Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jeszcze sie z nim nie rozliczyłam. Wziąl zaliczke w ubiegłym roku i na razie robi. Zosytał im jeszcze piec i zasobnik i przedłuzenie rurki gazowej do skrzynki na zewnątrz domu. Prosilam go juz chyba w styczniu, żeby mnie podsumował, ale nie ma czasu. Dla mnie lepiej. Generalnie jestem umówiona, że fakturki biore tylko na materiała wiec wszystko bedzie 22%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja miłam podobny pomysł, ale w zasadzie jest to nie realne. Wiekszość sklepów nie chce przyjmować zwrotów a wyliczenie wszystkiego graniczy z cudem no i jest to żmudna praca hydraulika. Po za tym moja ekipa nie miała czasu na to, zeby np czekać na jedno kolanko czy cos tam innego. Oni przyjeżdżali to mieli ze soba wszystko. Oczywiscie tak jak mówisz grubsze rzeczy kupowałam sama na allegro lub u znajomych.

 

Jesli chodzi o odkurzacz to ta sama ekipa zamontowała mi rurki beama ale gdzie kupują to nie wiem.

Zaraz za Wieliczka po rozjezdzie na Niepolomice po prawej stronie (w kierunku Bochni) jest sklep instalacyjny FHU Tamara pana Tadeusza Marszalka gdzie spokojnie nabralem cale auto rur na WZ-tke to co zostalo moglem zwrocic za 2 dni i wtedy stworzono fakture. Tak samo bral moj instalator ktory wspolpracowal z jednym sklepem, choc i tak nie bylem w stanie zweryfikowac wszystkich pozycji, tyle ich bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja rury z gazem miała iść w samym rogu działki (kształt działki ma w kształcie trujkąta). Miejsce bez użyteczne, wychodząc z twojego założenia to gaz powinni mieć ludzie przez których posesje przechodzi rurociąg.

Za duzo zakladasz, pisalem o przyczynach innych niz pieniadze dla ktorych ludzie moga nie chciec puszczac gazu przez dzialki.

 

Sa ludzie którzy jak coś potrzebują to musisz im to dać bo to wniczym nie przeszkadza i gdy od tych luidzi coś potrzebujesz to stwarzają same problemy.Mam tylko żal że wcześniej obiecali a puźniej się wycofali i za stracony czas który przez nich straciłem dla mnie niema problemu że rure będe miał od drugiego sąsiada i nadłoże 30 m. Tak na konieć zamykając temat , co ma większe znaczenie dobre współżycie z sąsiadem czy wykopanie kilku kwiatków jak będzie awaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow,

czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakiegoś sprawdzonego kierownika budowy.

Nie chodzi mi o człowieka, który podpisze dokumenty proforma, ale o takiego, który rzeczywiście przypilnuje, doradzi.

Budowa w Niepołomicach.

Z góry dziękuję.

 

Czy naprawdę nikt nie ma namiarów na porządnego Kierownika Budowy?

Pomóżcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow,

czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakiegoś sprawdzonego kierownika budowy.

Nie chodzi mi o człowieka, który podpisze dokumenty proforma, ale o takiego, który rzeczywiście przypilnuje, doradzi.

Budowa w Niepołomicach.

Z góry dziękuję.

Czy naprawdę nikt nie ma namiarów na porządnego Kierownika Budowy?

Pomóżcie proszę.

jak chcesz mieć to co napisałeś to poprostu musisz zatrudnić kierownika budowy i inspektora nadzoru i tyle, żaden kierownik nie będzie się bawił w doradzanie, jeżdżenie na budowę i tego typu rzeczy no chyba, że jest kierownikiem budowy i równocześnie inspektorem nadzoru budowlanego, ale przy tym układzie bierze też za to inną kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym ich zatrudnił. Niestety nie znam takich osón (osoby) dlatego poprosił o pomoc Was i o namiary.

no to kierownika budowy zatrudnij jakiegokolwiek a za to ważny byłby inspektor nadzoru budowlanego, który będzie wszystko kontrolował.

kolega budował się będzie w Kokotowie to zapytam jakiego ma kierownika i podam na niego namiar a ten kierownik może zna jakiegoś inspektora bo to jedna klika i oni się znają nawzajem

ja mam Łukasika z Wieliczki jako kierownika budowy 604 542 310 zadzowń też do niego może też zna jakiegoś inspektora, albo może sam sięw to bawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym ich zatrudnił. Niestety nie znam takich osón (osoby) dlatego poprosił o pomoc Was i o namiary.

no to kierownika budowy zatrudnij jakiegokolwiek a za to ważny byłby inspektor nadzoru budowlanego, który będzie wszystko kontrolował.

kolega budował się będzie w Kokotowie to zapytam jakiego ma kierownika i podam na niego namiar a ten kierownik może zna jakiegoś inspektora bo to jedna klika i oni się znają nawzajem

ja mam Łukasika z Wieliczki jako kierownika budowy 604 542 310 zadzowń też do niego może też zna jakiegoś inspektora, albo może sam sięw to bawi

Co do Łukasika to jak tylko ma czas to mam o nim dobre zdanie, jakiś czas temu nawet kazał robić odkrywkę fundamentów ja coś mu się nie spodobało. Ale widzę że ostanio ma kłopoty z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kierownika budowy zatrudnij jakiegokolwiek a za to ważny byłby inspektor nadzoru budowlanego, który będzie wszystko kontrolował.

kolega budował się będzie w Kokotowie to zapytam jakiego ma kierownika i podam na niego namiar a ten kierownik może zna jakiegoś inspektora bo to jedna klika i oni się znają nawzajem

ja mam Łukasika z Wieliczki jako kierownika budowy 604 542 310 zadzowń też do niego może też zna jakiegoś inspektora, albo może sam sięw to bawi

lbryndal wiekie dzię za namiary na łukasika. Jak będziesz miał jeszcze na tamtego to też poproszę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal wiekie dzię za namiary na łukasika. Jak będziesz miał jeszcze na tamtego to też poproszę.

Pozdrawiam

 

My mamy właśnie kogoś takiego, płacimy mu "pensję" miesięczną a on nam doradza, nadzoruje, kontroluje. Numer wyślę na PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miłam podobny pomysł, ale w zasadzie jest to nie realne. Wiekszość sklepów nie chce przyjmować zwrotów a wyliczenie wszystkiego graniczy z cudem no i jest to żmudna praca hydraulika. Po za tym moja ekipa nie miała czasu na to, zeby np czekać na jedno kolanko czy cos tam innego. Oni przyjeżdżali to mieli ze soba wszystko. Oczywiscie tak jak mówisz grubsze rzeczy kupowałam sama na allegro lub u znajomych.

 

Jesli chodzi o odkurzacz to ta sama ekipa zamontowała mi rurki beama ale gdzie kupują to nie wiem.

Zaraz za Wieliczka po rozjezdzie na Niepolomice po prawej stronie (w kierunku Bochni) jest sklep instalacyjny FHU Tamara pana Tadeusza Marszalka gdzie spokojnie nabralem cale auto rur na WZ-tke to co zostalo moglem zwrocic za 2 dni i wtedy stworzono fakture. Tak samo bral moj instalator ktory wspolpracowal z jednym sklepem, choc i tak nie bylem w stanie zweryfikowac wszystkich pozycji, tyle ich bylo.

 

Pan Marszałek niestety do najtańszych nie należy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budujących w gminie Biskupice:

 

Zastanawialiśmy się z Najlepszym Mężem nad spotkaniem z władzami gminy na temat możliwosci wykorzystania funduszy unijnych na dotacje do przydomowych oczyszczalni ścieków, solarów, ewentualnie pomp ciepła.

Niestety nasza gmina jak do tej pory nie prowadzi żadnych programów i nie stara sie o dodatkowe środki.

Dlatego pomyśleliśmy czy nie zebrać się wespół w zespół i nie pójść do wójta i spróbować coś ruszyć.

Może udałoby się zmobilizować władze do postarania sie o dopłaty do np. POŚ.

W końcu jestesmy potencjalnymi wyborcami. :)

 

Osoby zainteresowane tym tematem proszę o kontakt na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budujących w gminie Biskupice:

 

Zastanawialiśmy się z Najlepszym Mężem nad spotkaniem z władzami gminy na temat możliwosci wykorzystania funduszy unijnych na dotacje do przydomowych oczyszczalni ścieków, solarów, ewentualnie pomp ciepła.

Niestety nasza gmina jak do tej pory nie prowadzi żadnych programów i nie stara sie o dodatkowe środki.

Dlatego pomyśleliśmy czy nie zebrać się wespół w zespół i nie pójść do wójta i spróbować coś ruszyć.

Może udałoby się zmobilizować władze do postarania sie o dopłaty do np. POŚ.

W końcu jestesmy potencjalnymi wyborcami. :)

 

Osoby zainteresowane tym tematem proszę o kontakt na priv

co do POŚ to chyba było pisane kilka stron wcześniej editblondi i ja pisaliśmy o tym.

Dopłaty do POŚ może i będą i jest nawet prowadzony zeszyt z "zapisami" ale kiedy coś będzie widomo to narazie nie wiedzieli.

to naraze to już było chwilkę temu więc może już "coś " wiedzą

więcej inwestycji w wydziale inwestycji przy urzędzie gminy i miasta wieliczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="lbryndal

co do POŚ to chyba było pisane kilka stron wcześniej editblondi i ja pisaliśmy o tym.

Dopłaty do POŚ może i będą i jest nawet prowadzony zeszyt z "zapisami" ale kiedy coś będzie widomo to narazie nie wiedzieli.

to naraze to już było chwilkę temu więc może już "coś " wiedzą

więcej inwestycji w wydziale inwestycji przy urzędzie gminy i miasta wieliczki

 

Pamiętam, czytałam. Piszesz o możliwych inwestycjach w gminie wielickiej.

 

Gmina Biskupice jest autonomiczna pod względem inwestycji, niestety jest rówież daleko w tyle za innymi z naszego powiatu. Myśle głównie o Niepołomicach. Problem w tym że w gminie Biskupice w ogóle nie słyszy się o jakichkolwiek propozycjach dla mieszkanców i takie spotkanie miałoby wójtowi uświadomić, że osób zainteresowanych tematem jest wiecej, a jedyne co trzeba zrobić ( na poziomie gminy) to napisać odpowiedni program i wystąpić z wnioskiem o dotacje.

Niestety nie ma programów unijnych dla indywidualnych gospodarstw. Gmina musi stworzyć jakiś fundusz i starać sie o dotacje jako jednostka samorządu.

Co nie jest takie trudne (widząc efekty dofinansowania w Niepołomicach)

Trzeba tylko chcieć, a to wydaje się być najtrudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmina Biskupice jest autonomiczna pod względem inwestycji, niestety jest rówież daleko w tyle za innymi z naszego powiatu. Myśle głównie o Niepołomicach. Problem w tym że w gminie Biskupice w ogóle nie słyszy się o jakichkolwiek propozycjach dla mieszkanców i takie spotkanie miałoby wójtowi uświadomić, że osób zainteresowanych tematem jest wiecej, a jedyne co trzeba zrobić ( na poziomie gminy) to napisać odpowiedni program i wystąpić z wnioskiem o dotacje.

Niestety nie ma programów unijnych dla indywidualnych gospodarstw. Gmina musi stworzyć jakiś fundusz i starać sie o dotacje jako jednostka samorządu.

Co nie jest takie trudne (widząc efekty dofinansowania w Niepołomicach)

Trzeba tylko chcieć, a to wydaje się być najtrudniejsze.

racja racja pisałem o wieliczce a to o Biskupice chodzi.

 

niestety muszę Cię "pocieszyć" że w Wieliczce też mają osoby prywatne w d.... bo solary dla instytucji są, a dla prywatnych już nie potrafią zdobyć funduszy i to samo z POŚ niby jest zeszyt, ale nikt nic nie potrafi powiedzieć bo może coś będzie a może nic, takie gdybanie ich.

 

Słyszałem, w innych miastach dają też dofinansowanie do kotłów z podajnikami bo, że to niby ekologiczne, a w Wieliczce znów nie. wydaje mi się że robią wszystko ale żeby gminie zagwarantować solary, POŚ i inne, a dla zwykłych obywateli nie ma nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Sąsiadów!

 

Mam pytanie czy ktoś może się ze mną podzielić namiarami na dobrą ekipę do ocieplenia i otynkowania domu?

Poszukuję też pilnie dobrego fliziarza.

Jeśli jest ktoś zainteresowany to dam namiary na sprawdzone ekipy od wylewek i tynków wew. i do koparkowych.

Pozdrawiam i proszę o namiary!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...