Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Jesteśmy na etapie wyboru szamba.W projekcie mamy 10m3.Chciałabym się zapytać jakie szamba posiadacie( betonowe,z tworzywa,jednokomorowe czy inne) i jakie firmy w okolicy polecacie. :wink:

była już mowa kilka stron wstecz o szambach

jest taka firma: http://probud.pl/szamba.htm dowożą i wogóle, ale ja będę kupował raczej z okolic Proszowic jest tam firma co robi takie 10m3 właśnie

 

takiego maila dostałem od nich niedawno:

 

oferta cenowa:

 

Zbiornik 10m3 cena 2.500 zł (netto) jednoczęściowy jednokomorowy + płyta zwykła

Zbiornik 10m3 cena 2.300 zł (netto) dwuczęściowy dwukomorowy + płyta zwykła

 

Transport z HDS + MONTAŻ cena 2.60zł - 1km z przyczepą 3zł - 1km (liczony w obie strony) lub transport łączony cena do uzg.

 

Dodatkowo:

Kominek betonowy + właz żeliwny cena 200zł

Płyta zwykła w cenie zbiornika!

Płyta najazdowa pod s.osobowy cena 250zł lub 400zł

Wykop we własnym zakresie.

 

Faktura:

Vat 7 % - osoba fizyczna

Vat 22 % - firma

Vat 22 % - transport

 

Możliwość odbioru zbiornika własnym transportem, załadunek gratis!

 

Ibryndal jeszcze jedno pytanko: kiedy ci takiego maila wysłali? Ja dzwoniłam i powiedzieli mi 3500 netto + 220 zł vat za-dół oczywiście mam wykopać sama.Róznica jest spora.

A tak do wszytskich ile płaciliście teraz za szambo (betonowe 10 m3).?

 

też do nich dzwoniłam, powiedzieli mi tyle samo, w Probudzie cena jest podobna ale czeka się prawie 2 miesiące, w Transbedzie tylko 2 tygodnie, my będziemy brali najprawdopodobniej właśnie od nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jesteśmy na etapie wyboru szamba.W projekcie mamy 10m3......

koło Proszowic kosztuje 3500 netto a w probudzie taniej jest ale tylko pozornie bo doliczając koszt transportu wychodzi na to samo prawie

tego maila dostałem chyba w marcu, ale to był mail z probudu nie z Proszowic.

troszkę niewyraźnie napisałem dlatego przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. :) To jest nadzieja, że w sierpniu zaczniemy. Koszmar z tym czekaniem. na wuzetkę w Gdowie czekaliśmy 11 miesięcy. Wcale mnie to nie nauczyło cierpliwości. raczej odwrotnie. :wink:

 

Zależy jaka miejscowość dla mojej jest już plan, więc składam o PnB do Wieliczki do starostwa. Wszyscy mówią że będzie mniej niż 60 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zależy,

na wydanie PnB starostwo ma zawsze termin max.65 dni od złożenia wniosku, bez względu na to czy jest plan zagospodarowania czy nie,

choć oczywiście mają "furtkę" że do okresu tego nie zalicza się np. opóźnień spowodowanych z winy strony, albo z przyczyn niezależnych od organu :wink:

my czekaliśmy tylko 35 dni :D (ale w Skawinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam na zbyciu około 150 stempli (długość 2,8 m) - używanych tylko raz oraz 2 palety Porotherm-u 30 P+W (160 szt.) - przeliczyłem się jednak w moich obliczeniach .

 

Budowa we Wróblowicach-Swoszowicach.

 

Pzdr, Mirek

 

Witam,

 

po ile chcesz sprzedać te stęple??

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam dobrego materiału na ściany i zrobiłem taki test: położyłem obok siebie w kałuży wody pustak brenner i obok pustak leier. Brenner wessał wodę jak gąbka w przeciwieństwie do tego drugiego. Zatem skoro on tak chłonie wilgoć to boję się o jego współczynnik izolacyjności. Czy macie jakieś rozeznanie wśród materiałów ceramicznych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukamy firmy do wykonania przyłącza wodno-kanalizacyjnego

Chcemy uzbroić 6 działek .

Bardzo was proszę o namiar an dobra firmę .Miał nam robić facet z wodociągów ale kwota 73 tyś netto to jakieś nieprozuminie za 117 mb wody i około 120 mb kanalizacji.

Bardzo was prosze :)

Aż się nie chce wierzyć - może facet chciał Cie spławić?

Metr wykopu koparką to max 30 zł *240 m to własnie coś koło tego + koszt materiałów to gdzieś drugie tyle. Czyli cena na pewno powinna byc ponizej 20 tys.

Może zamów koparkę samodzielnie a tylko do wpięcia sie w wodociąg główny zamów kogoś z wodociągów?

POzdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących.

 

Mam ogromny dylemat odnosnie pustaków: budowac będę z MAX'A 25 i dostałam namiar na skład w którym jest taki pustak w cenie 3 zł brutto ale jest to pustak z Chorwacji. Czy macie jakieś zdanie na ten temat bo ja słyszałam zarówno pozytywne jak i negatywne.

Prosze o pomoc w tej sprawie.

 

Pozdrawiam

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...