Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wszystkie agencje w N. dają cenę 50zł netto. Jeśli rzeczywiscie solid ma punkt w niepołomicach to fajnie - tylko ile grup - rodzime agencje mają po dwa do dyspozycji. Dla mnie akurat ważne jest by ochrona była w pogotowiu by w ciągu tych gwarantowanych 5 min. dojechali na alarm. Patrole - co mi z nich... a nóż widelec akurat będą wcinali pączki parę wsi dalej ode mnie...

Ważne jest czy mają limit bezpłatnych interwencji w m-cu, ja skłaniam się ku tej agencji - gdzie nie mają limitów.

a jaka agencja nie ma limitów ?

wszystkie chyba dają za te 50zł netto jedną interwencję za free, a kolejne płatne

 

..............................

A spokój podczas urlopu - bezcenny...za 60zł/mc. Za tą cenę nie ubezpieczycie mieszkania od włamu...

roczne ubezpieczenie domu (o wartości 300 000zł) od wszystkiego w tym od włamu na 20 000zł, szyby, OC około 250zł na rok

ochrona około 720zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wszystkie agencje w N. dają cenę 50zł netto. Jeśli rzeczywiscie solid ma punkt w niepołomicach to fajnie - tylko ile grup - rodzime agencje mają po dwa do dyspozycji. Dla mnie akurat ważne jest by ochrona była w pogotowiu by w ciągu tych gwarantowanych 5 min. dojechali na alarm. Patrole - co mi z nich... a nóż widelec akurat będą wcinali pączki parę wsi dalej ode mnie...

Ważne jest czy mają limit bezpłatnych interwencji w m-cu, ja skłaniam się ku tej agencji - gdzie nie mają limitów.

a jaka agencja nie ma limitów ?

wszystkie chyba dają za te 50zł netto jedną interwencję za free, a kolejne płatne

 

..............................

A spokój podczas urlopu - bezcenny...za 60zł/mc. Za tą cenę nie ubezpieczycie mieszkania od włamu...

roczne ubezpieczenie domu (o wartości 300 000zł) od wszystkiego w tym od włamu na 20 000zł, szyby, OC około 250zł na rok

ochrona około 720zł

 

W solidzie za 50 zl netto nie ma limitu wezwań, a dodatkowo za 10 zl netto mozna miec ubezpieczenie mienia na 20 000 zl miesiecznie, pula ta jest odnawialna co miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie agencje w N. dają cenę 50zł netto. Jeśli rzeczywiscie solid ma punkt w niepołomicach to fajnie - tylko ile grup - rodzime agencje mają po dwa do dyspozycji. Dla mnie akurat ważne jest by ochrona była w pogotowiu by w ciągu tych gwarantowanych 5 min. dojechali na alarm. Patrole - co mi z nich... a nóż widelec akurat będą wcinali pączki parę wsi dalej ode mnie...

Ważne jest czy mają limit bezpłatnych interwencji w m-cu, ja skłaniam się ku tej agencji - gdzie nie mają limitów.

a jaka agencja nie ma limitów ?

wszystkie chyba dają za te 50zł netto jedną interwencję za free, a kolejne płatne

 

..............................

A spokój podczas urlopu - bezcenny...za 60zł/mc. Za tą cenę nie ubezpieczycie mieszkania od włamu...

roczne ubezpieczenie domu (o wartości 300 000zł) od wszystkiego w tym od włamu na 20 000zł, szyby, OC około 250zł na rok

ochrona około 720zł

 

W solidzie za 50 zl netto nie ma limitu wezwań, a dodatkowo za 10 zl netto mozna miec ubezpieczenie mienia na 20 000 zl miesiecznie, pula ta jest odnawialna co miesiąc.

 

Ja już podpisałem z rodzimą niepołomicką agencją (jest jedna więc zainteresowani wiedzą). Gdzie tak tanio można ubezpieczyć dom? Od włamu rozumiem tylko szyby i drzwi, tak? Bo z tego co się orientowałem, to samo NW (żywioły) drożej kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tak tanio można ubezpieczyć dom? Od włamu rozumiem tylko szyby i drzwi, tak? Bo z tego co się orientowałem, to samo NW (żywioły) drożej kosztuje...

250zł za całe ubezpeczenie domu od wszystkiego praktycznie, byłem w 2 miejscach i podobnie mi wyliczyli

 

NW to jest około 0,05 wartości na jaką ubezpiecza się dom czyli dla domu o wartości 300 000zł jest to 150zł a kolejne 100zł za inne rzeczy czyli włam itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ekipa miała swój materiał na tynki czy sam kupowałeś ?

Sam kupowałem.

Ile płaciłeś za materiał na tynki ?

Licząc na metr wyszło mi ok. 8,5 PLN za metr,

Ile płaciłeś za robociznę ?

12,5 PLN/m2

 

A czy mogę wiedzieć gdzie zaopatrywałeś się w te materiały?

i najważniejsze: czy mogę prosić o namiary na ekipę?, o ile oczywiście jesteś zadowolony z efektów jej pracy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam budujących

chętnie odkupię jak w temacie jak ktoś już nie potrzebuje po swojej budowie

potrzebne mi będzie w sumie ok 100 stempli max 2,7-2,8m, choć mogą być innej, różnej długości i ok 3-3,5m3 desek szalunkowych

przy okazji jak by ktoś miał na zbyciu przyzwoitą betoniarkę, najlepiej niedużą 130-150l pojemności zasypowej na 230V też chętnie skorzystam

jestem z okolic Wieliczki - Podstolice i dopiero będę zaczynał wgłębiać się się w grunt - jak obecna pogoda na to pozwoli

pozdrawiam

 

Witam, ja mam już etap stemplowania za sobą, chętnie odsprzedam. Dechy również mam. :D Kontakt do mnie [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sam siebie dla Krzychopak'a :)

Pisałem na wątku "Małopolska - biała i czarna lista wykonawców."

 

Cześć.

Jeżeli ktoś potrzebuje to mogę polecić kominkowego :)

Szybko, dokładnie i w miarę tanio

Pan Mirek --> 501691537

 

Tutaj linki do zdjęć z realizacji:

 

http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa274.html

http://www.ifb.pl/dandys/dandysbudowa275.html

 

Ja robiłem prościutki kominek ale wiem, że facet robi przeróżne i ludzie są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A czy ktoś może polecić z czystym sumieniem kominkarza w dobrej cenie? Chodzi mi o kompleksowe wykonanie obudowa z wkładem.

 

Polecam firmę Wojcieszko z Wieliczki. Namiary są tutaj: http://www.wojcieszko.pl/index.php?strona=informacje&id_inf=5

 

Pan Łukasz jest bardzo kompetentny i rzeczowy.

 

Jesteśmy bardzo zadowoloni z jego usług. W kominku pali się aż miło.

 

Ma jeszcze jedna zaletę: mozna się targować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie zakupu drzwi zewnętrznych drewnianych możecie polecić jakiegoś producenta oraz sklep w którym dokonaliście zakupu.

 

Witam,

 

Ja kupowałem drewniane solidne drzwi w oknopolu na grunwaldzkiej w niepołomicach. Nie tanie (2600 w moim przypadku) - ale pełne drewno. Wpaść możesz pooglądać jak masz w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych forumowiczów musiał osuszać piwnicę ?

 

Mam wkopaną piwnicę 1,5m w ziemię. Generalnie 3 pomieszczenia są suche, ale w jednym z nich w rogu pojawiła się ciemna plama. I pojawia się jak są deszcze.

 

Dom stoi na gruncie iłowym - glina.

Jak piwnice były budowane - zalało mi wykopy i straż musiała wypompowywać wodę. Teraz zastanawiam się, czy woda w piwnicy bierze się z deszczu, czy też z też z wody, która mogła uwięzić się przy zasypywaniu fundamentów (bo to glina i szczelna jest).

 

Czy ktoś miałby pomysł jak się do tego zabrać ? Nie chciałbym rozkuwać podbetonki w piwnicy. Jak tą wodę stamtąd wyciągnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych forumowiczów musiał osuszać piwnicę ?

 

Mam wkopaną piwnicę 1,5m w ziemię. Generalnie 3 pomieszczenia są suche, ale w jednym z nich w rogu pojawiła się ciemna plama. I pojawia się jak są deszcze.

 

Dom stoi na gruncie iłowym - glina.

Jak piwnice były budowane - zalało mi wykopy i straż musiała wypompowywać wodę. Teraz zastanawiam się, czy woda w piwnicy bierze się z deszczu, czy też z też z wody, która mogła uwięzić się przy zasypywaniu fundamentów (bo to glina i szczelna jest).

 

Czy ktoś miałby pomysł jak się do tego zabrać ? Nie chciałbym rozkuwać podbetonki w piwnicy. Jak tą wodę stamtąd wyciągnąć ?

 

Drenaż jest ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablitoo,

 

Drenażu nie ma.

Bo nie mam gdzie zrzucić wody z drenażu (zero rowów, nie ma burzowej i kanalizacji)

 

Problem raczej nie jest w tym, że cała piwnica jest mokra. Jeżeli przyjmiemy, że piwnica po długości ścian zewnętrznyma ma 44m - to mokro jest tylko na odcinku 1,5 do 2 metrów.

 

Dlatego zakładam, ze jest to woda uwięziona w glinie jaka została jeszcze po tym jak zalało mi wykopy.

Tylko jak się tego draństwa pozbyć ?! :o

Komin wentylacyjny w piwnicy jest i nawiew typy "z" też.

Jak jest ciepło to schnie. No ale już deszcze to mnie wkurzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablitoo,

 

Drenażu nie ma.

Bo nie mam gdzie zrzucić wody z drenażu (zero rowów, nie ma burzowej i kanalizacji)

 

Problem raczej nie jest w tym, że cała piwnica jest mokra. Jeżeli przyjmiemy, że piwnica po długości ścian zewnętrznyma ma 44m - to mokro jest tylko na odcinku 1,5 do 2 metrów.

 

Dlatego zakładam, ze jest to woda uwięziona w glinie jaka została jeszcze po tym jak zalało mi wykopy.

Tylko jak się tego draństwa pozbyć ?! :o

 

To nie był problem - u mnie też nie mam dostepu do rowów melioracyjnych i burzówki - u mnie ujście z drenów rozprowadziłem po działce i rozsączyłem drenacyjnie .

Skoro masz część piwnicy mokrą to znaczy ze po drugiej stronie muru stoi woda ... - i zawsze bedzie stała po dużych opadach i będzie zamakać Ci piwnica w tym miejscu ... - ja bym kopał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablitoo,

 

Ale jak kopał ?...

Już się nad tym zastanawiałem.

 

1/ Wykopać z zewnątrz muru, dokopać się do ław fundament.

2/ Od ław kopać dalej głębiej robiąc spad. Na końcu np. metrowego spadu zrobić jakąś studzienkę lub wetknąć rurę np. rynnową fi 110 aż na powierzchnię.

3/ Spad zasypać grubym kamieniem i piaskiem, by utworzyć warstwę przepuszczalną dla wody

4/ Zasypać z powrotem wszystko ubijając ubijarką co np. 30 cm wysokości.

 

Ale...

zakładam, że tej wody nie będzie dużo. Więc jak ją stamtąd wyciągnę ?

By włożyć pompę i nie zatarła się pompa - to chyba nie pójdzie, bo to w końcu nie jest studnia.

Zastanawiałem się nawet nad wrzuceniem tam prześcieradła (jak w Sami Swoi i Pawlaków, gdzie para młoda uciekła oknem) - zakładając że wyciągnie tą wodę higroskopijnie. Ale sam nie wiem co myśleć na temat takiego rozwiązania.

 

Grawitacyjnie to się w lecie nie wysuszy, bo w ziemi jest niższa temperatura niż nad powierzchnią ziemi. Poza tym w takiej rurze fi 110 nie wiem czy będzie się w stanie wytworzyć ciąg. Przecież nie będzie tam zasilania w powietrze przychodzące.

 

No mówię Ci... No sam nie wiem...

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...