Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam .Poszukujemy wełny do ocieplenia poddasza..czy ktos z Was ostatnio dokonywał takiego zakupu ?Gdzie sa dobre ceny?

Najtaniej znalezlismy w atticu (przywiezli o rolke za malo :()

 

Ja rowniez bralem w Attic'u Isovera. Zaproponowali cene porownywalna z tymi na Allegro, a do tego trznsport jest za free wiec sie zdecydowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na Attica, faktycznie mają najniższe ceny, ale... trzeba się przygotować na problemy. Albo czegoś nie przywiozą, albo powiedzą że nie ma (w dniu, w którym miało przyjechać), nie wiedzą co sprzedają, nie potrafią obliczyć potrzebnych ilości, są aroganccy, nie odbieraja telefonów, nie oddzwaniają, towar wydają po zapłaceniu 100%. Jednym słowem hardcor dla ludzi o mocnych nerwach. Nie polecam :evil: A ja głupia tyle kasy im zostawiłam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Szukam dobrego architekta, który przeprowadzi adaptacje z gotowego projektu (sporo zmian, piwnica itp) lub wykona projekt domu ok150m2 od zera.

 

z góry dzięki za namiary na priv (najlepiej z okolic Krakowa, Wieliczki)

 

:)

 

Ja rownez bede wdzieczna za namiary na dobrego (i nie koszmarnie drogiego ;)) architekta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na Attica, faktycznie mają najniższe ceny, ale... trzeba się przygotować na problemy. Albo czegoś nie przywiozą, albo powiedzą że nie ma (w dniu, w którym miało przyjechać), nie wiedzą co sprzedają, nie potrafią obliczyć potrzebnych ilości, są aroganccy, nie odbieraja telefonów, nie oddzwaniają, towar wydają po zapłaceniu 100%. Jednym słowem hardcor dla ludzi o mocnych nerwach. Nie polecam :evil: A ja głupia tyle kasy im zostawiłam....

Nam mieli przywiesc zaprawe do kominow brazowa. Przywiezli polowe brazowej polowe czarnej i kominy mamy czarne zamiast brazowych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na Attica, faktycznie mają najniższe ceny, ale... trzeba się przygotować na problemy. Albo czegoś nie przywiozą, albo powiedzą że nie ma (w dniu, w którym miało przyjechać), nie wiedzą co sprzedają, nie potrafią obliczyć potrzebnych ilości, są aroganccy, nie odbieraja telefonów, nie oddzwaniają, towar wydają po zapłaceniu 100%. Jednym słowem hardcor dla ludzi o mocnych nerwach. Nie polecam :evil: A ja głupia tyle kasy im zostawiłam....

Nam mieli przywiesc zaprawe do kominow brazowa. Przywiezli polowe brazowej polowe czarnej i kominy mamy czarne zamiast brazowych :(

 

ha ha ha :o to ostro widze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na Attica, faktycznie mają najniższe ceny, ale... trzeba się przygotować na problemy. Albo czegoś nie przywiozą, albo powiedzą że nie ma (w dniu, w którym miało przyjechać), nie wiedzą co sprzedają, nie potrafią obliczyć potrzebnych ilości, są aroganccy, nie odbieraja telefonów, nie oddzwaniają, towar wydają po zapłaceniu 100%. Jednym słowem hardcor dla ludzi o mocnych nerwach. Nie polecam :evil: A ja głupia tyle kasy im zostawiłam....

 

ja mialem podobnie ... dopoki bralem materiały za duza kase... czyt. pustaki ,cement itp to byli do rany przyłóż. Kiedys chcialem jakas pape i pierdoly za 1000zl prosilem sie tydzien o oferte nie mowiac o terminie przyjazdu itp

 

Ale suma sumarum ich polece bo zabrali mi to co zostalo - co do sztuki cegłę i reszte materiałów tzn klinkier itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje ogłoszenie ze strony Urzedu Gminy w Biskupicach:

 

"INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

GMINY BISKUPICE

 

 

Urząd Gminy Biskupice informuje, że w dniu 27 listopada 2009 (piątek) odbędzie się bezpłatna zbiórka:

- zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,

- świetlówek,

- baterii i akumulatorów.

Odbiór odpadów będzie sie odbywał w godzinach od 9:00 do 17:00 w następujących miejscach:

- Tomaszkowice, plac przy Urzędzie Gminy,

- Trąbki, przy szkole podstawowej.

 

Zainteresowane osoby prosimy o dostarczenie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, świetlówek, baterii i akumulatorów do wyznaczonych miejsc we własnym zakresie. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bede potrzebowal opinii Kominiarskiej do zalozenia licznika gazowego. Czy rabil ktos cos podobnego ostatnio? Dzwonilem do jednego z Kominiarzy i "zaspiewal" mi 250PLN. Czy cena jest OK czy raczej szukac dalej?

Mam dwie wiadomości zła i ... złą. Płaciłem mniej wiecej tyle do założenia licznika. Druga wiadomość jest taka, że ten papier jest ważny 6 miesięcy a do odbioru domu trzeba mieć "aktualny". Czyli, jak rozumiem znowu.

 

o ile mnie się wydaje to ten papier jest ważny rok bo ja to robiłam za jednym zamachem i mniej więcej tyle czasu upłynęło od podłączenia gazu do odbioru domu.

Jeśli nie ma się w planach odbioru domu to wystarczy zorbić protokół do gazowni (ten jest inny niż do odbioru) tak przynajmniej mówił mój kominiarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sąsiada

z tego co wiem nie ma problemu z oczyszczalnią w Zabawie, u mnie wprawdzie sie nie udało ze względu na zbyt małą działkę, ale wszyscy sąsiedzi mają.

Słyszałam, że planowana jest kanalizacja w naszej wiosce za 2-3 lata, ale to niestety nic pewnego.

Problem jaki może wystąpić to grunt gliniasto-pylasty na tym terenie.... osobiście nie robiłabym w tym przypadku oczyszczalni z rozsączalnikiem gdyż wymagałoby to dużych nakładów na kamyczki...., a grunt tak, czy tak nie przepuszcza dalej. U mnie na 4 metrach glina.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 

 

Dzięki... to że ludzie w Zabawie mają oczyszcalnie, to ja wiem... i też chciałem mieć bo ta kanalizacja to pewnie będzie tak samo szybko jak ten chodnik co to miał być już w maju tego roku... bardziej zależy mi na informacji czy ktoś w naszym rejonie ostatnio taką oczyszczalnie załatwiał i nie odszedł z kwitkiem... między czasie trochę się dowiedziałem. otóż Zabawa i część Sułkowa rzeczywiście należ do strefy W ( strefa szczególnej ochrony wód podziemnych związana z zapewnieniem wysokiej jakości wody zbiornika nr 451 Bogucice ) opisane to jest w §33 planu zagospodarowania przestrzennego, obszar B , Wieliczka , dostępne tutaj

 

http://www.mpzp.salcity.eu/index.php5?project_id=wieliczka

 

na tej podstawie powiat odrzuca wnioski o przydomowe oczyszczalnie... jedyna nadzieja jest taka , że być może ścieki po oczyszczalni nie spełniają ustawowej definicji ścieków ( dz. ustaw z 2001 roku nr 62 poz 627 , art 3 poz 38 )... nieoficjalnie dowiedziałem się też że jakiś czas temu nikt sobie tą strefą głowy nie zawracał i stąd istniejące oczyszczalnie ( swoją drogą jakoś nikt nie zwraca uwagi na płynące przez Zabawę wieczorową porą strumienie ścieków, nie treba widzieć ani czuć wytarczy posłuchać ile lokalnych strumyczków ożywa po zmroku...) dlatego raz jeszcze proszę o informację od tych którzy załatwiali sprawę oczyszczalni w ostatnim czasie , jeśli to nie problem to z informacją o tym czy sie udało czy nie i w jakiej miejscowości ( czy w granicach strefy W) , pozdrawiam Paweł

 

Hej

ja mam oczyszczalnię w Sułkowie (granica Sułkowa i Ochmanowa przy niepołomskiej) Legalizowana dokładnie rok temu. Nikt nic nie mówił o jakiejś strefie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej

ja mam oczyszczalnię w Sułkowie (granica Sułkowa i Ochmanowa przy niepołomskiej) Legalizowana dokładnie rok temu. Nikt nic nie mówił o jakiejś strefie.

 

 

no to albo Ci się udało, albo tam już ta strefa nie sięga... podobno nawet część Sułkowa już nie jest nią objęta... ja tydzień temu dostałem oficjalną decyzję odmowną z powiatu, umotywowaną dokładnie tak jak sie spodziewałem , pragraf 33 ust,1 planu zagospodarowania przestrzennego dla Wieliczki i okolic... mogę sie odwoływać , ale z tego co się dowiadywałem brak szans... pozostaje szambo i nadzieja na szybką kanalizację... pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko przy okazji. Czy ktoś z was może podpowiedzieć czym i jak pociąć cegłę ręcznie formowaną na płytki? Muszę to zrobić bo cegły zostało a płytek brakło i nie mam wyjścia. Może ewentualnie znacie jakąś firmę, która się tym zajmuje. :wink:

 

U mnie ciachali przy montażu kominka. Mieli taką piłę stołową z doprowadzeniem wody do tarczy. Wycinali różne kształty z cegieł, w zależności od miejsca gdzie trzeba było przykleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Jesienią kupiliśmy z mężem działkę w Trąbkach (końcówka Trąbek blisko Kapliczki w Zabłociu). Zamierzamy zacząć budowę domu na wiosnę.

 

Obecnie czekamy na warunki z gazowni i energetyki i będziemy składać o pozwolenie na budowę. Możecie powiedzieć czy starostwo w Wieliczce wywiązuje się obecnie w ciągu 60 dni z udzieleniem pozwolenia (może trwa to krócej - mam nadzieję)? Czy robią jakieś problemy?

 

A drugie moje pytanie - czy sądzicie, że ceny mat. budowlanych (głównie chodzi mi o Porotherm, drut, dachówka cementowa Braas) spadną jeszcze przez zimę, czy kupować już teraz. Najtańszy Porotherm 25 P+W znalazłam w BudMet na Kobierzyńskiej w K-wie za 5,40. Jakie były tendencje cenowe w ubiegłym roku?

 

Zastanawiamy się jeszcze jakie są opinie na temat Termophoru z Leiera (cena 4,40). Sprzedawcy nam go właśnie polecają, bo ponoć się w ubiegłym roku bardzo polepszyła jego jakość (mają nowe cementownie), no i jest o złotówkę tańszy. Macie jakieś opinie na ten temat?

 

Pozdrawiam wszystkich bliskich i dalszych sąsiadów i czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Jesienią kupiliśmy z mężem działkę w Trąbkach (końcówka Trąbek blisko Kapliczki w Zabłociu). Zamierzamy zacząć budowę domu na wiosnę.

 

Obecnie czekamy na warunki z gazowni i energetyki i będziemy składać o pozwolenie na budowę. Możecie powiedzieć czy starostwo w Wieliczce wywiązuje się obecnie w ciągu 60 dni z udzieleniem pozwolenia (może trwa to krócej - mam nadzieję)? Czy robią jakieś problemy?

 

A drugie moje pytanie - czy sądzicie, że ceny mat. budowlanych (głównie chodzi mi o Porotherm, drut, dachówka cementowa Braas) spadną jeszcze przez zimę, czy kupować już teraz. Najtańszy Porotherm 25 P+W znalazłam w BudMet na Kobierzyńskiej w K-wie za 5,40. Jakie były tendencje cenowe w ubiegłym roku?

 

Zastanawiamy się jeszcze jakie są opinie na temat Termophoru z Leiera (cena 4,40). Sprzedawcy nam go właśnie polecają, bo ponoć się w ubiegłym roku bardzo polepszyła jego jakość (mają nowe cementownie), no i jest o złotówkę tańszy. Macie jakieś opinie na ten temat?

 

Pozdrawiam wszystkich bliskich i dalszych sąsiadów i czekam na opinie.

 

Witam ja zacząłem budowe w trabkach tez przy koncu trabek mam termophora jeszcze w zeszlym roku zakupionego, sasiad wlasnie wybudowal z niego i jest bardzo zadowolony z posród ok 30 palet moze jedna uzbierała by sie peknietych pustaków które oczywiscie mozna bylo wykozystac w murowaniu :) nie ma co przepłacać :) a co do cen to nie sadze zeby do wiosny podskoczyły :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...