Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Czy kotś mogłby się podzielić informacjami na temat oczyszczalni ścieków. Mam dylemat czy montować szambo, czy nie lepiej oczyszczalnie ścieków, bo widzę, że cenowo wychodzi podobnie a w eksploatacji taniej oczyszczalnia. Może ktoś ma jakieś informacje na ten temat ??

 

 

w przyszłym miesiacu chyba będe montował , mając na myśli że cenowo wychodzi podobnie to chyba chcesz robić z rozsączaniem .Ja robie z rzutem do cieku wodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Ma ktoś może za kierownika Pana Łukasika z Wieliczki ? coś ma wyłączony telefon nie orientujecie się czy nie jest na jakim urlopie ? potrzebny mi jest strasznie bo muszę uzupełnić wpisy do dziennika, a tu kicha :evil:

może ma ktoś numer stacjonarny na Kilińskiego tam do niego ?

 

dobra podzwoniłem i dowiedziałem się że jutro ma być bo wraca z urlopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem całkowicie nowy na forum więc i pytanie jak od nowicjusza;)

Zamierzam kupić projekt domu APIS 3. Widzę że projekt jest w miarę popularny. Chciałbym również zobaczyć wykonany projekt na włsne oczy. Jak rónież podyskutować z budowniczymi. Czy jest w grupie ktoś kto powyższy projekt buduje lub zbudował?

Proszę o kontakt

 

Liseczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liseczek- ale sie napracowałeś.

Lepiej wstukać hasło w wyszukiwarkę (prawy górny róg strony)niż latać po wszystkich watkach- szkoda czasu.

btw wyszukiwarka to bardzo użyteczna pomoc.

 

forum o apisie znalazłem i tam też szukam informacji, ale większość budujących piszących w tamtym forum to osoby troszkę dalej się budujące. Świadom, że ktoś może się budować nie pisząc w tamtym forum piszę i szukam w okolicznych. Chyba że nie wszystkie opcje wyszukiwania sprawdziłem;)

A że wyszukiwarka jest praktyczna to nawet nie dyskutuję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupował moze ktos ostatnio deski na podbitkę ?? - szukam namiarów

W Wieliczce na Piłsudskiego jest taki sklepik z drewnianymi rzeczami zawsze jakieś drzwi i listwy są oparte na łuku pierwszym jak jedzie się od Niepołomic po prawej stronie , ale po ile to nie wiem.

my kupowaliśmy w tym tygodniu, tutaj: http://www.tartak-hanusiak.pl/

1,9x10,5cm, płaciliśmy 22zł/m2

a przywieźli czy płatne dodatkowo ?

 

bo niekeidy lepiej kupić ciut drożej a na miejscu bo wychodzi na to, że tyle samo wyszło z transportem, a mniej czasu się traci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przywieźli czy płatne dodatkowo ?

 

bo niekeidy lepiej kupić ciut drożej a na miejscu bo wychodzi na to, że tyle samo wyszło z transportem, a mniej czasu się traci

 

transport płatny, ale razem z transportem wyszło nam 24zł/m2

w poniedziałek zamawiałam, a we wtorek już nam przywieźli :D

my kupiliśmy u nich, ale dla zainteresowanych mogę też podać alternatywne namiary gdzie dzwoniłam:

 

Jędrysek (012) 274 87 65: 1,6x10cm - 30zł/m2

Kuś (018) 33 15 245: 2x12cm - 30zł/m2

Pająk 512 290 358: 1,5x9cm - 25zł/m2

Rączka Zbigniew: (018) 267 54 12: 1,5x9cm - 18zł/m2

Waligóra Józef 600 4252 67: 2x10,5cm - 25zł/m2 (trzeba czekać 2tyg)

Drewnleś (012) 2747198: 1,5x9cm - 19,5zł/m2; 1,7x9cm - 23zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Czy kotś mogłby się podzielić informacjami na temat oczyszczalni ścieków. Mam dylemat czy montować szambo, czy nie lepiej oczyszczalnie ścieków, bo widzę, że cenowo wychodzi podobnie a w eksploatacji taniej oczyszczalnia. Może ktoś ma jakieś informacje na ten temat ??

 

Z moich informacji wynika, ze - na dzien dzisiejszy - budowa oczyszczalni sciekow w Zabierzowie Bochenskim zostala wstrzymana. Powodem jest - jak zwykle - indolencja, niekompetencja urzednicza, ktora to doprowadzila do wydania pewnej osobie pozwolenia na budowe domu, ktory to - okazuje sie - znajdowac sie mial niezgodnie z przepisami, blizej, niz 500m od granicy oczyszczalni. Wlasciciel dzialki zglosil protest do pozwolenia na budowe oczyszczalni sciekow. Z informacji, ktore "kraza po okolicy" (czyli nie recze za ich prawdziwosc), wynika, ze rozmowy z wlascicielem dzialki stanely w martwym punkcie, z uwagi na cene, jaka podal on za wycofanie swojego protestu.

Jak ostatecznie to sie skonczy, nie wiem...

Ja tez jestem zywo zainteresowana nie-budowaniem szamba i mam nadzieje, ze w koncu urzedasy dogadaja sie z wlascicielem dzialki.

Szkoda, ze zawsze jest tak samo, czyli nigdy nie mozna liczyc na to, ze cos bedzie dopiete na ostatni guzik.

Moi znajomi korzystaja juz z kanalizacji, ale w nitce w Staniatkach.

Jak to bedzie w mojej okolicy?

Moze ktos wie cos wiecej, inaczej. Podzielcie sie wiedza.

 

Pozdrawiam, G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...