Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chciałbym zapytać "z innej beczki"

 

Chciałbym zrobić ogrodzenie spawane. Płaskownik 2 cm na sztorc przyspawany do 2 ceowników - długość przęsła 2m, wys. 1,35.

Zastanawiam się również nad ocynkowaniem.

 

Otrzymałem ofertę z Niepołomic na 240zł / przęsło stal St3s, bez ocnyku o transportu.

Czy ktoś ma może namiar na ślusarzy, którzy robią takie rzeczy ? :lol:

 

Zobacz tutaj: http://www.stal-spaw.com.pl/index.html

 

Wydaje mi się, że będzie taniej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kauro

Czy zrobiliście tą kostkę? i czy cena 95 zł to z kostką czy bez?

KTO MA NAMIARY NA DOBRĄ I STOSUNKOWO TANIĄ EKIPĘ OD KOSTKI?

 

krzysztof.mk- ostatnio pytaliśmy o kostkę w firmie na Gdowskiej.

Ułożenie 95zł/m z wszystkimi materiałami (podsypka 50cm+ ew. drut i cement na obrzeża, jeśli bez kraweżników)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zobacz tutaj: http://www.stal-spaw.com.pl/index.html

Wydaje mi się, że będzie taniej. :wink:

 

Dzięki za namiar na ogrodzenie.

 

A czy ktoś wie, gdzie można takie spawane ogrodzenia z płaskownika kupić w Bochni ? Gdzieś słyszałem, że jest tam huta zajmująca się drobnym asortymentem stalowym i mają również ocynkownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w ten słoneczny dzionek :lol:

Po wielu bojach zakończyłam budowę - przynajmniej na papierze

CHAŁUPA ODEBRANA :lol: :lol: :lol:

 

I taka rada dla tych co zdecydowali sie na oczyszczalnie przydomową w gminie Wieliczka i będą ją dawać do odbioru.

Wbrew temu jak informuje Wydział ochrony środowiska nie trzeba zanosić tam stosu papierów dotyczących oczyszczalni ani wnosic opłaty w wysokości 120zł. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w ten słoneczny dzionek :lol:

Po wielu bojach zakończyłam budowę - przynajmniej na papierze

CHAŁUPA ODEBRANA :lol: :lol: :lol:

 

I taka rada dla tych co zdecydowali sie na oczyszczalnie przydomową w gminie Wieliczka i będą ją dawać do odbioru.

Wbrew temu jak informuje Wydział ochrony środowiska nie trzeba zanosić tam stosu papierów dotyczących oczyszczalni ani wnosic opłaty w wysokości 120zł. :D

GRATULUJĘ !!!!

 

szkoda że piszesz tak późno i tej oczyszczalni bo sąsiedzi kilka dni temu właśnie wnieśli opłatę i bawili się z papierami

jak to obeszłaś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w ten słoneczny dzionek :lol:

Po wielu bojach zakończyłam budowę - przynajmniej na papierze

CHAŁUPA ODEBRANA :lol: :lol: :lol:

 

I taka rada dla tych co zdecydowali sie na oczyszczalnie przydomową w gminie Wieliczka i będą ją dawać do odbioru.

Wbrew temu jak informuje Wydział ochrony środowiska nie trzeba zanosić tam stosu papierów dotyczących oczyszczalni ani wnosic opłaty w wysokości 120zł. :D

GRATULUJĘ !!!!

 

szkoda że piszesz tak późno i tej oczyszczalni bo sąsiedzi kilka dni temu właśnie wnieśli opłatę i bawili się z papierami

jak to obeszłaś ??

 

Tak dla wyjaśnienia.

Zgłoszenie budowy oczyszczalni to jedno. I to trzeba załatwić w powiecie w wydziale budownictwa.

Po wybudowaniu a przed oddaniem budynku do odbioru trzeba dokonać zgłoszenia oczyszczalni do eksploatacji w urzędzie gminy. I nasza kochana gmina Wieliczkawymaga tu stosu papierów (więcej niz do zgłoszenia budowy :o ) i oczywiście opłaty.

Jako, że nie ma takich przepisów, które obligowałyby do dostarczenia tej dokumentacji i wnoszenia opłaty, nasza gmina jest chyba jedyna w tym względzie.

Więc za rada jeden z forumowiczek wysmarowałam odręcznie pismo zawiadamiające gminę, że oczyszczalnie wybudowałam i przystepuje do eksploatacji. Podałam w tym piśmie wszystkie informacje jakie miałam (lokalizacja, typ oczyszczalni, przepustowość i takie tam). To złozyłam na dzienniku podawczym w urzędzie.

Oczywiście w NB to nie wystarczyło, ale po kilku dniach z urzędu gminy przyszło pisemko, które rozbawiło mnie do łez.

 

" Urząd Gminy na podstawie przepisów...... bla, bla, bla.. przyjmuje zgłoszenie do eksploatacji przydomowej oczyszczalni ścieków" :lol:

 

A poniżej

"jednocześnie informujemy, że do dokonania zgłoszenia do eksploatacji wymagane są nastepujące dokumenty: ( i tu litania 12 podpunktów co trzeba przynieść)"

 

Pismo sprzeczne samo w sobie, ale dla mnie wynikało z niego jedno, że zgłoszenie przyjęli a żaden przepis nie obliguje mnie do dostarczenia tych dokumrentów( bo raz brak terminu na dostarczenie dokumentów a dwa to napisali, że przyjmują). Ani słowa o opłacie.

Dla NB najważniejsze było stwierdzenie w pierwszym zdaniu pisma i to im wystarczyło. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio płaciłam 270 zł za mb balustrady kutej, ocynkowanej, pomalowanej z dość prostym wzorem. W tej cenie transport i montaż.

 

Dobra cena jak na oferty od ślusarzy, które już otrzymałem.

 

Chciałbym jeszcze spróbować znaleźć kilka firm do przesłania wyceny, ponawiam więc pytanie:

 

"A czy ktoś wie, gdzie można takie spawane ogrodzenia z płaskownika kupić w Bochni ? Gdzieś słyszałem, że jest tam huta zajmująca się drobnym asortymentem stalowym i mają również ocynkownię."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy firmy ukladajace kostke daja jakas gwaracje na robote?? Jak tak to ile??

Chodzi mi o to ze np po kilku miesiącach powstana slady po kołach samochodu i kostka sie pofaluje.

 

Pytam bo jak sie tak przyglądnac to dosyc czeste zjawisko. Na poczatku wszystko ok a po roku ,dwóch .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję zabezpieczyć wejście do domu. Docelowe drzwi będę kupował dopiero po tynkach. Może ktoś ma na zbyciu drzwi które mogłyby posłużyć jako tymczasowe? Bardzo proszę o kontakt na piv

pozdr

marcin

Zostały mi drzwi takie metalowe + ręcznie zrobione ościeznice z kantówek.

Ale nie mają zamka. Moge odstapić za 20 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...