Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

[quotle=edit-blondi]

Mam pytanie ,może ktoś robił drenaż lub zlecał firmie . Chciał bym sie dowiedzieć ile kosztuje i co wchodzi w cene.Firma powiedziała mi 50 zł za metr położenia , ja zapewniam materiały i koparke. Wydaje mi sie strasznie drogo.

 

Napisz o jaki drenaz ci chodzi.

ja robiłam ocieplenie fundamentów i od razu drenaz opsakowy, ale we wlasnym zakresie, wiec siła robocza była częściowo za free.

:) Niemniej jednak 50zł/mb wydaje mi sie sporo. :-?

 

Drenaż opaskowy wykop na 1.5 koparka załozenie rury drenarskiej i geowłukniny, zasypanie kamykiem oczywiscie koparka . Za sama robote podsypanie kamykiem pod rurą i połozenie rury 50 zł to kupe kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czy może ktoś ostatnio układał kostke ? ciekaw jestem jak sie kształtują ceny.

 

oscyluje wokół 100 zł za m2 plus kostka

o w piz.. to chyba trzeba iśc na jakiś kurs układania kostki i zmienić zawód

 

mam pytanie:

czy ma ktoś może piec węglowy z podajnikiem (lub bez, ale pracujący w układzie otwartym) i wymiennik ciepła (pobierający ciepło z kotła a oddający do układu zamkniętego podłogówki i grzejników) taki jakiś płytowy i czy Wam to działa? ja mam albo zapchany wymiennik, albo nie wiem co bo instalacja nowa a nie działa tak jak należy i stresuję się, że zimą zmarznie mi du..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś ostatnio układał kostke ? ciekaw jestem jak sie kształtują ceny.

 

oscyluje wokół 100 zł za m2 plus kostka

o w piz.. to chyba trzeba iśc na jakiś kurs układania kostki i zmienić zawód

 

 

no dokładnie

a terminy to maja juz na nastepny rok.

 

Ja bedę testować swoje umiejetności na schodach wejściowych. Tylko nie wiem kiedy bo czasu brak :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś ostatnio układał kostke ? ciekaw jestem jak sie kształtują ceny.

oscyluje wokół 100 zł za m2 plus kostka

o w piz.. to chyba trzeba iśc na jakiś kurs układania kostki i zmienić zawód

no dokładnie

a terminy to maja juz na nastepny rok.

Ja bedę testować swoje umiejetności na schodach wejściowych. Tylko nie wiem kiedy bo czasu brak :cry:

no to muszę szwagra przymusić troszkę, może przyjedzie i ułoży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś ostatnio układał kostke ? ciekaw jestem jak sie kształtują ceny.

oscyluje wokół 100 zł za m2 plus kostka

o w piz.. to chyba trzeba iśc na jakiś kurs układania kostki i zmienić zawód

no dokładnie

a terminy to maja juz na nastepny rok.

Ja bedę testować swoje umiejetności na schodach wejściowych. Tylko nie wiem kiedy bo czasu brak :cry:

no to muszę szwagra przymusić troszkę, może przyjedzie i ułoży

 

A może ktoś widział jakiś poradnik jak układać kostkę granitową? Przecież doktoratu do tego nie potrzeba. Trochę poćwiczyć i może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doktoratu to moze nie, ale trochę fachowego sprzętu tak, który nie jest tani. Nawet wypozyczenie tez nie jest tanie :roll:

zagęszczarka by się przydała napewno

 

a coś czytałem że najpierw boki na suchym betonie się układa

 

potem między nie kostki na suchym betonie

po ułożeniu kostki w szczeliny wsypuje się też suchy beton, polewa wodą i gotowe

 

był kiedyś poruszany temat kostki granitowej w naszej grupie.

 

i jak nadal sa chętni na większa ilość ?

może ktoś ostatnio kupował i wie po ile jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jakie, ale generalnie mozna je kupić na każdym składzie z kostką.

 

Ja myslę dokładnie o tym samym. Wykorytować, krawężniki i zasypać żwirem.

 

Możesz napisać jakim żwirem zasypujecie? może masz jakies namiary

 

 

Namiary widziałam gdzieś tutaj na forum więc najpierw będę tam dzwonić,ale słyszałam od mojego koparkowego , że w Krzeszowicach gdzieś jest dobry żwir zwykły i czerwony :o Ale niestety nie mam pojęcia co ,gdzie i jak.

Co do krawężnika to muszę się w takim razie przejechać po składach.

Dzięki edit-blondi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doktoratu to moze nie, ale trochę fachowego sprzętu tak, który nie jest tani. Nawet wypozyczenie tez nie jest tanie :roll:

zagęszczarka by się przydała napewno

 

a coś czytałem że najpierw boki na suchym betonie się układa

 

potem między nie kostki na suchym betonie

po ułożeniu kostki w szczeliny wsypuje się też suchy beton, polewa wodą i gotowe

 

był kiedyś poruszany temat kostki granitowej w naszej grupie.

 

i jak nadal sa chętni na większa ilość ?

może ktoś ostatnio kupował i wie po ile jest ?

 

Wiadomo że sprzęt jest potrzebny. Ale jak czytam że chcą po 100 za metr to jest jakiś kosmos. A jak wynajmę np zagęszczarkę to jej koszt w tym 100 jest pewnie 5zł. Chodzi tylko o to żeby wiedzieć co dokładnie w którym momencie robić, co nasypać, z czym zamienić itd. A co do kostki to ja wcześniej zgłaszałem chęć zakupu zbiorczo i było kilku chetnych. Miałem się odezwać jak się już zdecyduję. Kostkę oferuje ktoś na forum: seba_x; i z tego co pamiętam to jest w okolicach 240 za tonę. Do tego trzeba trochę dodatków typu np duża kostka na boki itd. Opłaca się kupić co najmniej cały samochód 24tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podbudowa z grubego kruszywa lub szlaki, potem kruszywo drobniejsze do zaklinowania, miał czerwony lub popiolowy, warstwa"zerowa" z kruszywa granitowe np z Zalasu lub szlaki. Kostka. Gotowe.

 

ja słyszałem o innej metodzie

podbudowa wiadomo musi być, ale na to dawali suchy beton na którym była ustawiana kostka, gdzie trzeba było to dobili gdzie było za nisko to dodali trochę betonu i po ułożeniu kostki w fugi pomiędzy kostki wsypali suchy beton zamieść, polać wodą i gotowe, twarde bo woda zwiążę i powinno być ok

 

muszę się rozeznać w temacie bo chyba sam sobie zrobię to w przyszłym roku, a kostka betonowa jest mniej trwała

 

acha koszt ułożenia kostki betonowej z krawężnikami i podsypkami 110-120 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie sie, ile w naszej okolicy licza sobie hydraulicy za punkt. Bo dostalem oferte i wychodzi średnio, ze po 200 zl ( wydaje mi sie dosc duzo :( ) No chyba ze np. jak do kaloryfera doprowadzam dwie rurki to znaczy sie , ze mam 2 punkty ( to w takim wypadku wychodzi po 100 zl) - to wtedy cena przyzwoita :(.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...