Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie jestem na ukończeniu budowy i mam do sprzedania:

- rozdzielnię zewnętrzną napięcia niskiego (szafkę licznikową zewnętrzną RNL-12) wraz z licznikiem trójfazowym (Pafal C52) i zabezpieczeniami

- kabel 5x1,5 w białej otulinie dł. ponad 30 mb

- wapno hydratyzowane 4 worki

Proszę o kontakt na priva

 

!!!Kupię ziemię urodzajną - 1 ssamochód do Pawlikowic!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze budujący na terenie pow. Wielickiego !!!

Pomyślałem sobie, że może warto byłoby założyć lokalną grupę skupiającą naszą podwielicką (w przyszłości) społeczność :)

 

Super pomysl! My na razie jestesmy na etapie poszukiwania dzialki w tym regionie :) I juz przekonalismy sie, ze nie ma dzialki idealnej...

Najbardziej spodobaly nam sie dwie dzialki - w Dobranowicach i w Trabkach. Ta w Dobranowicach ma 10,5a, w Trabkach 12a. W calosci sa budowlane. MAm pytanie w zwiazku z tym, bo gdzies mi sie obilo o uszy, ze zeby bydowac w powiecie wielickim tzreba miec min, 12a (15a???) :( W takim wypadku dzialka w DObranowicach mimo, ze piekny z niej widok odpada. :( Albo obie :( Bede wdzieczna za rozwianie moich watpliwosci :)

Dzialka w Dobranowicach ma spadek, tak w przyblizeniu wychodzi ok. 1.5m na 10m dzialki (dzialka ma ok. 45m dlugosci) - czy przy takim spadku potzrebne sa jakies ekspertyzy geologiczne (koszt?). Ktos z WAs budowal na takim (lub wiekszym ;) ) spadku?

Mam jescze jedno pytanie, gaz niestety jest po drugiej stronie drogi (asfaltowej, niezyt szerokiej ;) - czy ktos moze orientuje sie ile by wyniosl koszt przylacza w takim wypadku?

 

Uff to tyle tytulem przywitania i dalej ruszam w poszukiwaniu tej wymarzonej dzialki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yasmeen

 

Minimalna wielkość działki dotyczy nowo wytyczanych działek, i tak w gminie Wieliczka nowa działka musi mieć min.8 a. Jeżeli działka ma status budowlanej to bez względu na jej wielkość można na niej budować (w grę wchodzą wtedy inne ograniczenia związane z wielkością).

Badania geologiczne teoretycznie są konieczne w każdym przypadku, bez względu na to czy działka jest płaska czy też nie.

Koszt przyłącza na pewno będzie wyższy z powodu przejścia pod drogą ale wydaje mi się że to problem PGNiG. Przyłącz gazowy robi PGNiG i płaci im się ryczałt plus dopłata za każdy metr ponad normę. Nie wiem czy będą mieli prawo żądać wyższej opłaty z powodu drogi.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yasmeen

 

Minimalna wielkość działki dotyczy nowo wytyczanych działek, i tak w gminie Wieliczka nowa działka musi mieć min.8 a. Jeżeli działka ma status budowlanej to bez względu na jej wielkość można na niej budować (w grę wchodzą wtedy inne ograniczenia związane z wielkością).

Badania geologiczne teoretycznie są konieczne w każdym przypadku, bez względu na to czy działka jest płaska czy też nie.

Koszt przyłącza na pewno będzie wyższy z powodu przejścia pod drogą ale wydaje mi się że to problem PGNiG. Przyłącz gazowy robi PGNiG i płaci im się ryczałt plus dopłata za każdy metr ponad normę. Nie wiem czy będą mieli prawo żądać wyższej opłaty z powodu drogi.

 

Pozdrowienia.;)

 

A poza tym można sobie przeczytać na stronie urzedu, plan zagospodarowania i tam powinno być wszystko, łącznie z powierzchnią czynną gleby, co też może być istotne w przypadku mniejszych działek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze budujący na terenie pow. Wielickiego !!!

Pomyślałem sobie, że może warto byłoby założyć lokalną grupę skupiającą naszą podwielicką (w przyszłości) społeczność :)

 

Super pomysl! My na razie jestesmy na etapie poszukiwania dzialki w tym regionie :) I juz przekonalismy sie, ze nie ma dzialki idealnej...

Najbardziej spodobaly nam sie dwie dzialki - w Dobranowicach i w Trabkach. Ta w Dobranowicach ma 10,5a, w Trabkach 12a. W calosci sa budowlane. MAm pytanie w zwiazku z tym, bo gdzies mi sie obilo o uszy, ze zeby bydowac w powiecie wielickim tzreba miec min, 12a (15a???) :( W takim wypadku dzialka w DObranowicach mimo, ze piekny z niej widok odpada. :( Albo obie :( Bede wdzieczna za rozwianie moich watpliwosci :)

Dzialka w Dobranowicach ma spadek, tak w przyblizeniu wychodzi ok. 1.5m na 10m dzialki (dzialka ma ok. 45m dlugosci) - czy przy takim spadku potzrebne sa jakies ekspertyzy geologiczne (koszt?). Ktos z WAs budowal na takim (lub wiekszym ;) ) spadku?

Mam jescze jedno pytanie, gaz niestety jest po drugiej stronie drogi (asfaltowej, niezyt szerokiej ;) - czy ktos moze orientuje sie ile by wyniosl koszt przylacza w takim wypadku?

 

Uff to tyle tytulem przywitania i dalej ruszam w poszukiwaniu tej wymarzonej dzialki...

 

 

Witam, a w którym miejscu w Trabkach masz ta działke bo moze bedziemy sasiadami :), mysmy w zeszłym roku zakupilismy tam działke 12 ar i juz zaczynamy budowe :) Pozdrawiam i czekam na info:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZiekuje za odpowiedzi :) i mile przywitanie :)

My caly czas zastanawiamy sie jeszce czy juz przestac szukac i wybrac to co jest czy jeszcze probowac. Faktem jest, ze nie ma dzialki idealnej, szczegolnie w takiej kwocie jaka my mozemy przeznaczyc na kupno dzialki.

JAkbyscie slyszeli o sprzedazy jakiejs fajnej dzialki w okolicy to poprosze o cynk ;)

 

Heh, zawsze jest niedosyt, ze mozna by znalezc cos lepszego...

@yasmeen

Badania geologiczne teoretycznie są konieczne w każdym przypadku, bez względu na to czy działka jest płaska czy też nie.

Pozdrowienia.;)

 

Teoretycznie? ;> A praktycznie to jak jest? ;)

 

Mam jescze pytanie, czy ktos moze mial jakies nieprzyjemne niespodzianki przy budowie dzialki pochylej? Bede wdzieczna za ostrzezenia czego ew. moge sie spodziewac i czego sie obawiac :) Dzialka nie jest na terenie osuwiskowym, ale jest blisko takich terenow polozona.

 

trabki - to jescze nie nasza dzialka ;) nie wiem jak wytlumaczyc gdzie ona jest, odbija sie od glownej drogi, wyjezdza sie z Trabek,a zaraz znow sie wjezdza, i ona jest przy tamtej drodze kawalek dalej. Chyba kiepski ze mnei tlumacz :/ Dzialak jest tak jakby miedzy dwiema drogami. Wlasnei tych drog sie obawiam, widzialam, ze tam samochody niezle grzeja, jeden z tubylcow opowiadal, ze dziecko tam sasiadowi zabilo na drodze. heh

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZiekuje za odpowiedzi :) i mile przywitanie :)

My caly czas zastanawiamy sie jeszce czy juz przestac szukac i wybrac to co jest czy jeszcze probowac. Faktem jest, ze nie ma dzialki idealnej, szczegolnie w takiej kwocie jaka my mozemy przeznaczyc na kupno dzialki.

JAkbyscie slyszeli o sprzedazy jakiejs fajnej dzialki w okolicy to poprosze o cynk ;)

 

Heh, zawsze jest niedosyt, ze mozna by znalezc cos lepszego...

@yasmeen

Badania geologiczne teoretycznie są konieczne w każdym przypadku, bez względu na to czy działka jest płaska czy też nie.

Pozdrowienia.;)

 

Teoretycznie? ;> A praktycznie to jak jest? ;)

 

Mam jescze pytanie, czy ktos moze mial jakies nieprzyjemne niespodzianki przy budowie dzialki pochylej? Bede wdzieczna za ostrzezenia czego ew. moge sie spodziewac i czego sie obawiac :) Dzialka nie jest na terenie osuwiskowym, ale jest blisko takich terenow polozona.

 

trabki - to jescze nie nasza dzialka ;) nie wiem jak wytlumaczyc gdzie ona jest, odbija sie od glownej drogi, wyjezdza sie z Trabek,a zaraz znow sie wjezdza, i ona jest przy tamtej drodze kawalek dalej. Chyba kiepski ze mnei tlumacz :/ Dzialak jest tak jakby miedzy dwiema drogami. Wlasnei tych drog sie obawiam, widzialam, ze tam samochody niezle grzeja, jeden z tubylcow opowiadal, ze dziecko tam sasiadowi zabilo na drodze. heh

 

pozdrawiam :)

 

 

Witam, z opisu lokalizacji dzialki to przypuszczam gdzie to jest ale potzebował bym wiecej szczegółowych informacji :) ta dzialeczka co ogladaliscie to jest przy drodze asfaltowej ??czy do niej jest zrobiony swiezy z betonu niechlujnie wykonany przepust z prawej strony działki ?? Czy ta działeczka znajduje sie na łące którą właścicel podzielił na 3 czesci a na ostatniej od drogi asfaltowej sam sie wybudowal ?? a przed jego domem jest rzad pustaków leier?? i na sasiednim sluipie elektrycznym jest gniazdo bocianie ??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

To moze ja wyjasnie gdzie ta dzialeczka ;)

Jadac droga na Wiatowice, od drogi 966 - dzialka jest w odleglosci ok 1600m. Jest tam taka asfaltowa "przelaczka" na droge, ktora idzie na poludnie od tej drogi, rownolegle do niej. Sa tam 2 dzialki przy tych 3 drogach - polnocna ma 15ar, poldudniowa 12a.

Teren wyglada latwy do bufowy, ale martwi nas droga na Wiatowice - strasznie niebezpieczna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam sposobu na myszy w domu /nie chcę kota :) /

Trutkę omijają szerokim łukiem, sera, kabanosa, kiełbasy z łapki nie jedzą.

Chyba przyszły do mnie pomieszkać a nie jeść...

 

i którędy te małe... wchodzą?!

Chałupa nie ma żadnych niekontrolowanych otworów, wszystkie z kratkami.

 

Mój mąż kusił myszki pachnącą skórką z boczku. Muszę przyznać, że bardzo chętnie się czestowały :wink: Codziennie któraś się w łapkę złapała.

Trutkę pod nazwą "baraki" kupioną w Casto też bardzo chętnie jadły.

 

Powodzenia w pozbyciu się niechcianych lokatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanie: mam zalane ławy fundamentowe i sciany fundamentowe wykonane z pustakow szalunkowych i zalane wewnatrz betonem, sciany sa pomalowane dysperbitem, teraz bede wykonywal zasypke powiedzcie czy ma sens wylozenie scin fundamentowych od wewnatrz budyknu zwykla folia budowlana ?? oczywiscie z zewnatrz bedzie styropian i folia kubelkowa. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam takie pytanie: mam zalane ławy fundamentowe i sciany fundamentowe wykonane z pustakow szalunkowych i zalane wewnatrz betonem, sciany sa pomalowane dysperbitem, teraz bede wykonywal zasypke powiedzcie czy ma sens wylozenie scin fundamentowych od wewnatrz budyknu zwykla folia budowlana ?? oczywiscie z zewnatrz bedzie styropian i folia kubelkowa. Pozdrawiam

 

 

Nie lepiej było wysmarować te ściany abizolem? Ja jakos nie mam przekonania do skutecznosci dysperbitu - moze nie za fajna robota bo smierdzi itp ale ...

 

To ze dasz folie - nigdy nie bedzie ona przylegac idealnie do muru a wilgoc i woda sobie ze wszystkim poradza ja srodek fndamentow smarowalem najpierw abizolem p a pozniej abizolem r albo na odwrot:)

a od zewnatrz dysperbit i na to styrodur

 

Jak bedziesz zasypywal fundamenty to pod slepa wylewke daj sobie folie a pod folie rozsyp wapno - zabijesz wszystkie bakterie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...