Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość zabawiking
Witam, Planuje na dniach rozpoczac budowe w Raciborsku i juz pojawiaja sie pierwsze pytania. Chodzi mi o przylacz wody. Otoz mam wode na dzialce, oraz uzgodniony w gminie projekt przylacza (przy projekcie domu). Doszly mnie sluchy ze aby jakakolwiek firma podjela sie wykonania takiego przylacza to konieczny jest jakis dodatkowy projekt, ktory nastepnie nalezy uzgodnic w wodociagach w Wieliczce. Czy to prawda? Moze ktos napisac jak wyglada cala procedura?

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow

 

Posiadasz warunki przyłączeniowe. Teraz uprawniona osoba musi Ci zrobić projekt przyłącza. Następnie trzeba zgłosić zamiar wykonania przyłącza w architekturze. Następnie można szukać wykonawcę który wykona całą robotę. Po wykonaniu geodeta musi wykonać inwentaryzację. I to chyba wszystko.

Budowanie nie jest takie proste jakby się wydawało :lol:

 

Pozdrowienia.;)

 

No tak, ale juz mam projekt przylacza w projekcie budowlanym, uzgodniony w ZUDP. Czy tego projektu nie dalo by sie jakos zaadoptowac, a moze on juz wystarczy? Nie wystarzczy poszukac uprawnionej osoby, ktora wykona przylacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Planuje na dniach rozpoczac budowe w Raciborsku i juz pojawiaja sie pierwsze pytania. Chodzi mi o przylacz wody. Otoz mam wode na dzialce, oraz uzgodniony w gminie projekt przylacza (przy projekcie domu). Doszly mnie sluchy ze aby jakakolwiek firma podjela sie wykonania takiego przylacza to konieczny jest jakis dodatkowy projekt, ktory nastepnie nalezy uzgodnic w wodociagach w Wieliczce. Czy to prawda? Moze ktos napisac jak wyglada cala procedura?

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow

 

Posiadasz warunki przyłączeniowe. Teraz uprawniona osoba musi Ci zrobić projekt przyłącza. Następnie trzeba zgłosić zamiar wykonania przyłącza w architekturze. Następnie można szukać wykonawcę który wykona całą robotę. Po wykonaniu geodeta musi wykonać inwentaryzację. I to chyba wszystko.

Budowanie nie jest takie proste jakby się wydawało :lol:

 

Pozdrowienia.;)

 

No tak, ale juz mam projekt przylacza w projekcie budowlanym, uzgodniony w ZUDP. Czy tego projektu nie dalo by sie jakos zaadoptowac, a moze on juz wystarczy? Nie wystarzczy poszukac uprawnionej osoby, ktora wykona przylacz?

 

U nas było tak: razem z wnioskiem o PNB złozylismy wszystkie projekty przyłączy( wszystko uzgodnione w ZUDP) Pozwolenie dostalismy na budowę domu i wszystkich przyłączy. Potem z konktetnym projektem, np wody szlismy do wodociągów (prądu do Enionu) i podpisywalismy umowę o przyłącza. Po zrobieniu przyłączy przychodził geodeta, robił mapkę powykonwczą. Zanosiło się ja do wodociagów lub Enionu i podpisywalismy umowę o dostawę wody lub prądu. Oczywiście przed podpisaniem umowy trzeba uregulować kasę za przyłącze. :wink:

 

Dlatego proponuję z projektem, który masz podejść do wodociągów i zapytać, czy na podstawie tego projektu możesz zabierać się za robienie przyłącza. :wink: Może polecą Ci tam jakiegoś wykonawcę, który zrobi przyłącz, a Ty nie będziesz mieć problemów z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz biorą za:

- punkt elektryczny?

- m2 tynków wewn. gipsowych i cem-wap (z materiałem)?

- m2 wylewek?

 

My płacimy 60 zł za pkt

22 zł/m2 tynkow gipsowych (ten sam wykonawca za tynki tradycyjne liczy 25zł/m2)

a przy wylewkach to juz jest trudniej okreslic bo to zależy od materiału - u nas wychodzi od 35zł/m2 w garażu do 48 zł na parterze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz biorą za:

- punkt elektryczny?

- m2 tynków wewn. gipsowych i cem-wap (z materiałem)?

- m2 wylewek?

 

My płacimy 60 zł za pkt

22 zł/m2 tynkow gipsowych (ten sam wykonawca za tynki tradycyjne liczy 25zł/m2)

a przy wylewkach to juz jest trudniej okreslic bo to zależy od materiału - u nas wychodzi od 35zł/m2 w garażu do 48 zł na parterze)

 

"aga&marcin", czy czasami czegoś nie pomyliłaś ? Ceny jakie ja znam to odpowiednio:

prąd nie mam pojęcia ponieważ robiłem sam

Tynki tradycyjne -14zł/m2 w tamtym roku, w tym 12-14zł/m2

Wylewki 15zł/m2 w tamtym roku, w tym 13-14zł/m2

wydaje mi się, że ceny nie mogą się, aż tak różnić.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz biorą za:

- punkt elektryczny?

- m2 tynków wewn. gipsowych i cem-wap (z materiałem)?

- m2 wylewek?

 

My płacimy 60 zł za pkt

22 zł/m2 tynkow gipsowych (ten sam wykonawca za tynki tradycyjne liczy 25zł/m2)

a przy wylewkach to juz jest trudniej okreslic bo to zależy od materiału - u nas wychodzi od 35zł/m2 w garażu do 48 zł na parterze)

 

"aga&marcin", czy czasami czegoś nie pomyliłaś ? Ceny jakie ja znam to odpowiednio:

prąd nie mam pojęcia ponieważ robiłem sam

Tynki tradycyjne -14zł/m2 w tamtym roku, w tym 12-14zł/m2

Wylewki 15zł/m2 w tamtym roku, w tym 13-14zł/m2

wydaje mi się, że ceny nie mogą się, aż tak różnić.

pozdrawiam

 

Heh, teraz dopiero doczytałem. Podejrzewam, że Twoje ceny są za robociznę z materiałem, a ja podałem za samą robociznę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zabawiking
Ma ktos informacje jakie sa obecnie koszty m2 za wybudowanie stanu surowego zamknietego. Mi jedna firma zaproponowala 1300zl netto, wydaje mi sie to bardzo duzo. Co sadzicie? Moze macie kogos do polecenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos informacje jakie sa obecnie koszty m2 za wybudowanie stanu surowego zamknietego. Mi jedna firma zaproponowala 1300zl netto, wydaje mi sie to bardzo duzo. Co sadzicie? Moze macie kogos do polecenia?

Ja place 55 000 za 160m2 surowego otwartego i to podobno jest teraz duzo (oczywiscie bez materialow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zabawiking

Ja place 55 000 za 160m2 surowego otwartego i to podobno jest teraz duzo (oczywiscie bez materialow).

 

No tak, ale mi wlasnie z materialami tyle powiedzieli, typu "nic pana nie interesuje". Zastanawiam sie na ile to jest duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos informacje jakie sa obecnie koszty m2 za wybudowanie stanu surowego zamknietego. Mi jedna firma zaproponowala 1300zl netto, wydaje mi sie to bardzo duzo. Co sadzicie? Moze macie kogos do polecenia?

 

Wszystko zależy z czego się buduje i jak. Ja za dom z poddaszem mieszkalnym, kryty dachówką o pow. 170 m2 + 33 m2 garaż mam umówiona ekipę za 47 tyś.

Robią kompletny SSO tj. dach z pełnym wykończeniem (kominy, rynny), ścianki działowe, tarasy itd. Wiem że mogłem znaleźć tańszą o kilka tysięcy ekipę ale wolę dopłacić i mieć rzetelnych i poleconych wykonawców co najważniejsze z tej samej miejscowości co ja.

Materiał będę załatwiał ja sam. Buduję z Porothermu a dachówka będzie Brassa Z pobieżnych wyliczeń wyszło mi że całkowity koszt SSO nie powinien przekroczyć 160 000 zł. Czyli koszt wybudowania 1 m2 to około 800 zł. Niech przy skrajnie niekorzystnej dla mnie sytuacji cenowej dojdzie do 1000 zł za m2 to i tak ma się nijak do Twojej ceny. Swoje ceny podaję brutto.

Reasumując 1300 zł za m2 netto to dla mnie jakiś kosmos . :o :o :o

 

Edit

 

No tak, ale mi wlasnie z materialami tyle powiedzieli, typu "nic pana nie interesuje". Zastanawiam sie na ile to jest duzo

 

Ja tam wolę się interesować z czego i jak będzie zbudowany mój dom. Załatwienie dzisiaj materiałów to nie jest jakaś wielka filozofia. Oczywiście żeby kupić tanio należy mieć trochę wolnego czasu. Gdy się nim nie dysponuje można zrobić tak jak ja kiedy budowałem dom 4 lata temu. Spisać wszystkie potrzebne materiały i rozwieźć po okolicznych składach aby dali propozycję cen. Następnie wybrać najlepszą ofertę i przy cenach wyższych niż u konkurencji jeszcze po negocjować. Można wpłacić zaliczkę jako zabezpieczenie niezmienności cen lub nawet kupić materiały wcześniej i będą one w przechowaniu na składzie. Kompletny dach najlepiej zamówić w jakiejś firmie (jest ich mnóstwo a mają lepsze ceny) która specjalizuje się tylko w dachach.

I nawet gdy wynegocjowane ceny nie będą najniższe z możliwych to nie ma takiej możliwości aby cena za m2 zbliżyła się do ceny 1300 zł za m2.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zabawiking

Wilekie dzieki, bede musial w takim razie negocjowac. Zapytam sie ile by chcieli za robocizne sama, bede mial przynajmniej rozeznanie co i jak.

 

Moze macie kogos godnego polecenia?[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz biorą za:

- punkt elektryczny?

- m2 tynków wewn. gipsowych i cem-wap (z materiałem)?

- m2 wylewek?

 

My płacimy 60 zł za pkt

22 zł/m2 tynkow gipsowych (ten sam wykonawca za tynki tradycyjne liczy 25zł/m2)

a przy wylewkach to juz jest trudniej okreslic bo to zależy od materiału - u nas wychodzi od 35zł/m2 w garażu do 48 zł na parterze)

 

Dzięki za info. Znalazłam wykonwców, ciutkę tańszych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz biorą za:

- punkt elektryczny?

- m2 tynków wewn. gipsowych i cem-wap (z materiałem)?

- m2 wylewek?

 

My płacimy 60 zł za pkt

22 zł/m2 tynkow gipsowych (ten sam wykonawca za tynki tradycyjne liczy 25zł/m2)

a przy wylewkach to juz jest trudniej okreslic bo to zależy od materiału - u nas wychodzi od 35zł/m2 w garażu do 48 zł na parterze)

 

Dzięki za info. Znalazłam wykonwców, ciutkę tańszych :D

 

Witam,

 

Mozna poznac ceny tych "tanszych fachowcow"?

Zawsze to bedzie jakis punkt zaczepienia przy nagocjacjach cen:-)

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...