Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

może jakieś pytanie zastępcze typu:

czym impregnowaliście podbitkę ?

gdzie ją kupowaliście ?

może ktoś ostatnio nabywał ?

czy zakłada się ją przed ociepleniem z zewnątrz na równo do ściany czy po ociepleniu wyrównuje się do styropianu i wykańcza listwą ?

 

to chyba zależy jak robisz czy do krokwi czy prostopadle do sciany budynku.

Ja robie prostopadle i musze czekać aż mi ocieplą ściany do szczytu. Dopiero wtedy moge założyc podbitkę. W cenach sie jeszcze nie orientowałam, ale mój wykonawca domu podpowiadał, żeby kupić 16mm grubości.

ja będę robił równolegle do krokwi i łudze się, że w lecie zrobię to powoli sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W końcuroztrzygnięto przetarg na nasz przyłącz elek. Przetarg wygrał Pan Piotr Ptak z Wieliczki i w związku z tym mamy pytanie, czy ktoś miał z nim doczynienia w sprawie przyłącza.

 

Ja nie ale na szczęście nie będziesz miał tego który był u mnie. Zmarnował mi pół roku i oddał robotę bo nie wiedział jak zrobić. Nawet nie pamiętam jak się dokładnie nazywa bo zaraz wyrzuciłem wszystkie kontakty do gościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prawie juz ukonczylem budowe i zwiazku z tym pozbywam sie

 

okolo 500-650 ( nie umie dokladnie powiedziec ) pustakow MAX po 2,90 zl/szt

steple 3,5 zl/szt

kobylki metalowe wysokie na 1,2m (okolo) 70zl/szt

kibelek/wychodek ( do rozebrania - rozkladany ) 150 zl

garaz metalowy ocynkowany 900zl

betoniarka 250 -mocna nie z kolem tylko z kobra do przechylu - 1300 zl

 

w razie jakis pytan prosze o kontakt tel 663-999-028

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na etapie wyboru i zamawiania balchodachówki.

Ciekawą propozycję ma firma ElMaxi w Wieliczce i ciekawi mnie czy ktoś z tą firmą miał już wspólnego i czy jest ok. W tej firmie mają blachy czterech producentów, i odrazu orynnowanie jak i okna dachowe. Wymiary i wycenę robią przed kupnem i oczywiście nie trzeba się na nich decydować przed wyceną.

 

Może ktoś mógłby zaproponować inną firmę?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na etapie wyboru i zamawiania balchodachówki.

Ciekawą propozycję ma firma ElMaxi w Wieliczce i ciekawi mnie czy ktoś z tą firmą miał już wspólnego i czy jest ok. W tej firmie mają blachy czterech producentów, i odrazu orynnowanie jak i okna dachowe. Wymiary i wycenę robią przed kupnem i oczywiście nie trzeba się na nich decydować przed wyceną.

 

Może ktoś mógłby zaproponować inną firmę?

 

Pozdrawiam

 

chyba na przeciwko tego elmaxi jest firma kroll, ja tam kupowałem blachodachówkę, taką trochę lepsza niż najzwyklejsza chyba pladur się to nazywało.

 

blachodachówka ciut mocniejsza od najsłabszej, ale mieli jeszcze taką jedną HPS 200 i teraz to bym ją wybrał napewno bo jest superowa, ma taką powłokę teflonową, której nie ma szans zarysować przy zakładaniu.

 

tą moją udało się dekarzom w kilku miejscach zarysował przy wciąganiu na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, z zainteresowaniem czytam sobie wszystkie wypowiedzi, bo też budujemy w gminie Wieliczka - Wegrzce Wielkie. I takie pytanie z ciekawości- nie żeby kogoś urazić, broń Boże - dlaczego większośc z Was używa słowa PRZYŁĄCZ?????? Jest tylko słowo PRZYŁĄCZE, tak wyglądałoby dużo lepiej...

 

Pozdrawiam wszystkich! Mam nadzieję, że nie oberwie mi się za to :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, z zainteresowaniem czytam sobie wszystkie wypowiedzi, bo też budujemy w gminie Wieliczka - Wegrzce Wielkie. I takie pytanie z ciekawości- nie żeby kogoś urazić, broń Boże - dlaczego większośc z Was używa słowa PRZYŁĄCZ?????? Jest tylko słowo PRZYŁĄCZE, tak wyglądałoby dużo lepiej...

 

Pozdrawiam wszystkich! Mam nadzieję, że nie oberwie mi się za to :))))

 

Skoro wszyscy piszą "przyłącz" to znaczy że jest słowo "przyłącz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej sprawdzić w słowniku:

 

przyłącze

1. «połączenie rury lub węża z końcówką instalacji wodnej lub gazowej»

2. «zespół przewodów elektrycznych służących do przyłączania odbiornika energii elektrycznej do sieci rozdzielczej»

 

Oj, można się przejechać na zdaniu "wszystkich"...W Milionerach nieraz wszyscy na sali głosują za błędną odpowiedzią... I tak tu polegać na wszystkich...

Ale to tylko taka dygresja w odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...