Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

(...)

 

My mamy oczyszczalnię (sic!) w Chorągwicy. Złożyłam zgłoszenie zamiaru tak jak trzeba, załączników milion, ekipa weszła, oczyszczalnię zrobiła, a urząd mi wysyła pismo, że się nie zgadzają bo brakuje (sic!) załączników. Oszuści !!! Ja głupia dałam kopię pisma do podbicia pieczątką (zawsze to robię dla pewności) ale nie kazałam wbijać pieczątek na załącznikach i mam za swoje. Jeszcze raz muszę zlecać badania geologiczne (800 zł), robić uzgodnienia i zanosić od początku. I jeszcze mam nielegalną oczyszczalnię!!! Wrrrrr

 

Jest tak, bo przepisy regulują tę kwestię dość precyzyjnie. Gospodarstwa domowe, które mają szambo mają obowiązek przyłączenia się do kanalizacji, jeśli taka będzie we wsi budowana, a gospodarstwa z oczyszczalniami nie mają takiego obowiazku. Gmina ma interes w tym odrzucaniu zgłoszeń, bo im więcej problemów robi, tym mniej ludzi decyduje się na oczyszczalnie i pozosaje przy szambie a wtedy więcej gospodarstw do podłączenia do kanalizacji (więcej pieniążków). U nas są plany kanalizacyjne na za 2-3 lata (oczyszczalnia zwraca sie w 1,5 roku więc i tak się opłaca, nawet gdybyśmy chcieli kiedyś dobrowolnie podpiąć się do kanalizacji). Poza tym Chorągwica jest najwyżej położoną wsią w gminie więc opłaty za wodę mogą być wysokie (potrzebne przepompownie ze względu na duże różnice wysokości w terenie)... dlatego tym bardziej zdecydowaliśmy się na oczyszczalnię. Póki co pięknie działa i mam nadzieję, że psuć się nie będzie. Dopiero mamy ją pół roku.

 

 

W którym miejscu w Chorągwicy masz tą oczyszczalnie, mnie geolog nie dał pozytywnej decyzji na budowe oczyszczalni ze studnia chłonną (glina), ale miałem to szczęście że mam strumyk i tam spuściłem wode z oczyszczalni.

 

u nas też słaba przepuszczalność była (tereny gliniaste) ale nie przeszkodziło to na szczęście budowie oczyszczalni. Mamy oczyszczalnię z modułami IN-DRAN to Pakiet E64 ( zbiornik SA3000 oraz 6 modułów IN-DRAN ). Póki co, jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam(od razu sie tłumacze ze pisze ni gramatycznie bo syn mi spi na rekach a chłop ma 10 m-cy - trzeba wykorzystywac wolne 60 min:) )

wiem ze mnie zaraz wygonicie na "biała liste" ale juz tam bylem troszke dzwonłem

szukam kogos do tynków

cemyntowo wapinne tradycyjne , zacierane piaskin kwarcowym (czasem nazywanym szklarskim)

wiekszosc z listy robi cementowe ale z gotowej zaprawy - jesli robi bo 98 % to chce robic gipsowe (cena 24 za metr z materiałem )

mam 1 goscia spod buska zdroju - 18 zł robocizna plus materiał (24-26 zł) termin czerwiec

 

moze cos poradzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

u nas też słaba przepuszczalność była (tereny gliniaste) ale nie przeszkodziło to na szczęście budowie oczyszczalni. Mamy oczyszczalnię z modułami IN-DRAN to Pakiet E64 ( zbiornik SA3000 oraz 6 modułów IN-DRAN ). Póki co, jest ok.

 

kto wam to robił i ile kasy :))

 

K&L Company z Chabówki, http://energia-oczyszczanie.com.pl/, koszt 11 tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Wielicką

Piszę bo mamy problem z przyłączem wody. Konieczna jest rozbudowa wodociągu.

Wyjścia dwa:

1. na własny koszt

2. czekać 2-3 lata, bo teraz realizowane są wnioski z 2007

My wniosek złożyliśmy w 2009 bo wcześniej nie wiedzieliśmy, że taka jest procedura, ale w ZGK w Wieliczce byliśmy w 2007 i nikt nam nie powiedział że jest jakaś lista i że trzeba złożyć wniosek o rozbudowę, od razu sugerowali żeby rozbudować na własny koszt.

Teraz stoimy przed dylematem, bo dom stoi a wody nie ma.

Czy ktoś z Państwa miał podobny problem?

Kto robił projekt rozbudowy, kto wykonywał?

Czy zwracają koszty takiej rozbudowy?

Wszelkie informacje będą nam pomocne, dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Wielicką

Piszę bo mamy problem z przyłączem wody. Konieczna jest rozbudowa wodociągu.

Wyjścia dwa:

1. na własny koszt

2. czekać 2-3 lata, bo teraz realizowane są wnioski z 2007

My wniosek złożyliśmy w 2009 bo wcześniej nie wiedzieliśmy, że taka jest procedura, ale w ZGK w Wieliczce byliśmy w 2007 i nikt nam nie powiedział że jest jakaś lista i że trzeba złożyć wniosek o rozbudowę, od razu sugerowali żeby rozbudować na własny koszt.

Teraz stoimy przed dylematem, bo dom stoi a wody nie ma.

Czy ktoś z Państwa miał podobny problem?

Kto robił projekt rozbudowy, kto wykonywał?

Czy zwracają koszty takiej rozbudowy?

Wszelkie informacje będą nam pomocne, dziękuję

 

Ja 3 lata temu robiłem rozbudowę wodociągu. Wszystko, czyli projekt, materiały i wykonanie musiałem pokryć sam. Nie przekazałem wykonanego przez siebie odcinka wodociągom. Jest on moją własnością (przynajmniej mam takie wrażenie). Ponieważ od tej pory do "mojego" wodociągu przyłączyło się już 2 nowych sąsiadów, poniesione koszty prawie mi się zwróciły.

Co ważne wodociąg prawie w całości biegnie w terenie którego jestem właścicielem albo współwłaścicielem.

Więc jeśli coś mogę sugerować to jeżeli w najbliższym czasie mogą pojawić się jacyś inni chętni na przyłączenie się do nowej nitki to się można zastanowić nad taką inwestycją. Ważne też jaki byłby koszt całkowity. Ja w sumie miałem krótki odcinek do wykonania (ok 50 m) ale z przejściem pod drogą powiatową co mocno podniosło cenę za robociznę.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Carlos1

 

U nas to jest trochę skomplikowane, działka znajduje się pod górką, z jednej strony od dołu jest do podciągnięcia 50m ale jest to bez sensu ponieważ nie mieszkańcy którzy są ostatni podłączeni od tej strony narzekają że nie ma ciśnienia albo zdarza się że w ogóle brak jest wody. Z drugiej strony od góry jest 100m (jaki bezsens na odcinku 150m nie ma wodociągu -akurat na odcinku gdzie jest nasza działka;( ) - i z tej strony chcemy się podłączyć - rozbudowywany wodociąg przechodzi wtedy przez działki 2 sąsiadów, niestety teren nie jest łatwy do kopania, wodociąg biegnie wzdłuż drogi ale jest to swego rodzaju skarpa i to jeszcze zalesiona przez sąsiada - obawiam się że koszty kopania mogą być wyższe niż standardowo. Nie chcemy wykładać takiej ilości kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Poszukuje kogos do ocieplenia poddasza i zabudowy..

Mam około 100-110 m2 ile taka imprezka moze kosztowac?Mam dach dwuspadowu..Jak myslicie ile robocizna i materiał moze wyjsc?Wogóle sie nie znamy na tym ..

Pozdrawiam

W liroy merlinie (bonarka) widziałem watę mineralną ale nie wiem czy 100 czy 150 po 9zł za m2

Ale gdyby ktoś miał namiary na wełnę 150 to dajcie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Poszukuje kogos do ocieplenia poddasza i zabudowy..

Mam około 100-110 m2 ile taka imprezka moze kosztowac?Mam dach dwuspadowu..Jak myslicie ile robocizna i materiał moze wyjsc?Wogóle sie nie znamy na tym ..

Pozdrawiam

W liroy merlinie (bonarka) widziałem watę mineralną ale nie wiem czy 100 czy 150 po 9zł za m2

Ale gdyby ktoś miał namiary na wełnę 150 to dajcie znać

</p><p> </p><p> Jak kupujecie w marketach, to zobaczcie jeszcze jakie ma parametry. Bo najczęściej sprzedają tą gorszą, a niewiele tańszą niż lepsza na składach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzwoniłem dziś do Wydziału Ochrony Środowiska i Rozwoju Wsi w Wieliczce, żeby dowiedzieć się czegoś w sprawie dofinansowania instalacji kolektorów słonecznych (deklaracje i ankiety z grudnia 2008). Pani poinformowała mnie, że wszystko jest na dobrej drodze i że w pierwszej połowie 2010 mają pojawić się jakieś ogłoszenia m .in. na stronie internetowej Wieliczki, w których podadzą "kryteria naboru" do tego programu i będzie można składać kolejne wnioski... :-?

Jeśli mielibyście jakieś bliższe informacje w tej sprawie (teraz, albo w przyszłości) to dajcie proszę znać o tym na forum - po tak długim oczekiwaniu głupio byłoby przegapić temat.

Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeszcze raz chciałabym poprosić o informacje na temat Państwa doświadczeń związanych z podłączeniem wody/ rozbudowywaniem wodociągu. Wybieramy się do prezesa ZGK w Wieliczce, może uda się coś dogadać.

Czy macie jakiś rady?, ktoś załatwiał jakieś problematyczne sprawy odnośnie wody?, z kim i jak gadać?

dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeszcze raz chciałabym poprosić o informacje na temat Państwa doświadczeń związanych z podłączeniem wody/ rozbudowywaniem wodociągu. Wybieramy się do prezesa ZGK w Wieliczce, może uda się coś dogadać.

Czy macie jakiś rady?, ktoś załatwiał jakieś problematyczne sprawy odnośnie wody?, z kim i jak gadać?

dzięki z góry

 

Ja to bym się najpierw wybrał do osoby najbardziej kompetentnej w sprawach wody w całym ZGK czyli do kier. Szlaska.

Urzęduje w tym samym budynku w którym jest poczta i prokuratura.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Poszukuje kogos do ocieplenia poddasza i zabudowy..

Mam około 100-110 m2 ile taka imprezka moze kosztowac?Mam dach dwuspadowu..Jak myslicie ile robocizna i materiał moze wyjsc?Wogóle sie nie znamy na tym ..

Pozdrawiam

W liroy merlinie (bonarka) widziałem watę mineralną ale nie wiem czy 100 czy 150 po 9zł za m2

Ale gdyby ktoś miał namiary na wełnę 150 to dajcie znać

</p><p> </p><p> Jak kupujecie w marketach, to zobaczcie jeszcze jakie ma parametry. Bo najczęściej sprzedają tą gorszą, a niewiele tańszą niż lepsza na składach.

 

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, wełna w Bonarce jest normalna... po prostu mniej na niej zarabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Poszukuje kogos do ocieplenia poddasza i zabudowy..

Mam około 100-110 m2 ile taka imprezka moze kosztowac?Mam dach dwuspadowu..Jak myslicie ile robocizna i materiał moze wyjsc?Wogóle sie nie znamy na tym ..

Pozdrawiam

W liroy merlinie (bonarka) widziałem watę mineralną ale nie wiem czy 100 czy 150 po 9zł za m2

Ale gdyby ktoś miał namiary na wełnę 150 to dajcie znać

</p><p> </p><p> Jak kupujecie w marketach, to zobaczcie jeszcze jakie ma parametry. Bo najczęściej sprzedają tą gorszą, a niewiele tańszą niż lepsza na składach.

 

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, wełna w Bonarce jest normalna... po prostu mniej na niej zarabiają.

 

Nie mówię, że jest oszukana czy coś w tym stylu. Wszystko jest OK. Ale każda wełna ma różny współczynnik K. Czym mniejszy tym lepiej izoluje. Ja kupiłem wełnę o K 0,040 a tej samej firmy w podobnej cenie też była w LM ale K 0,0045. Zobaczcie sobie na to. Z mojego doświadczenia to taka o lepszym wspłcz. K równiez lepiej sie układa, jest po prostu bardziej "zwięzła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...