Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

edit-blondi skad macie dachówkę i jaką ?

bo jezdze koło was codziennie i tak myślę

\nawet kiedys powiedziałem ze taki sam dom jak ich (Adela z archipelagu) stoi pod wieliczką - :) ale juz widze ze macie inny dom :)

 

średzka falista plus miedziana angoba, kupowana u Podwyszyńskiego

a domek to Virgo z "Dobrych Domów" po lekkim liftingu.

Zajrzyj kiedys jak tak codziennie jeździsz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytując pewnego klasyka: "yes!, yes!, jes! " - mamy pozwolenie PINBu na użytkowanie budynku :D

I co dalej? długa droga żeby sie zameldować? wie ktoś ?

Pozdr

M

 

gratuluję

:lol:

ja papierki składam w środę :wink:

 

i pytanko mam .... ile ważna jest próba szczelności?

pisze na niej, że jeśli instalacja nie zostanie napełniona w okresie 6 miesięcy to traci ważność.

Ja mam próbę z 12.06.08 a napełniona jesze w czerwcu 2008 roku bo wtedy podłączyli mi gaz. To co próba jest ważna ... a do kiedy? orientuje sie ktoś? I wpis do izby wykonawcy ważny był do 31.03.09. W dniu wykonywania próby był ważny, a w dniu oddania budynku już nieważny. Może tak być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytując pewnego klasyka: "yes!, yes!, jes! " - mamy pozwolenie PINBu na użytkowanie budynku :D

I co dalej? długa droga żeby sie zameldować? wie ktoś ?

Pozdr

M

 

gratuluję

:lol:

ja papierki składam w środę :wink:

 

i pytanko mam .... ile ważna jest próba szczelności?

pisze na niej, że jeśli instalacja nie zostanie napełniona w okresie 6 miesięcy to traci ważność.

Ja mam próbę z 12.06.08 a napełniona jesze w czerwcu 2008 roku bo wtedy podłączyli mi gaz. To co próba jest ważna ... a do kiedy? orientuje sie ktoś? I

wpis do izby wykonawcy ważny był do 31.03.09. W dniu wykonywania próby był ważny, a w dniu oddania budynku już nieważny. Może tak być?

 

Może ,miałem taką samą sytuacje, istotne jest żebyś miał ważne uprawnienia kierownika budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie ... gdzie kupowaliście w dobrych cenach materiały do wykonania docieplenia elewacji ?

Głównie chodzi mi o kleje, narożniki, siatki, kołki ale również o tynki silikonowe ( zwłaszcza firmy Kabe ale inne również biorę pod uwagę - np. Baumit, Ceresit ).

 

Pozdrawiam

 

kleje Kabe w Gammie na Rybitwach (są na allegro) i w Hebanie. Te firmy były nawet tańsze od przedstawiciela gdzieś w okolicach Kryspinowa. A siatka i narożniki w Sierakowie i na Gdowskiej w Wieliczce bo tam było najbliżej jak tynkarzom brakowało. Wszelkie profile do tynków maja też w Welcie na obwodnicy Wieliczki.

Tak na marginesie to kleju wyszło prawie drugie tyle niz podają zużycie na opakowaniu. Także weź z zapasem :wink:

Jakbys znalazł jakieś dobre namiary na Kabe to daj znać bo jestem na kupnie tynku Kabe armasil :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w szoku :o

Ja ostatnio oddawałem stal w Gdowie po 3 miesiącach i nie było szans oddać po cenach z faktury. Mogliśmy albo oddać po cenach aktualnych albo wcale.

 

 

A tak z innej beczki, orientuje się ktoś ile kosztują badania geologiczne (takie żeby ocenić czy da się zrobić POS z drenażem). A może ktoś ma kontakt do kogoś kto takie badania robi?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w szoku :o

Ja ostatnio oddawałem stal w Gdowie po 3 miesiącach i nie było szans oddać po cenach z faktury. Mogliśmy albo oddać po cenach aktualnych albo wcale.

 

no to ciekawe jak robili korektę do faktury? :o tak na marginesie to tak nie wolno robić, ale inaczej to by wam nie przyjeli. Normalnie rozbój w biały dzień

 

 

 

A tak z innej beczki, orientuje się ktoś ile kosztują badania geologiczne (takie żeby ocenić czy da się zrobić POS z drenażem). A może ktoś ma kontakt do kogoś kto takie badania robi?

pozdr

 

niedawno była o tym mowa tu albo na grupie krakowskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych przekazuję wiadomość, że gmina Wieliczka występuje o dofinansowanie POS. Wkład własny inwestora do 2000 PLN. Konieczne podpisanie umowy do 15 czerwca (włącznie). Jeżeli dofinansowanie zostanie przyznane to realizacja najwcześniej na wiosnę przyszłego roku (zgodnie z informacją uzyskaną telefonicznie).

Wzór umowy do pobrania u sołtysów lub w UMiG na ul. Sienkiewicza 2. Tel. 278-23-66.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, orientuje się ktoś ile kosztują badania geologiczne (takie żeby ocenić czy da się zrobić POS z drenażem). A może ktoś ma kontakt do kogoś kto takie badania robi?

pozdr

 

U nas wykonany odwiert pod dom - 2 otwory - 600 zł, a gdybyśmy chcieli pod oczyszczalnię (jesteśmy niezdecydowani) to podobno ok 400 zł - p.Orłowski 608-081-833.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...