Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ponownie,

wiem, że temat oczyszczalni był już wałkowany, ale mam przemegawielki problem z zalegalizowaniem oczyszczalni w naszej gminie (kiedyś pisaliśmy o tym, dlaczego gmina robi problemy). Czy ktoś może mi polecić osobę z uprawnieniami, która poprowadzi mi temat, zrobi projekt na oryginale mapy syt-wys (do ZUDPu) itd? Opinię geologiczną już mam i zastanawiam się, czy ma ona jakiś termin ważności bo jak mi każą robić jeszcze raz, to chyba wykopię tą oczyszczalnię i będziemy chodzić na posiedzenia w krzaki.

 

Proszę o pomoc :)

Przechodziliśmy tę drogę przez mękę w Wieliczce. Wyjątkowo upierdliwi byli. Jak czytam, nadal są. Niczego nie nauczyła ich nawet przegrana z nami w sądzie administracyjnym sprawa (chodziło o tę nieszczęsną opinię geologiczną, której nie mieli prawa żądać). Może przepisy się zmieniły, ale wtedy nie mogli żądać także projektu, ponieważ oczyszczalnia jest częścią domowej sieci kanalizacyjnej, a nie osobną budowlą. Kiedy szukaliśmy kogoś z uprawnieniami, kto by się tego podjął, kilka osób nam odmówiło, twierdząc, że w Wieliczce tego się nie da normalnie załatwić, a na kopanie się z koniem nie mieli ochoty. No to poszliśmy do sądu. Teraz wystarczy powołać się na uzasadnienie tamtego wyroku, coby przypomnieli sobie, co im wolno, a czego nie. No chyba, że się od tego czasu zmieniły przepisy.

A tak w ogóle, to jeżeli się idzie do Naszego Ukochanego Urzędu w Wieliczce i o cokolwiek pyta, a oni czegokolwiek żądają, to trzeba:

a) żądać podania podstawy prawnej (stwierdzenie "bo my tak zawsze robimy" nie jest podstawą prawną, o czym panie z NUU nie wiedziały)

b) żądać podania tego NA PIŚMIE i podpisania się pod tym pismem przez jakiegokolwiek urzędnika.

Edytowane przez Agduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Manissan- wychodzi na to, że w ogóle nie zrobiliscie zgłoszenia do wydziału budownictwa- dobrze rozumiem. Bo z tego co twierdzą w Wieliczce to powinniście najpierw zrobić opinię geotechniczną, projekt przyłącza i wszystkie inne bzdury, uzgodnić to w ZUDP-ie i wtedy zrobić zgłoszenie- jak po 30 dniach nie ma żadnego sprzeciwu to dopiero budować oczyszczalnię. Ja wiem, że co innego teoria a co innego praktyka bo u nas podobnie. Tylko zastanawiam się bo może wykonawca oczyszczalni powinien zrobić projekt itp itd? U nas tak (podobno) ma być. Więc może zglóście się do gosia ktory Wam tę oczyszczalnię wykonywał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manissan- wychodzi na to, że w ogóle nie zrobiliscie zgłoszenia do wydziału budownictwa- dobrze rozumiem. Bo z tego co twierdzą w Wieliczce to powinniście najpierw zrobić opinię geotechniczną, projekt przyłącza i wszystkie inne bzdury, uzgodnić to w ZUDP-ie i wtedy zrobić zgłoszenie- jak po 30 dniach nie ma żadnego sprzeciwu to dopiero budować oczyszczalnię. Ja wiem, że co innego teoria a co innego praktyka bo u nas podobnie. Tylko zastanawiam się bo może wykonawca oczyszczalni powinien zrobić projekt itp itd? U nas tak (podobno) ma być. Więc może zglóście się do gosia ktory Wam tę oczyszczalnię wykonywał.

 

Manissan- wychodzi na to, że w ogóle nie zrobiliscie zgłoszenia do wydziału budownictwa- dobrze rozumiem. Bo z tego co twierdzą w Wieliczce to powinniście najpierw zrobić opinię geotechniczną, projekt przyłącza i wszystkie inne bzdury, uzgodnić to w ZUDP-ie i wtedy zrobić zgłoszenie- jak po 30 dniach nie ma żadnego sprzeciwu to dopiero budować oczyszczalnię. Ja wiem, że co innego teoria a co innego praktyka bo u nas podobnie. Tylko zastanawiam się bo może wykonawca oczyszczalni powinien zrobić projekt itp itd? U nas tak (podobno) ma być. Więc może zglóście się do gosia ktory Wam tę oczyszczalnię wykonywał.

 

Otóż Moi Drodzy,

 

sprawę opisywałam jakiś czas temu. Mianowicie, złożyliśmy wszystkie dokumenty (opinie, projekty itd) do gminy wraz ze zgłoszeniem zamiaru... blabla. Pani podbiła mi pieczątkę na wniosku, 29 dnia (bez sprzeciwu) weszła ekipa i wkopała oczyszczalnię. 30-tego dnia dostaliśmy pismo, że odrzucają nasze zgłoszenie bo nie ma w nim załączników!!! A były, wszystkie co do jednego. Wypunktowali nam brakujące załączniki (nawet oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością kazali dołączyć a BYŁO załączone!!!) i ja głupia mogę się pochwalić pieczątką na zgłoszeniu ale głupia ja nie wzięłam pieczątek na kopiach załączników. Więc nie mam podkładki. Teraz wszystko musimy robić od nowa (i płacić za opinie itd także). Tylko, że problem jest taki, że oczyszczalnia już jest. A jak złożę projekt do ZUDPu i przyjadą na wizję lokalną? Trzeba wpisać termin rozpoczęcia zamierzenia budowlanego i tu też jest klops. Mam wymyślić? Czy wpisać realny czyli z roku 2009? :) No, to tyle by było w temacie. Wnerwa mam nadal i zalecam wszędzie brać potwierdzenia (na załącznikach też!!!!) pieczątkowe.

 

Mogę też prosić o informacje na priv ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż Moi Drodzy,

 

sprawę opisywałam jakiś czas temu. Mianowicie, złożyliśmy wszystkie dokumenty (opinie, projekty itd) do gminy wraz ze zgłoszeniem zamiaru... blabla. Pani podbiła mi pieczątkę na wniosku, 29 dnia (bez sprzeciwu) weszła ekipa i wkopała oczyszczalnię. 30-tego dnia dostaliśmy pismo, że odrzucają nasze zgłoszenie bo nie ma w nim załączników!!! A były, wszystkie co do jednego. Wypunktowali nam brakujące załączniki (nawet oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością kazali dołączyć a BYŁO załączone!!!) i ja głupia mogę się pochwalić pieczątką na zgłoszeniu ale głupia ja nie wzięłam pieczątek na kopiach załączników. Więc nie mam podkładki. Teraz wszystko musimy robić od nowa (i płacić za opinie itd także). Tylko, że problem jest taki, że oczyszczalnia już jest. A jak złożę projekt do ZUDPu i przyjadą na wizję lokalną? Trzeba wpisać termin rozpoczęcia zamierzenia budowlanego i tu też jest klops. Mam wymyślić? Czy wpisać realny czyli z roku 2009? :) No, to tyle by było w temacie. Wnerwa mam nadal i zalecam wszędzie brać potwierdzenia (na załącznikach też!!!!) pieczątkowe.

 

Mogę też prosić o informacje na priv ? :)

 

Jeżeli na potwierdzonej pieczątką kopii zgłoszenia sa wymienione załączniki, to panie mogą się cmoknąć w pompę! Jeżeli przyjęły zgłoszenie, na którym są wymienione załączniki i przybiły pieczątkę, to potwierdziły, że załączniki przyjęły również. To jest jakiś absurd! W pale się nie mieści!!! Co najwyżej możesz zrobić dziką awanturę, że ktoś zgubił załączniki!!! I my zaczęlibyśmy taką awanturę, że panie wyskoczyłyby ze szpilek! A o robieniu czegokolwiek i płaceniu po raz drugi nie pomyślałabym ani przez sekundę! (Ciśnienie mi skoczyło - idę film oglądać, a już prawie zasypiałam ;) )

Poszło też na prive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam żwiru i piasku w dobrej cenie w okolicach Wieliczki, czy ktoś może polecić sprawdzonego i niedrogiego dostawcę ?

 

Poza tym odkupię płytki chodnikowe, jeśli ktoś ma proszę o info na PW.

 

Pozdrawiam !

Oto namiar: 122506800 - polecamja kozystalem z usług tego Pana i jestem bardzo zadowolony towar pierwszej jakosci i niedrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż Moi Drodzy,

 

sprawę opisywałam jakiś czas temu. Mianowicie, złożyliśmy wszystkie dokumenty (opinie, projekty itd) do gminy wraz ze zgłoszeniem zamiaru... blabla. Pani podbiła mi pieczątkę na wniosku, 29 dnia (bez sprzeciwu) weszła ekipa i wkopała oczyszczalnię. 30-tego dnia dostaliśmy pismo, że odrzucają nasze zgłoszenie bo nie ma w nim załączników!!! A były, wszystkie co do jednego. Wypunktowali nam brakujące załączniki (nawet oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością kazali dołączyć a BYŁO załączone!!!) i ja głupia mogę się pochwalić pieczątką na zgłoszeniu ale głupia ja nie wzięłam pieczątek na kopiach załączników. Więc nie mam podkładki. Teraz wszystko musimy robić od nowa (i płacić za opinie itd także). Tylko, że problem jest taki, że oczyszczalnia już jest. A jak złożę projekt do ZUDPu i przyjadą na wizję lokalną? Trzeba wpisać termin rozpoczęcia zamierzenia budowlanego i tu też jest klops. Mam wymyślić? Czy wpisać realny czyli z roku 2009? :) No, to tyle by było w temacie. Wnerwa mam nadal i zalecam wszędzie brać potwierdzenia (na załącznikach też!!!!) pieczątkowe.

 

Mogę też prosić o informacje na priv ? :)

nie no ręce mi opadły do samej ziemi!!! Nie sądziłam, że coś takiego jest w ogóle możliwe!!!! Ale może faktycznie na tym głównym zgłoszeniu są wymienione załączniki i wtedy masz problem z głowy? Faktycznie sytuacja niezbyt wesoła. Ale ja bym chyba zaryzykowała i napisała tak jakby oczyszczalni nie było- w zasadzie nie sądzę żeby się ktoś fatygował- a poza tym nie masz obowiązku wpuścić go na swoją posesję- chyba że ma nakaz ale o to nie jest tak łatwo. A kopii opinii geotechnicznej nie masz? Powinna być ważna bo przecież warunki gruntowe się nie zmieniły - chyba że w Wieliczce nawet grunty się potrafią zmienić w przeciągu np pół roku ;-) Nie daj się biurwom wielickim!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi podał 850,- za 21ton piasku/pospółki, cena raczej dobra...

My kupiliśmy 10 kubików pospółki w Marszowicach (tel. 502 390 265) za 330 zł + 100 zł za transport. Czyli ogólnie nas wyszło 43 zł / kubik.

Tylko nie wiem jak się mają kubiki do ton w przypadku pospółki.

 

Natomiast żółty piasek niepłukany do murowania i tynkowania znaleźliśmy w Sierczy u Kowalczyka - po 60 zł za tonę z transportem.

Jeszcze braliśmy piasek zasypowy pod chudy beton w Wieliczce Gro-Skład (tel. 693 020 919) po 470 za 8 kubików z transportem.

Kubik piasku to ok. 1,6 tony.

 

Także takie dostaliśmy ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...