Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A co z tą zapyziałą, neolityczną Wieliczką. Jak zwykle na końcu. czy to się kiedyś zmieni?

no przecież Wieliczka w grudniu zakończyła zbieranie ankiet

 

14 stycznia Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł podpisał list intencyjny w zakresie realizacji projektu „Budowa kolektorów słonecznych”. Tym samym Gmina Wieliczka wspólnie z samorządami gmin: Niepołomice, Skawina i Kłaj zadeklarowała wolę współpracy w zakresie przygotowania i wdrożenia do realizacji projektu „Kolektory słoneczne” na budynkach prywatnych oraz użyteczności publicznej.

 

Ale wszyscy już zaczynają a tutaj tylko ankiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

u mnie w gminie tokarnia(p.myślenicki) dwa lata temu także były zbierane zapisy, wszystko miało być i .......nie wyszło nic, jak się okazało była to kiełbasa wyborcza, teraz tak samo do 20 lutego jest termin zapisów. jestem ciekaw czy dojdzie to do skutku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu było akcja z tymi ankietami ale to było tylko wywieszone na tablicy u sołtysa i widocznie nie było zbyt dużego zainteresowania.

Mnie to bardziej interesowała by oczyszczalnia.

 

Nie tylko na tablicy i u sołtysa. według mojej wiedzy ankieta była również rozdawana uczniom szkół w Gdowie, którzy to przekazywali ją swoim rodzicom.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny zakres dofinansowania będzie możliwy przy zakupie przydomowych oczyszczalni ścieków, jednakże w tym przypadku dofinansowanie będzie możliwe na obszarach przewidzianych dla tego typu instalacji.

i teraz moje pytanie dotyczące tego cytatu. Czy miejscowość Marszowice znajduje się w tym obszarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak dobrze pójdzie to już niedługo dołączymy do Was. Nasz domek (miejmy nadzieję) powstanie w Sygneczowie. I zwracam się z prośbą do doświadczonych forumowiczów- czy dużo było problemów z załatwianiem pozwolenia? Tzn chodzi mi w szczególności o sprawy przyłączy. Podzielcie się doświadczeniem jak to u Was wyglądało- czego unikać? Na co zwrócić uwagę?

Pozdrawiam serdecznie i zazdraszczam tym co już wykańczają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak dobrze pójdzie to już niedługo dołączymy do Was. Nasz domek (miejmy nadzieję) powstanie w Sygneczowie. I zwracam się z prośbą do doświadczonych forumowiczów- czy dużo było problemów z załatwianiem pozwolenia? Tzn chodzi mi w szczególności o sprawy przyłączy. Podzielcie się doświadczeniem jak to u Was wyglądało- czego unikać? Na co zwrócić uwagę?

Pozdrawiam serdecznie i zazdraszczam tym co już wykańczają :D

 

To zależy jakie masz możliwości. Czy media w działce, albo w drodze itp. Z mojego doświadczenia to najlepsza wersja jest jak media są w drodze gminnej, ale lepiej żeby nie asfaltowa. Gmina daje bez problemu zgody. U mnie np. na zrobienie przyłącza z prądem kosztowało mnie 100zł dla gminy za rozkopanie.

Ps ostatnio zaczynam zaglądać do polecanego składu płytkowego w Sygneczowie to będziemy sprawdzać postępy w budowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak dobrze pójdzie to już niedługo dołączymy do Was. Nasz domek (miejmy nadzieję) powstanie w Sygneczowie. I zwracam się z prośbą do doświadczonych forumowiczów- czy dużo było problemów z załatwianiem pozwolenia? Tzn chodzi mi w szczególności o sprawy przyłączy. Podzielcie się doświadczeniem jak to u Was wyglądało- czego unikać? Na co zwrócić uwagę?

Pozdrawiam serdecznie i zazdraszczam tym co już wykańczają :D

 

To zależy jakie masz możliwości. Czy media w działce, albo w drodze itp. Z mojego doświadczenia to najlepsza wersja jest jak media są w drodze gminnej, ale lepiej żeby nie asfaltowa. Gmina daje bez problemu zgody. U mnie np. na zrobienie przyłącza z prądem kosztowało mnie 100zł dla gminy za rozkopanie.

Ps ostatnio zaczynam zaglądać do polecanego składu płytkowego w Sygneczowie to będziemy sprawdzać postępy w budowie :D

no właśnie słyszałam o tym składzie, że warto tam zaglądać. A Pam widzę po sąsiedzku po Grabówki tuż tuż :D

Media mam na działce- tzn prąd, woda a gaz po drugiej stronie drogi- więc może nie będzie tak źle. Dzięki za info :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem jaki miałem to tylko z prądem, ale nie przez "prądownię" tylko przez niedouczonego wykonawcę przyłącza. Ale kanał i wodę miałem w działce to nie było nawet nad czym się zastanawiać.

czyli enion nie robił problemów z przyłączem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...