Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a skąd braliście prąd na budowę? skoro trzeba czekać tyle na przyłączenie do sieci?

 

Tak jak poprzednicy agregat i sasiedzi:-)

Probowalem dzis dzwonic do Enionu czy jest mozliwosc przyspieszenia - "nic Pan nie zrobi, trzeba czekac". I jestem w kropce bo planowalem do jesieni skonczyc budowe i sie przeprowadzac a tu termin w Enionie na wiosne 2010. Argumenty, ze to jest dla nich interes ze czym szybciej mi podlacza tym szybciej zaczna kase zgarniac nie pomogly.

Zastanawiam mnie czy mimo wszytko nie ma jakiegos sposobu na szybsza realizacje przylacza. Jakos z gazem nie ma takiego klopotu a podlacznie gazu wydaje mi sie trudniejsza sprawa. No coz. Jesli ktos mialby jakies pomysly to bylbym wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Mial ktos z budujacych doczynienia z firma oknomodern (http://www.oknomodern.pl)? Poszukuje producenta okien drewnianych i juz mam metlik w glowie. Rozbieznosc cenowa ogromna, szczegolnie jesli chodzi o przedstawicieli w Krakowie - niektorzy sa niepowazni ale to juz osobny temat.

Z gory dzieki za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd braliście prąd na budowę? skoro trzeba czekać tyle na przyłączenie do sieci?

 

Tak jak poprzednicy agregat i sasiedzi:-)

Probowalem dzis dzwonic do Enionu czy jest mozliwosc przyspieszenia - "nic Pan nie zrobi, trzeba czekac". I jestem w kropce bo planowalem do jesieni skonczyc budowe i sie przeprowadzac a tu termin w Enionie na wiosne 2010. Argumenty, ze to jest dla nich interes ze czym szybciej mi podlacza tym szybciej zaczna kase zgarniac nie pomogly.

Zastanawiam mnie czy mimo wszytko nie ma jakiegos sposobu na szybsza realizacje przylacza. Jakos z gazem nie ma takiego klopotu a podlacznie gazu wydaje mi sie trudniejsza sprawa. No coz. Jesli ktos mialby jakies pomysly to bylbym wdzieczny.

 

A zadzwoń lub podjedź i zapytaj czy gdybyś ty przygotował dokumentację (projekt, pozwolenie lub zezwolenie) to czy ten okres się skróci i o ile. Powinni skrócić do 6 m-cy (tak przynajmniej było). Na przetarg trafiasz po 3 miesiącach a potem to już kwestia dogadania sie z wykonawcą. :wink: Ze zmianą umowy nie powinno być problemu. Gdyby się udało to wydasz kilka stówek więcej, ale prąd będzie na pewno szybciej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.uslugi-stolarskie.com

Ja kupowałam u Pana Zająca w Skrzydlnej - piękne z szybą 1.0. Robią wszystko co chcesz, kupowałam tam też drzwi, wszystko robią na wymiar więc nie ma problemu z dopasowywaniem.

 

O świetna podpowiedź. Muszę się zacząć rozglądać za drzwiami wewn.

Drzwi wewnętrzne też tam kupowałam, mam piękne futryny na szerokość ściany czyli u mnie np przy wejściowych 30 cm- wygląda super.

Zrobi Ci wszystko co chcesz :) Najgorsze to musisz wiedzieć co chcesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.uslugi-stolarskie.com

Ja kupowałam u Pana Zająca w Skrzydlnej - piękne z szybą 1.0. Robią wszystko co chcesz, kupowałam tam też drzwi, wszystko robią na wymiar więc nie ma problemu z dopasowywaniem.

 

O świetna podpowiedź. Muszę się zacząć rozglądać za drzwiami wewn.

Drzwi wewnętrzne też tam kupowałam, mam piękne futryny na szerokość ściany czyli u mnie np przy wejściowych 30 cm- wygląda super.

Zrobi Ci wszystko co chcesz :) Najgorsze to musisz wiedzieć co chcesz...

 

A pewnie jeszcze gorsze jak się dowiem za ile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd braliście prąd na budowę? skoro trzeba czekać tyle na przyłączenie do sieci?

 

Tak jak poprzednicy agregat i sasiedzi:-)

Probowalem dzis dzwonic do Enionu czy jest mozliwosc przyspieszenia - "nic Pan nie zrobi, trzeba czekac". I jestem w kropce bo planowalem do jesieni skonczyc budowe i sie przeprowadzac a tu termin w Enionie na wiosne 2010. Argumenty, ze to jest dla nich interes ze czym szybciej mi podlacza tym szybciej zaczna kase zgarniac nie pomogly.

Zastanawiam mnie czy mimo wszytko nie ma jakiegos sposobu na szybsza realizacje przylacza. Jakos z gazem nie ma takiego klopotu a podlacznie gazu wydaje mi sie trudniejsza sprawa. No coz. Jesli ktos mialby jakies pomysly to bylbym wdzieczny.

 

A zadzwoń lub podjedź i zapytaj czy gdybyś ty przygotował dokumentację (projekt, pozwolenie lub zezwolenie) to czy ten okres się skróci i o ile. Powinni skrócić do 6 m-cy (tak przynajmniej było). Na przetarg trafiasz po 3 miesiącach a potem to już kwestia dogadania sie z wykonawcą. :wink: Ze zmianą umowy nie powinno być problemu. Gdyby się udało to wydasz kilka stówek więcej, ale prąd będzie na pewno szybciej. :wink:

 

Ja miałam swoją dokumentację i prąd na działce po 6 miesiącach od podpisania umowy. Wykonawca zrobił przyłącz w ostatnim dniu do kiedy miał termin. Budowa szła na agregacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam prośbę jeśli macie kogoś sprawdzonego ,firme ,osobę w temacie kominków to bardzo proszę o namiar na priv

 

W gre wchodzi doradztwo i wykonanie kompleksowe,chce kominek z nawiewem na inne pomieszczenia i mam jeszcze budynek bez tynków ,więc pora zająć się tematem,

 

Okolice Wieliczki a konkretnie Brzegi

 

thx i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam prośbę jeśli macie kogoś sprawdzonego ,firme ,osobę w temacie kominków to bardzo proszę o namiar na priv

 

W gre wchodzi doradztwo i wykonanie kompleksowe,chce kominek z nawiewem na inne pomieszczenia i mam jeszcze budynek bez tynków ,więc pora zająć się tematem,

 

Okolice Wieliczki a konkretnie Brzegi

 

thx i pozdrawiam :)

 

mogę polecić

http://www.wojcieszko.pl

Sprawdzony przez nas i dwie znajome pary- wszyscy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się udzielałaś na stronie 10 :)

 

 

 

tak jak ci mówiłam mieliśmy to robić sami, ale czasu brakło, przyszła zima i trzeba było za to zabulić. Ale myslę, że ta wiedza, którą zdobyłam "przerabiając ten temat" pozwoliła mi uniknąć pewnych błedów przy ocieplaniu. Pewnie i tak nie wszystkich, ale może chociaż tych podstawowych :wink:

Troche jednak zrobilismy sami: sufity podwieszane na parterze, ozdobne gzymsiki, półeczki itd. Małż sie tak rozpędził, że teraz z racji tego, że po ociepleniu poddasza zostało dośc sporo odpadków płyt i profili to chodzi i kombinuje: to jakieś półeczki, to jakaś mała zabudowa... :D

e to moze zamieścisz jakiś poradnik typu "ZRÓB TO SAM", sam mam kilka rzeczy do zabudowania np. wodomierz w kotłowni i jakoś nie mogę się za to zabrać, jakoś tak nie wiem od czego zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupowaliście bramy garażowe i których"montażystów" polecacie??

Wchodzi w rachubę: Hormann vs Normstahl vs Krispol

pozdr

 

Ja brałem Hormanna z Opolskiej. Jak dla mnie to obsługa od początku do końca była super. Bramę przetrzymali mi z jakieś 2 miesiące, przyjechali w umówionym terminie i nawet działa do dzisiaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do pradu to ja podpisywałem umowe 15.05.2008 a w grudniu przed świętami dzwonił do mnie facet że wygrał przetarg i chce się umówić na montarz skrzynki. Z tego co pamietam to pisałem pismo o przyspieszenie montarzu przyłącza ale czy to coś dało to nie mam pojęcia. Pismo było w formie prośby o przyspieszenie , nasciemniałem ze sprzedałem mieszkanie i mam ileś tam czasu na opuszczenie go i bede mieszkał w domu bez prądu, ze jakieś małe dzieci w domu itp. czy to coś poskutkowało czy załatwili mnie normalnym trybem to nie wiem. Jak co to moge dac namiar na elektryka co mi robił przyłącze nie wiem czy mało czy duzo zapłaciłem ale wszystko fajnie sprawnie.( on kupował wszystko czyli skrzynka na słup, uziemienie skrzynki , kabel do domu ok. 30metrów uziemienie domu , jakieś peszle, i skrzynka do domu 220/380V do tego dał mi papiery z pomiaru instalacji bez której nie założa licznika.) W maju jak składałem papiery to były tylko fundamenty , a teraz jest piętro bez dachu oczywiście bez żadnej instalacji w środku ale dzięki tym papierom podpisałem umowe na licznik i mam już prąd w domu , a jak wybuduje do konca i zrobie instalacje w domu to wtedy tylko przepne główny kabel ze skrzynki tymczasowej do docelowej rozdzielni, a tamta skrzynke dam do garażu. Acha nie podałem jeszcze ceny za robote plus materiał to co pisałem wyżej zapłaciłem 2200. Przekonało mnie to ze mam papiery na pomiar całej instalacji.

Troche sie rozpisałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podpisywałem umowę z gazownią na wykonanie przyłącza. Mieli na to 6 miesięcy, które minęło 9 stycznia. Jakoś ich nie poganiałem a że dalej nie są gotowi to wychodzi z umowy, że za każdy dzień spóźnienia odliczaja 1% od kosztów przyłącza. To by wychodziło już 35%. Ciekawe czy będzie problem to wyegzekwować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podpisywałem umowę z gazownią na wykonanie przyłącza. Mieli na to 6 miesięcy, które minęło 9 stycznia. Jakoś ich nie poganiałem a że dalej nie są gotowi to wychodzi z umowy, że za każdy dzień spóźnienia odliczaja 1% od kosztów przyłącza. To by wychodziło już 35%. Ciekawe czy będzie problem to wyegzekwować.

 

 

Na pewno nie. ... :D

Jak tylko dojdzie do nich wniosek, to na drugi dzień masz kasę na koncie

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...