Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

muszę kupić rurę drenarską tą żółtą

 

gdzie ją kupowaliście ?

 

dzwoniłem do wodrolu z ul. Boguckiej i tam jest po 3,6/mb jak myślicie ?

 

w Grajowie 2,8mb

 

sieraków 2,6/mb

 

hmmmmmm jeśli by się sugerować tylko ceną to sprawa prosta

 

ej no przec cały dzień nikt nie odpowiedział nikt nic nie napisał !!

 

czy to forum jeszcze wogóle ktoś przegląda czy wszyscy pracują na budowie, albo pomieszkują w komach ?

 

a do drenażu mam pytanie:

czy kamyk dawaliście do samej góry ?

 

ja dałem na dno włóknnę i wywinąłem na bok i na tą włókninę położyłem rurę i przysypałem kamykiem

 

i teraz się zastanawiam czy prawidłowo będzie jak teraz na tą warstwę kamyka położę włókninę tą z boku czyli zawinę ją na płasko i przysypię to wszystko ziemią do góry

 

poradzicie coś ?

 

teoretycznie jak patrzyłem na schematy to niby coś tego typu jest wykonane

miałem dawać kamień do samej góry, ale zastananwiam się czy jest sens

 

kiedyś i tak część ziemi sięwybierze i zrobi się jakąś opaskę wokół domu i nawet jak będzie płynęła jakaś woda to przejdzie przez kostkę i potem troszkę ziemi będzie miałą do przejścia i dalej przesączy się przez włókninę (przefiltruje) i wpłynie do drenażu

 

u nas jest tak: warstwa kamienia, rura okręcona w geowłókninę, znowu warstwa kamienia, tak żeby przykryć rurę i na to ziemia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do drenażu mam pytanie:

czy kamyk dawaliście do samej góry ?...............

 

u nas jest tak: warstwa kamienia, rura okręcona w geowłókninę, znowu warstwa kamienia, tak żeby przykryć rurę i na to ziemia

 

o nareszcie jakaś odpowiedź

 

a drenaż działa ? patrzyliście do studzienki zbiorczej czy rewizyjnej ? przepływa osusza ?

ja mam niby ił jakiś czyli grunt raczej ciężko przepuszczalny, ale mi zależy na tym żeby wodę z okolic fundamentu ściagać a nie żeby z okolic domu od góry wpływało i odciągało

 

zresztą przy samym fundamencie zawsze jest suchutko

 

niech jeszcze ktoś potiwerdzi że tak ma i że mu to działa dosypię u siebie jeszcze trochę żwiru i zasypię też ziemią do samej góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w ten sposob:

 

ziemia od gory

geowłóknina

kamien (plukaniec)

rura drenarska

kamiec (plukaniec

geowłóknina

ziemia od dolu

 

Jak to bylo zrobione:

na poziomie law zostala polozona geowłóknina, nasypane kamienie, w kamieniach zostala umieszczona rura, obsypana od gory kamieniami a pozniej przykryta geowłókniną (tak zeby ziemia nie wchodzila miedzy kamienie i nie blokowala drenazu). Jednym zdaniem - w geowłókninę zawiniete kamienie i rure ;)

 

Drenaz dziala - w studzienkach pojawia sie woda. Jak dotychczas nie mialem odplywu, musialem co jakis czas pompowac. Teraz wlasnie chce zrobic odplyw, niestety nie mam w okolicy jeziorka, kanalu burzowego itd, za to dzialka jest pochyla. Stwierdzilem, ze na koncu dzialki zrobie studnie, ktore bedzie zakonczeniem drenazu, tylko przyznaje ze nie wiem jaka rura polaczyc drenaz z ta odsunieta studnia. Jak na razie jestem na etapi polozenia tam rowniez rury drenarskiej w nadziei, ze na ok. 30m woda z drenazu w jakims tam stopniu wsiaknie w ziemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kupował ostatnio rurę żelbetową na przepust do rowu ?

Całość ma mieć 7.5m (na nieszczęście - bo słyszałem że te rury są w kawałkach 3m).

Rura FI 50.

Potrzebuję jakieś namiary na producenta/sprzedawcę w okolicach Wieliczki.

Gdzie to można dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jak ja mam:

 

wykop naokoło fundamentu, cienka warstwa kamienia (ten okrągły ze żwirowni) rura drenarska i do samej góry ten kamyczek. Na to albo zasypię kmyczkek taki jak na ścieżki, albo w przyszłości położę kostkę granitową. Nie daję na pewno warstwy ziemi. A to wszystko leci do studni z 4 kręgów. Po deszczu jeszcze przez 3 dni wali woda jak ze źródła. A naokoło domu jak coś jeszcze spływa to ginie jakiś metr od ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kupował ostatnio rurę żelbetową na przepust do rowu ?

Całość ma mieć 7.5m (na nieszczęście - bo słyszałem że te rury są w kawałkach 3m).

Rura FI 50.

Potrzebuję jakieś namiary na producenta/sprzedawcę w okolicach Wieliczki.

Gdzie to można dostać?

 

Takie rury robił producent w Wieliczce na Limanowskiego. Ja kupowałem u niego 3 lata temu.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rury robił producent w Wieliczce na Limanowskiego. Ja kupowałem u niego 3 lata temu.

 

Znalazłem coś takiego:

 

Zakład Wyrobów Betonowych Waliszewski Antoni

Wieliczka ul. Limanowskiego 24, tel. 278 27 25

 

To chodzi o niego? Dzwoniłem do gościa. NIestety już chyba nie prowadzi tego interesu. Znalazłem firmę KAPRIN Sp. z o.o., ale oni mają drogo. Wychodzi około 150 zł za 1mb takiej rury. Dalej czegoś szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem zbudować Przydomową Oczyszczalnię Ścieków (POS), jednak ze względu na usytuowanie zbiornika (musi być pod wjazdem na posesję) poszukuję wykonawcy, który zrobi POS na bazie zbiornika betonowego, a nie standardowego z tworzywa sztucznego. Czy ktoś już miał podobny problem i znalazł jakieś rozwiązanie? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie ...

 

Witajcie,

A ja jeszcze raz wracam do tematu POS, gdyż widzę, że może być wspólny z rurami betonowymi - może ktoś ma namiary na producenta szamb betonowych z atestami (podobno gdzieś w Proszowicach jest, ale nie mam żadnego namiaru) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rury robił producent w Wieliczce na Limanowskiego. Ja kupowałem u niego 3 lata temu.

 

Znalazłem coś takiego:

 

Zakład Wyrobów Betonowych Waliszewski Antoni

Wieliczka ul. Limanowskiego 24, tel. 278 27 25

 

To chodzi o niego? Dzwoniłem do gościa. NIestety już chyba nie prowadzi tego interesu. Znalazłem firmę KAPRIN Sp. z o.o., ale oni mają drogo. Wychodzi około 150 zł za 1mb takiej rury. Dalej czegoś szukam.

w Swoszowicach jest zakład betoniarski może tam mają ?

chyba to jest ten

 

nosek chyba ma takie coś

http://www.bloczki.eu/rury.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

A ja jeszcze raz wracam do tematu POS, gdyż widzę, że może być wspólny z rurami betonowymi - może ktoś ma namiary na producenta szamb betonowych z atestami (podobno gdzieś w Proszowicach jest, ale nie mam żadnego namiaru) ...

 

a szamba to robi Wcisło z okolic Proszowic

przywozi i montuje w wykopanym wczesniej dołku, podłączyćtrzeba jużsobie samemu, no i daje papier powiedzmy że atest tyle tylko że nikt go nie chce później, ale jest

 

Transbed. FHUP. S. Wcisło. Sprzedaż betonu i piasku

32-100 (p-ta Proszowice) Piekary, 61

woj. Małopolskie, pow. proszowicki, gm. Proszowice

0605569282

ale lepiej dzwonić tu 693781376

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do tego Anbo...

Też nie mają tanio. Mają tylko średnicę 40 i kawałki 3m.

Cena za mb wychodzi 160 zł. No i do tego transport 100zł.

Szukam dalej. Wypadałoby ustrzelić gdzieś te rury tak do 100zł/mb.

 

Po edycji:

A Nosek ma takie rury FI=50 L=75 ale niezbrojone.

Cena 75zł netto za szt + transport z HDS około 250zł.

Coś mi się wydaje że taniej niz 150 za mb zbrojonej nie dostanę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem dołączyć do grupy. W maju będzie do odebrania pozwolenie na budowę. Ale zacząć chcemy w przyszłym roku, a ten poświęcić na rzetelne przygotowanie projektu.

Budujemy w Myślenicach, a wiem że na forum są tacy uczestnicy.

Pytanie jakie chcę zadać pojawiło sie pewnie na forum już setki razy, ale trudno przez wszystko przebrnąć.

Proszę o namiary na sprawdzone, polecane ekipy budowlane - najchętniej takie, które mogą się zająć całym domem, ale jeżeli macie ekipy polecane i sprawdzone do poszczególnych etapów to również dziękuję za pomoc i namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem dołączyć do grupy. W maju będzie do odebrania pozwolenie na budowę. Ale zacząć chcemy w przyszłym roku, a ten poświęcić na rzetelne przygotowanie projektu.

Budujemy w Myślenicach, a wiem że na forum są tacy uczestnicy.

Pytanie jakie chcę zadać pojawiło sie pewnie na forum już setki razy, ale trudno przez wszystko przebrnąć.

Proszę o namiary na sprawdzone, polecane ekipy budowlane - najchętniej takie, które mogą się zająć całym domem, ale jeżeli macie ekipy polecane i sprawdzone do poszczególnych etapów to również dziękuję za pomoc i namiary.

Z Myślenic była moja druga ekipa. Raczej są dobrzy. Zadzwoń do pana Władka 603582055 albo Mietka 601529102. Zajmują się domem od fundamentów do dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...