Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Znalazłem gdzieś w innym wątku - może wiecie gdzie to kupić i ile kosztuje:

 

"Przyznam, że okna połaciowe kiepsko obrobione. Szkoda, że nie dałeś ramy izolacyjnej (BDX). Kosztuje "parę" złotych ale łatwiej obrobić okna i mniejsza szansa na błędy wykonawców i potem mniej mostków termicznych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja polecam pana Mieczysława Jaśkowca

Też polecam MJ i jego brygadę/y. Robił u mnie stan surowy. Zdjęcia w linku w stopce.

Do dachu biorą innych ludzi, ale on wszystko pilotuje i bierze na siebie odpowiedzialność (i kasę :) ) za całą robotę.

Z tego co wiem to cały czas mają zlecenia więc mogą być kłopoty z terminami.

 

Dziękuje za podanie kontaktu do Pana MJ.

 

Moje następne pytanie dotyczy kupna materiałów budowlanych (cegły, bloczki, stal itd.) Jaki skład polecacie?

Czy teraz jest dobry okres do kupna materiałów (ceny) ?

 

Dzięki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem gdzieś w innym wątku - może wiecie gdzie to kupić i ile kosztuje:

 

"Przyznam, że okna połaciowe kiepsko obrobione. Szkoda, że nie dałeś ramy izolacyjnej (BDX). Kosztuje "parę" złotych ale łatwiej obrobić okna i mniejsza szansa na błędy wykonawców i potem mniej mostków termicznych."

 

Dołaczam się do pytania - ale chciałbym wiedzieć co to takiego? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem gdzieś w innym wątku - może wiecie gdzie to kupić i ile kosztuje:

 

"Przyznam, że okna połaciowe kiepsko obrobione. Szkoda, że nie dałeś ramy izolacyjnej (BDX). Kosztuje "parę" złotych ale łatwiej obrobić okna i mniejsza szansa na błędy wykonawców i potem mniej mostków termicznych."

 

Dołaczam się do pytania - ale chciałbym wiedzieć co to takiego? :oops:

popatrzcie tutaj

 

http://www.velux.pl/Produkty/Kolnierze_i_izolacja/H0422.htm

 

http://www.velux.pl/VELUXCommon/Resources/cache/031a93cd-7249-4dce-9957-6975bcf45251_bdx_238x176.jpg

 

Zestaw instalacyjny zawiera:

 

- Ramę izolacyjną BDX z polipropylenu i spienionego polietylenu

 

- Wokółokienną izolację przeciwwilgociową BFX z paroprzepuszczalnej folii polipropylenowej

 

- Rynienkę odwadniającą

 

- Kątowniki narożne

 

Zastosowanie

do dachów z izolacją na krokwiach

do dachów deskowanych

do dachów z izolacją pomiędzy krokwiami, z naciągniętą folią pod łatami

 

Przeznaczony do okien: GGL, GZL, GGU, GHL, GPL, GPU, GTL, GIL, GIV i GIU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd wziąć to świadectwo energetyczne?!

Aby odebrać dom w Wieliczce trzeba mieć

1 Inwentaryzacja podwykonawcza od geodety

2 Oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu budowy i uporządkowaniu placu budowy

3 Odbiór prądu, gazu, wody i kominiarski, szczelność szamba jak ktoś ma

4 dziennik budowy

I TYLE

Dokładnie trzeba miec:

1. dziennik budowy

2. kserokopie pozwolenia na budowę

3. inwentaryzacje geodezyjną powykonawczą zatwierdzoną przez ZUDP

4. oświadczenie kierownika budowy w zakresie określonym w art 57 ust 1 pkt2 PB. ( kopia uprawnień i wypis z izby)

5. Oswiadczenie kierownika o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych

6. kopie aktualnych protokołów badań i sprawdzeń ( instalacja gazowa - ważna 1 rok - uwaga kopia uprawnień osoby sprawdzającej, wewnętrznej instalacji elektrycznej - 5 lat - kopia uprawnień osoby sprawdzającej, izba i uprawnienia SEP, przewody kominowe -1 rok, protokół szczelności szamba - 1 rok)

7 . Z gazowni - protokół odbioru przyłącza, Z energetyki - protokół odbioru przyłącza, z Wodociągów - protokół odbioru przyłacza wody ewentualnie odbioru przyłacza kanalizacji

8. kopie rysunków z naniesionymi zmianami

9. pismo z gminy o rezerwacji numeru domu. ( według mnie wymóg bezprawny, ale chcą wiec sie nie kłoce.)

10 po nowym roku - kopie świadectwa charakterystyki energetycznej budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie trzeba znależć osobe z uprawnieniami do wykonywania takich świadectw. Od stycznia takie uprawnienia bedą mieli z urzędu wszyscy, którzy maja uprawnienia budowlane tylko na nieszczęście jeśli nie przejdą kursu to niestety nie będą mieli pojecia jak takie świadectwa sporządzić.

Tak na marginesie, to swiadectwo to tylko nic nie warty papier, z którego nic nie bedzie wynikać a za który trzeba bedzie zapłacić. A to wszystko dzieki naszym posłom-osłom. :D

 

Szara polska rzeczywistość, wyszło jak zwykle czyli do du..py :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściu mi podrzucił jakąś płytkę CD z czymś do wyliczania tego świadectwa energetycznego. Podobno w tym okresie przejściowym każdy z jakimś tam określonym wykształceniem może sobie to zrobić a potem zalegalizować za parę stówek 8)

Przyznam się, że nie patrzyłem jeszcze na tą płytkę i być może są to jakieś wyssane z palca plotki. Ale z drugiej strony teść to przywlókł z jakiegoś spotkania budowlańców .... może jest w tym trochę prawdy. Jak złapię jakąś chwilę czasu to spróbuję poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściu mi podrzucił jakąś płytkę CD z czymś do wyliczania tego świadectwa energetycznego. Podobno w tym okresie przejściowym każdy z jakimś tam określonym wykształceniem może sobie to zrobić a potem zalegalizować za parę stówek 8)

Przyznam się, że nie patrzyłem jeszcze na tą płytkę i być może są to jakieś wyssane z palca plotki. Ale z drugiej strony teść to przywlókł z jakiegoś spotkania budowlańców .... może jest w tym trochę prawdy. Jak złapię jakąś chwilę czasu to spróbuję poczytać.

 

Płyta jest dołączona do styczniowego Muratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w tym okresie przejściowym każdy z jakimś tam określonym wykształceniem może sobie to zrobić a potem zalegalizować za parę stówek

 

do końca tego roku każdy z wykształceniem magistra może sobie zrobic kurs i zdać egzamin państwowy. Wtedy będzie miał uprawnienia do sporządzania takich świadectw. Sporządzenie takiego świadectwa nie jest wcale takie proste, a jesli nawet to znależć potem jakiegoś jelenia, który to podpisze i weźmie na siebie to już wątpię. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd wziąć to świadectwo energetyczne?!

chyba nadzór powienien wiedzieć kto to ma wykonać

ja bym się spieszył i jak się da to złożyć nawet w ostatni możliwy dzień ale jeszcze w tym roku i bez tego świadectwa energetycznego

Trzeba dzwonic do elektryka ktory wam robil instalacje i pytac dlaczego czegos takiego nie dostarczyl , ja tez mam dolaczone jakies badania ktore wygladaja bardzo naukowo a z tego co wiem moj elektryk w tym wzgledzie mial podwykonawce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd wziąć to świadectwo energetyczne?!

chyba nadzór powienien wiedzieć kto to ma wykonać

ja bym się spieszył i jak się da to złożyć nawet w ostatni możliwy dzień ale jeszcze w tym roku i bez tego świadectwa energetycznego

Trzeba dzwonic do elektryka ktory wam robil instalacje i pytac dlaczego czegos takiego nie dostarczyl , ja tez mam dolaczone jakies badania ktore wygladaja bardzo naukowo a z tego co wiem moj elektryk w tym wzgledzie mial podwykonawce ;)

to nie chodzi o badanie instalacji elektrycznej jej pomiary itp. tylko świadectwo energetyczne budynku czyli jakie parametry ma ściana i inne elementy budynku, ile mniej więcej będzie zapotrzebowania na energię czyli jaki koszt ogrzewania

coś tak to sobie rozumuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza w Wieliczce. Wszyscy jeszcze świętują :)

A ja muszę szybko kupić:

- geberity

- grzejniki do łazienek

- parapety wew

- drzwiczki do wyczystki i jakąś miskę z odpływem do kanalizacji

- brodzik z kabiną

- płytki ceramiczne

- itd .....

 

Przyznawać się szybciutko gdzie ktoś coś takiego kupował najtaniej :)

 

Edit - jesteś ?

Zakupiłem ten odpływ do garażu, ale się okazuje że ten syfon co oni dali to mi się nie zmieści. Ty miałaś tak dużo miejsca w wylewce żeby to schować ? To wszystko z syfonem to przekracza chyba 20cm na wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...