennik budowy

2. kserokopie pozwolenia na budowę

3. inwentaryzacje geodezyjną powykonawczą zatwierdzoną przez ZUDP

4. oświadczenie kierownika budowy w zakresie określonym w art 57 ust 1 pkt2 PB. ( kopia uprawnień i wypis z izby)

5. Oswiadczenie kierownika o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych

6. kopie aktualnych protokołów badań i sprawdzeń ( instalacja gazowa - ważna 1 rok - uwaga kopia uprawnień osoby sprawdzającej, wewnętrznej instalacji elektrycznej - 5 lat - kopia uprawnień osoby sprawdzającej, izba i uprawnienia SEP, przewody kominowe -1 rok, protokół szczelności szamba - 1 rok)

7 . Z gazowni - protokół odbioru przyłącza, Z energetyki - protokół odbioru przyłącza, z Wodociągów - protokół odbioru przyłacza wody ewentualnie odbioru przyłacza kanalizacji

8. kopie rysunków z naniesionymi zmianami

9. pismo z gminy o rezerwacji numeru domu. ( według mnie wymóg bezprawny, ale chcą wiec sie nie kłoce.)

10 po nowym roku - kopie świadectwa charakterystyki energetycznej budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZas goni - zima idzie - pytanko czy ktoś robił ocieplenie poddasza przed tynkami i jakie efekty??

[/img]

 

Temat przerabiany wielokrotnie wiec sproboj poszukac odpowiedniego watku.

Ze zdrowego rozsadku odradzam, tynki musz jakos wyschnac a 25% ciepla ucieka przez gore. Welna ci namoknie i tynki nie wyschna.

pzdr

dada_krk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...