Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hejka

Mam dylemat gdzie zamowic okna.Niby prawie zdecydowalam sie na okna Jezierskiego ale wlasnie dowiedzialam sie ze na ich montaz przedstawiciel z Krakowa daje "tylko" 1 rok gwarancji.Wg mnie to bardzo krotki okres zwazywszy ze na pewno nie zdaze sie przeprowadzic i faktycznie zaczac ich uzytkowac.

Mozecie napisac jakie wy macie dlugie gwarancje na sowje okna i gdzie je kupowaliscie?Chcialabym rozeznac sie w temacie czy inne firmy daja rownie krotkie okresy gwarancyjne czy tylko ja mam takiego "pecha"-chodzi mi o sam MONTAZ nie gwarancje na okna ( ta jest na 5 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy wiecie jak zakończyć komin od kotła kondensacyjnego ?.

Komin jest Schiedl'a 200 mm w środku rura 80 mm ze stali nierdzewne. Jak zakończyć i zabezpieczyć od góry taki komin ewentulanie gdzie można kupić takie akcesoria.

 

pozdrawiam

 

Ja mam z leiera i był w komplecie taki specjalny kominek z nierdzewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś zna geologa z uprawnieniami, który zrobi mi tanio badania geologiczne pod oczyszczalnię ścieków? Najtaniej na razie to 500 zł.

 

Dodam, że oczyszczalnia już jest zbudowana i pięknie działa, jednak urzędnicy obudzili się po czasie i przysłali pismo, że jednak się nie zgadzają na zbudowanie takowej w moim ogródku bo badań brak.

 

 

Dzięki!!

 

P.S. polecam hydraulika i fliziarza, szczegóły na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszlo na priv. Korzystalem z niego juz jakis czas temu ale zawsze warto zadzwonic i sie popytac.

 

Pozdr

 

Hej, czy ktoś zna geologa z uprawnieniami, który zrobi mi tanio badania geologiczne pod oczyszczalnię ścieków? Najtaniej na razie to 500 zł.

 

Dodam, że oczyszczalnia już jest zbudowana i pięknie działa, jednak urzędnicy obudzili się po czasie i przysłali pismo, że jednak się nie zgadzają na zbudowanie takowej w moim ogródku bo badań brak.

 

 

Dzięki!!

 

P.S. polecam hydraulika i fliziarza, szczegóły na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez dolaczam sie do zapytania. Jednak nie mam jeszcze upatrzonej firmy wiec raczej chodziloby mi o polecienie gdzie dobrze (i oczywiscie w miere tanio) rozgladac sie za drzwiami wewnetrzymi.

 

Z gory dzieki

 

 

Chcę kupić drzwi Porta, możecie polecić mi jakiegoś przedstawiciela z dobrą i sprawdzoną ekipą montażową?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mamy do sprzedania bo nam juz nie potrzebny kabel siłowy 50m. Uzywany był na budowie u 1 z forumowiczów i następnie u nas.Kabel jak kabel wygląda OK. i w użyciu również bez zarzutu od początku do końca.

Właśnie się rozliczyliśmy z uprzejmym sąsiadem za prad i mnie osobiście zatkało że tak mało to wyszło. (Wg licznika za całą budowę od maja do października ok 100zł.a jesteśmy na etapie wykończenia poddasza płytami g-k)

 

PODZIĘKOWANIA DLA SĄSIADA!!!

 

Mamy również drzwi zewnętrzne tzw. budowlane. Są okropnie brzydkie, ale na klucz się zamykają:)) Uzywane były tylko u nas ale to bez znaczenia:)

Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! do tej pory byłem raczej czytającym niż piszącym bo forum odkryłem na ostatnim etapie budowy... a szkoda bo widzę że wielu problemów bym uniknął czytają nasze forum wcześniej... kończę bodowę domu w Zabawie , przyszedł czas na wymyślenie co zrobić ze ściekami , wymyśliłem oczyszczalnię , przebrnąłem przez ZUDP i nagle na etapie zgłoszenia w powiecie okazało się że podobno nie uzyskam zgody bo Zabawa leży w jakiejś szczególnej strefie ochrony wód podziemnych... mam pytanie czy któryś z szanownych forumowiczów przerabiał temat przydomowej oczyszczalni zlokalizowanej w Zabawie (podobno też w Sułkowie) , pozdrawiam Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! do tej pory byłem raczej czytającym niż piszącym bo forum odkryłem na ostatnim etapie budowy... a szkoda bo widzę że wielu problemów bym uniknął czytają nasze forum wcześniej... kończę bodowę domu w Zabawie , przyszedł czas na wymyślenie co zrobić ze ściekami , wymyśliłem oczyszczalnię , przebrnąłem przez ZUDP i nagle na etapie zgłoszenia w powiecie okazało się że podobno nie uzyskam zgody bo Zabawa leży w jakiejś szczególnej strefie ochrony wód podziemnych... mam pytanie czy któryś z szanownych forumowiczów przerabiał temat przydomowej oczyszczalni zlokalizowanej w Zabawie (podobno też w Sułkowie) , pozdrawiam Paweł

 

Witam Sąsiada

z tego co wiem nie ma problemu z oczyszczalnią w Zabawie, u mnie wprawdzie sie nie udało ze względu na zbyt małą działkę, ale wszyscy sąsiedzi mają.

Słyszałam, że planowana jest kanalizacja w naszej wiosce za 2-3 lata, ale to niestety nic pewnego.

Problem jaki może wystąpić to grunt gliniasto-pylasty na tym terenie.... osobiście nie robiłabym w tym przypadku oczyszczalni z rozsączalnikiem gdyż wymagałoby to dużych nakładów na kamyczki...., a grunt tak, czy tak nie przepuszcza dalej. U mnie na 4 metrach glina.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez o tym myslalem. W zasadzie to juz okna, kominek i drzwi zewnetrzne kupilem ~100km od Krakowa.

 

 

Jezeli chcecie kupić np. drzwi taniej, to raczej nie w Krakowie i okolicach. Ostatnio powaliły mnie ceny w Staszowie, byłem w PSB tamtejszym przez przypadek. Podobno wożą nawet raz w tygodniu towar do Krakowa, bo taka "przebitka".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zrobić boazerie elewacyjną na części budynku. Czy ktoś z was robił? Jak najlepiej kupić drewno?

 

my mamy zrobioną cześć elewacji z desek - szczyty -

robiliśmy ze świerkowych

 

tak to wygląda:

http://lh6.ggpht.com/_Zj2lpcQ-vPQ/SqS6JEnt3rI/AAAAAAAABPI/SFt3g2KFmQU/s640/07.09.2009%20033.jpg

 

jesteś, jeszcze jesień ciepła była...

 

deski impregnowane preparatem V33 i malowane lazurą zewnętrzną 8 letnią tez firmy V33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...