Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam!

Juz nie pamiętam czy sie meldowałam w tej grupie :-) Mieszkamy w Sułkowie od sierpnia '07. Mimo, ze dom odebrany, ciągle masa rzeczy do zrobienia i co gorsze, poprawienia. Ekipa nam spaprała wykusz i niestety całe pięć ścian w jadalni zalane, farba odlazła, wygląda koszmarnie. Mam nadzieję, ze znajdę tu sąsiadów, bo przyznam szczerze, że znam dosłownie kilka osób, i to tylko tak na dzień dobry :-)

Dwa lata, a ja dalej nie mam do kogo na kawkę sie wprosić :-)

Pozdrawiamy

Ewa, Seba i Hiro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

zabieram się za zawiadomienie o zgłoszeniu budowy...

pomóżcie proszę...

 

potrzebne są tam protokoły z odbioru wykonanych przyłączy, czy to załatwia się kolejno w energetyce, gazowni i wodociągach, czy to załatwiają prywatne osoby z odpowiednimi uprawnieniami...

czy do tego potrzebna jest mapka...nie mam jeszcze zrobionej inwentaryzacji podwykonawczej...czy zrobić tą mapkę po wszystkich odbiorach, czy właśnie przed nimi, czy nie ma to znaczenia...gdzieś mi biją dzwony, ze była mowa o tym, ale nie pamiętam gdzie i przy jakiej okazji...

 

gdzie robiliścieswiadectwa enegetyczne? znalzłam w Wieliczce wieliterm...są ok?

 

nie mam oryginału z protokołubadań instalacji gazowej bo zabrała gazownia...co teraz? kopie straczą?

 

włosy mi się jeża na głowie od tego wszystkie i nie wiem za co sie zabrac najpierw...

aha, jescze badanie przewodów kominowych - maie jakiegoś sprawdzonego kominiarza?

helpunku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was składał ostatnio papiery do odbioru domu w Wieliczce?

chciałabym wiedzieć czy jeśli chodzi o elektrownię, gazownię i wodociągi to wystarczą te papiery, które były przy podłanczaniu tych mediów, czy może trzeba dymać do w/w instytucji po jakieś kolejne świstki specjalnie do odbioru :wink:

 

 

Wystarczy,Przed złożeniem sprawdz czy masz aktualne badanie szczelności instalacji gazowej (ważne 1 rok),aktualny odbiór kominararski,aktualne uprawnienia kierownika budowy.

 

o tu znalazłam coś dla mnie...

z tym że ja mam tylko z gazowni kartę prace potwierdzającą przyłącz, z wodociągów fakturę potwierdzającą przyłącz, z energetyki nie mam nic, ale mam podpisana umowę stałą...

 

oj, daleko w lesie jestem, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominiarz Duda 606 505 703 - bez problemów

Świadectwa energetyczne P Witek 508 995 227 /dzwonić po godz 10/

Musisz mieć też mapkę geodezyjną powykonawczą

kopię uprawnień kier-bud

nie jest to takie trudne

 

Właściwie to większość papierów (oprócz tych powyższych powinnaś już mieć)

y

czy ktoś z was składał ostatnio papiery do odbioru domu w Wieliczce?

chciałabym wiedzieć czy jeśli chodzi o elektrownię, gazownię i wodociągi to wystarczą te papiery, które były przy podłanczaniu tych mediów, czy może trzeba dymać do w/w instytucji po jakieś kolejne świstki specjalnie do odbioru :wink:

 

 

Wystarczy,Przed złożeniem sprawdz czy masz aktualne badanie szczelności instalacji gazowej (ważne 1 rok),aktualny odbiór kominararski,aktualne uprawnienia kierownika budowy.

 

o tu znalazłam coś dla mnie...

z tym że ja mam tylko z gazowni kartę prace potwierdzającą przyłącz, z wodociągów fakturę potwierdzającą przyłącz, z energetyki nie mam nic, ale mam podpisana umowę stałą...

 

oj, daleko w lesie jestem, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

zabieram się za zawiadomienie o zgłoszeniu budowy...

pomóżcie proszę...

 

potrzebne są tam protokoły z odbioru wykonanych przyłączy, czy to załatwia się kolejno w energetyce, gazowni i wodociągach, czy to załatwiają prywatne osoby z odpowiednimi uprawnieniami...

czy do tego potrzebna jest mapka...nie mam jeszcze zrobionej inwentaryzacji podwykonawczej...czy zrobić tą mapkę po wszystkich odbiorach, czy właśnie przed nimi, czy nie ma to znaczenia...gdzieś mi biją dzwony, ze była mowa o tym, ale nie pamiętam gdzie i przy jakiej okazji...

 

gdzie robiliścieswiadectwa enegetyczne? znalzłam w Wieliczce wieliterm...są ok?

 

nie mam oryginału z protokołubadań instalacji gazowej bo zabrała gazownia...co teraz? kopie straczą?

 

włosy mi się jeża na głowie od tego wszystkie i nie wiem za co sie zabrac najpierw...

aha, jescze badanie przewodów kominowych - maie jakiegoś sprawdzonego kominiarza?

helpunku!

 

do energetyki składa sie wniosek o wydanie protokołu odbioru (przynajmniej ja taki składałam na Niwy), w gazowni też musiałam zgłosić, że chcę protokół odbioru, w wodociągach potrzebna jes tmapa z inwentaryzacji powykonawczej i dopiero wtedy wydaja protokół odbioru.

Swiadectwo energetyczne robił mi właśnie Wieliterm - bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Juz nie pamiętam czy sie meldowałam w tej grupie :-) Mieszkamy w Sułkowie od sierpnia '07. Mimo, ze dom odebrany, ciągle masa rzeczy do zrobienia i co gorsze, poprawienia. Ekipa nam spaprała wykusz i niestety całe pięć ścian w jadalni zalane, farba odlazła, wygląda koszmarnie. Mam nadzieję, ze znajdę tu sąsiadów, bo przyznam szczerze, że znam dosłownie kilka osób, i to tylko tak na dzień dobry :-)

Dwa lata, a ja dalej nie mam do kogo na kawkę sie wprosić :-)

Pozdrawiamy

Ewa, Seba i Hiro

 

to i ja zapraszam do siebie na kawkę. Mieszkam przy skłądzie budowlanym Wronbud.

U nas podobnie. Mieszkamy juz roczek a jeszcze duuużo do zrobienia. Na szczęście nie mamy takich problemów jak wy.

Mozna wiedzieć, w której części Sułkowa macie domek? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Zadzwoniłam wczoraj do Wieliterm-u, maja być piątek.- koszt około 500 zł.

Mapka z przyłączeniami - 700 zł

Czy próba szczelności wewnętrznej instalacji gazowej jest ważna tylko rok?

 

Do gazowni dziś zadzwoniłam, na jutro ma być protokół.

Do energetyki zaraz dzwonię.

 

Czyli jeszcze kominiarz i szczelność szamba....no i szczelność instal. gazowej...

 

Czy powinnam mieć kopię uprawnień wszystkich fachowców, czy wystarczy kierownika budowy.

 

Co ze zjazdem? W pozwoleniu na budowę nie ma o nim mowy. Oświadczenie o przyłączeniu mam, ale tam mowa o zjeździe jest. Mogą wymagać projektu?

 

edit:

1. nie macie scanu wniosku o wydanie protokołu z odbioru przyłącza energetycznego? podobno jest w necie a nie mogę odszukać...proszę

 

2. jaki jest koszt odbioru przewodów kominowych przez kominiarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do energetyki składa sie wniosek o wydanie protokołu odbioru (przynajmniej ja taki składałam na Niwy),

długo czekałaś na ten protokół z energ. ?

 

AnetaM2 nam za kominy mówili chyba 250zl. btw dzięki za taki temat, bo dokładnie to samo mnie teraz czeka :)

 

to nie taka tragedia za te kominy, bo ja gdzieś słyszałam 500 zł :o

podasz, proszę, nr do Twojego kominiarza...porównam sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Zadzwoniłam wczoraj do Wieliterm-u, maja być piątek.- koszt około 500 zł.

Mapka z przyłączeniami - 700 zł

Czy próba szczelności wewnętrznej instalacji gazowej jest ważna tylko rok?

 

Do gazowni dziś zadzwoniłam, na jutro ma być protokół.

Do energetyki zaraz dzwonię.

 

Czyli jeszcze kominiarz i szczelność szamba....no i szczelność instal. gazowej...

 

Czy powinnam mieć kopię uprawnień wszystkich fachowców, czy wystarczy kierownika budowy.

 

Co ze zjazdem? W pozwoleniu na budowę nie ma o nim mowy. Oświadczenie o przyłączeniu mam, ale tam mowa o zjeździe jest. Mogą wymagać projektu?

 

edit:

1. nie macie scanu wniosku o wydanie protokołu z odbioru przyłącza energetycznego? podobno jest w necie a nie mogę odszukać...proszę

 

2. jaki jest koszt odbioru przewodów kominowych przez kominiarza?

 

 

szczelność szamba to podpisuje kierownik budowy. Uprawnienia mają byc wszystkich fachowców. A zjazdu nie trzeba jeśli w pozwoleniu nie ma o nim mowy.

z energetyki chyba 7 dni, ale dali juz po 3 trzeba tylko zadzwonić czy juz jest. Wniosek maja na miejscu a wpisujesz dosłownie dwa zdania (numer klienta i chyba nr umowy, ale juz nie pamietam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starczy szczelność szamba podpisana prze kierownika, skoro kto inny wykonywał to szambo i kto inny ma zrobiony wpis do dziennika?...super by było...

 

np na takim formularzu:

http://www.bip.powiat-wolominski.pl/pliki/poradnik%20interesanta/PINB/Zalaczniki%20PINB//Protokol%200001.pdf

 

ale wiecie co, ja się zastanawiam jak próba szczelności szamba może być ważna tylko rok, skoro powinna być dokonywana przed zasypaniem szamba i rur kanalizacyjnych? no chyba, że ejst szansa przeprowadzić próbę szczelności szamba kiedy jest ono już zasypana...ale jak?...

 

uprawnienie fachowców, ok...a przynależność do izby tez wymagają...bo wszystkie mam stare...

(chyba nie powinni wymagać, bo jeśli ktoś byś w Izbie w 2007 to wcale niekoniecznie musi być jej członkiem teraz, a poza tym członkowstwo można sparwdzić na stronie http://www...niech sobie sprawdzają...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za kominiarza zapłaciłam 150 zł

za świadectwo energetyczne 450

 

Protokół szczelności szamba daje kier - bud

Zwykła kartka z napisem że dokonano próby szczelności szamba i że szambo szczelne

Kopie uprawnień musisz mieć wszystkich (gaz prąd, kier bud, kominiarz)

do energetyki składa sie wniosek o wydanie protokołu odbioru (przynajmniej ja taki składałam na Niwy),

długo czekałaś na ten protokół z energ. ?

 

AnetaM2 nam za kominy mówili chyba 250zl. btw dzięki za taki temat, bo dokładnie to samo mnie teraz czeka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marepel, po pracy zadzwonię do Twojego kominiarza, zobaczę co rzeknie...dla mnie byłoby bardzo fajnie gdyby mniejsze koszty były, bo wiadomo...

 

 

 

jak dają protokół z dokonania przyłącza energetycznego, to są tam tez uprawnienia osoby dokonującej tego przyłączenia?...bo wpis do dziennika mam zrobiony przez gościa, a nie mam jego uprawnień...

od elektryka od instalacji wewn. mam wsio...

 

mówiłam, ze w czarnym lesie jestem... :-?

 

edit: dzwoniłam, faktycznie 150 zł...ale taki przekorny z niego facet

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do elektrowni i powiedz że masz umowę o przyłączanie numer taki a taki, że masz już prąd a nie masz protokołu odbioru przyłącza i Cię pokierują.

Oni to mają tylko nie wysyłają

Mi Pan powiedział że nie wysyłają bo nie mają adresu.... to nic że na umowie ten adres pojawia się w kilku miejscach.

Rano dzwoniłam, popołudniu byłam odebrać na Niwy.

 

 

Marepel, po pracy zadzwonię do Twojego kominiarza, zobaczę co rzeknie...dla mnie byłoby bardzo fajnie gdyby mniejsze koszty były, bo wiadomo...

 

 

 

jak dają protokół z dokonania przyłącza energetycznego, to są tam tez uprawnienia osoby dokonującej tego przyłączenia?...bo wpis do dziennika mam zrobiony przez gościa, a nie mam jego uprawnień...

od elektryka od instalacji wewn. mam wsio...

 

mówiłam, ze w czarnym lesie jestem... :-?

 

edit: dzwoniłam, faktycznie 150 zł...ale taki przekorny z niego facet

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...