Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

czy ma ktoś z Was bramy Normstahl???, jeśli tak to czy mogę prosić o jakieś namiary, gdzie można tanio kupić, i przede wszystkim z solidna ekipą do montażu :wink: A tak przede wszystkim czy ma ktoś z Was zsuwane na bok a nie do góry???, bo takie nas interesują, i właśnie Normstahl je ma :D

Sprawa pilna :lol:

 

z góry dziękuję

R&M&K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich bliższych i dalszych sąsiadów.

Mamy już PnB projekt Posejdon z pracowni Dobre Domy. Planujemy budowę w przyszłym roku teraz walczymy z przebudową lini energetycznej (kolizja z projektowanym domem) i przylączami.

Domem będzie stał w Janowicach a dokładnie na granicy trzech wsi: Janowice, Sygneczów, Podstolice.

Rozgladamy się intensywnie za ekipą budowlaną (stan surowy otwarty) jeśli ktoś ma jakiś sprawdzonych wykonawców to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłam wszystkie wymagane dokumenty a za miesiąc i trochę dostała list polecony z pozowaniem na użytkowanie budynku

Nikogo u mnie nie było

Marta

 

 

Witam wszystkich,

 

mam pytanie dotyczące odbioru budynku- Jak to się odbywa? Nie pytam o dokumenty jakie należy złożyć w NB ale o sam moment odbioru. Zawiadamiają o jakimś terminie wizyty? Proszę podzielcie się doświadczeniami.....

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tu cichutko od paru dni...

 

witajcie,

 

Dostałem wycenę na wykonanie przyłącza wody do domu.

Długość przyłącza 36 m. Koszt wykonania 3000 PLN (netto). Wychodzi 83 zł za metr - czy to jednak nie za wysoka kwota??

Działka płaska , żadnych utrudnień itp, nic tylko robić.....

Może macie jakieś namiary na wodniaków z oklicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tu cichutko od paru dni...

 

witajcie,

 

Dostałem wycenę na wykonanie przyłącza wody do domu.

Długość przyłącza 36 m. Koszt wykonania 3000 PLN (netto). Wychodzi 83 zł za metr - czy to jednak nie za wysoka kwota??

Działka płaska , żadnych utrudnień itp, nic tylko robić.....

Może macie jakieś namiary na wodniaków z oklicy?

 

Ja za 5 metrow zaplacilem 1000 wiec dodaj

- wykopanie 30m to 2h koparki = 160

- 30 metrow rury nie mam pojecia ile ale pewnie kolo 100 max 500

 

a moze sie myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tu cichutko od paru dni...

 

witajcie,

 

Dostałem wycenę na wykonanie przyłącza wody do domu.

Długość przyłącza 36 m. Koszt wykonania 3000 PLN (netto). Wychodzi 83 zł za metr - czy to jednak nie za wysoka kwota??

Działka płaska , żadnych utrudnień itp, nic tylko robić.....

Może macie jakieś namiary na wodniaków z oklicy?

 

Witam,

te 3kPLN to za calosc czy tylko za robocizne? Czy projekt przylacza uwzglednial jakies dodatkowe zasuwy i hydranty?

 

Jesli za calosc to wydaje sie niedrogo...

 

 

Moge prosic o namiar na priva?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poprosze o namiary na wodziarzy którzy robią w takich cenach. Ja niestety mam wycenę duuuużo wyższą. Około 17k. :cry:

 

A za ile tej wody? Ja za 50 m wod-kan-gaz dałem 10 kPLN.

17kPLN za wodę to bardzo dużo, no chyba, że masz setki metrów, przewierty, itp.

 

Czy mial ktos taka sytuacje ze przylacze wodociagowe robi na wlasny koszt a potem wodociagom musi je przekazac?

Jakie ma to uzasadnienie prawne?

Jesli mialby to byc normalny przylacz (rura i jakies drobiazgi) to ok, ale co w przypadku gdy projekt uwzglednia rowniez jakies dodatkowe zasuwy oraz hydrant? Sam hydrant koszuje prawie 3kPLN i nie bardzo rozumiem dlaczego takie koszty sa zrzucane na de facto przyszlych klientow.

Czy ktos potem probowal odzyskac jakos te wlozone srodki? Moze ma ktos jakies doswiadczenie w tej sprawie lub jakies sugestie?

Z gory za wszelkie opinie dzieki,

 

 

PS: mi zaspiewali na przylacz ~40m jakies 10kPLN (bardzo duza czesc tych kosztow stanowia wlasnie te dodatkowe rzeczy typu hydrant)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za ile tej wody? Ja za 50 m wod-kan-gaz dałem 10 kPLN.

17kPLN za wodę to bardzo dużo, no chyba, że masz setki metrów, przewierty, itp.

 

Ile Cię kosztowała usługa geodety - jak wiadomo trzeba zrobić odbiór bo zrobieniu wody.

Wszystko mi załatwiał ten gościu co robił przyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę ekipy budowlanej wykonania stanu surowego ( od fundamentów po dachówkę) 50 tys. za domek o pow. użytkowej 135 m2. Dach troche skomplikowany czterospadowy.

http://www.dobredomy.pl/?id_project=92

 

Co o tym sądzicie? Czy cena jest uczciwa? Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie co z tymi solarami "gminnymi"?

 

Tu można przeczytać coś lekko optymistycznego...

http://www.wieliczka.eu/pl/1951/15611/Pozytywna_ocena_formalna_i_merytoryczna_projektu_instalacji_kolektorow_slonecznych.html

 

Ja wiem czy optymistyczne? Jak każde przełożenie z biurka na biurko trwa pół roku to jeszcze hoooo hooooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...