Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

jeszcze raz chciałabym poprosić o informacje na temat Państwa doświadczeń związanych z podłączeniem wody/ rozbudowywaniem wodociągu. Wybieramy się do prezesa ZGK w Wieliczce, może uda się coś dogadać.

Czy macie jakiś rady?, ktoś załatwiał jakieś problematyczne sprawy odnośnie wody?, z kim i jak gadać?

dzięki z góry

 

Ja to bym się najpierw wybrał do osoby najbardziej kompetentnej w sprawach wody w całym ZGK czyli do kier. Szlaska.

Urzęduje w tym samym budynku w którym jest poczta i prokuratura.

 

Pozdrowienia.;)

 

Witam,

 

Mialem ten sam problem. Rozmawialem z wszystkimi chyba z ktorymi bylo mozna. Niestety z tymi "zlod...jami" nic mi nie udalo sie wywalczyc. Nawet chcialem negocjowac by mi te koszta przynajmniej w czesci zwrocili np na zasadzie obnizenia pozniejszych rachunkow za wode ale niestety nic nie wskuralem. Najbardziej mi "podobalo" sie haslo typu:

"przeciez my Panu idziemy na reke ze wogole pozwalamy Panu rozbudowac siec na wlasna reke (i oczywiscie koszt)...jesli Pan chce abysmy my Panu to zrobili to prosze zlozyc wniosek i oczywiscie wode Panu podlaczymy jak to jest napisane na warunkach przylacza, ktore wydalismy ale moze to potrwac rok, dwa lub piec....".

Po kilku tygodniach "walki" oraz zasiegania informacji w jaki sposob i jaki kosztem moglbym ewentualnie odzyskac swoj wklad, poddalem sie - wykosztowalem sie i zrobilem przylacz...dom juz stal w stanie surowym zaknietym wiec zalezalo mi na czasie....

Ale oczywiscie zycze powodzenia i mam nadzieje ze moze komus sie w koncu uda wygrac i przetrzec szlak dla reszty...mi niestety sie nie udalo a i czas mnie gonil.

 

 

Powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ,

 

-Czy trzeba mieć wykonaną instalację odgromową w naszym powiecie i protokół jej odbioru jako jeden z załączników do odbioru domu ?

 

Nie trzeba

 

-Czy znacie kogoś rozsądnego kto wykonuje świadectwa energetyczne domu potrzebne do jego odbioru ?

 

Świadectwa energetyczne P Witek 508 995 227 /dzwonić po godz 10/

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam,

Trzymajcie się ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Chorągwicy już się orientował jak wygląda sprawa internetu tamże? Tepsa, netia, coś jeszcze...?

Ja mam instalację bezprzewodową od firmy: Radio-Telecom: http://www.internet.k-ow.net/index.php. Na razie wszystko w porządku - szybko i tanio.

Mają też w swojej ofercie VoIP.

 

Dzięki za info. Już dzwonię tam i się dowiaduję. Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Mam dylemat gdzie zamowic okna.Niby prawie zdecydowalam sie na okna Jezierskiego ale wlasnie dowiedzialam sie ze na ich montaz przedstawiciel z Krakowa daje "tylko" 1 rok gwarancji.Wg mnie to bardzo krotki okres zwazywszy ze na pewno nie zdaze sie przeprowadzic i faktycznie zaczac ich uzytkowac.

Mozecie napisac jakie wy macie dlugie gwarancje na sowje okna i gdzie je kupowaliscie?Chcialabym rozeznac sie w temacie czy inne firmy daja rownie krotkie okresy gwarancyjne czy tylko ja mam takiego "pecha"-chodzi mi o sam MONTAZ nie gwarancje na okna ( ta jest na 5 lat)

 

My zamówiliśmy okna Jezierskiego w Nowym Targu -- wycenili nam o parę tysięcy mniej niż w Krakowie (za te same modele) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bedziemy sie budowac w Dobranowicach. Zamierzamy budowac w technologii szalunku traconego. Zastanawiamy sie nad skorzystaniem z uslug firmy isohome2000 (partner Termoorganiki).

 

Czy ktos z Was kozystal z tej firmy?

A moze "klocki" z innej firmy?

 

Z gory dziekuje za wszelkie komentarze, wrazenia, opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

-Czy trzeba mieć wykonaną instalację odgromową w naszym powiecie i protokół jej odbioru jako jeden z załączników do odbioru domu ?

 

-Czy znacie kogoś rozsądnego kto wykonuje świadectwa energetyczne domu potrzebne do jego odbioru ?

 

Pozdrawiam,

Trzymajcie się ciepło :)

 

Witam Markoebelo

Co do świadectw energetycznych to m. in. ja je wykonuję więc jeśli nadal szukasz wykonawcy to zapraszam do kontaktu.

tel: 606 471 235

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

-Czy trzeba mieć wykonaną instalację odgromową w naszym powiecie i protokół jej odbioru jako jeden z załączników do odbioru domu ?

 

-Czy znacie kogoś rozsądnego kto wykonuje świadectwa energetyczne domu potrzebne do jego odbioru ?

 

Pozdrawiam,

Trzymajcie się ciepło :)

 

Witam Markoebelo

Co do świadectw energetycznych to m. in. ja je wykonuję więc jeśli nadal szukasz wykonawcy to zapraszam do kontaktu.

tel: 606 471 235

Pozdrawiam

Piotr

 

A jak to w końcu jest z tymi świadectwami. Obowiązuje data uzyskania PNB czy oddania do użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...