Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy konieczne gruntowanie?


Recommended Posts

Za tydzień lub dwa zaczynam tynkowanie w środku. Tynk tradycyjny cementowo - wapienny, kładziony maszynowo. Tynk kładziony będzie na porotherm i w związku z tym mam pytanie czy trzeba zagruntować te pustaki przed tynkowaniem czy też nie? Jeśli tak to po co?

Proszę o opinie bo sprawa dosyć pilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ściany są wybudowane z Maxa. Ekipa tynkarzy (gips z agregatu) jako pierwszą czynność wykonała gruntowanie ścian. Tłumaczyli, że zapobiegnie to "odwzorowaniu" układu bloczków i zaprawy na tynku.

Przekonało mnie to. Zwłaszcza dlatego, że płaciłem im za całość roboty i materiałów w stawce ryczałtowej za m2, a przecież gruntowanie było dla nich dodatkowym kosztem (materiału) i stratą czasu (robocizna).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłem 19zł m2 za całość(jesień ubiegłego roku). Do mnie należało tylko dostarczyć prąd i wodę. Jestem przekonany, że w tym roku ceny poszły o 2-3 zł w dół (sztuka negocjacji :lol: ). Jeśli jesteś zainteresowany "moją" ekipą to daj znać- moge podac ich komórkę. Do Tychów nie mieli by daleko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzys1. Oczywiście, nie narzucam się z ekipą. Ale jeśli za tynk tradycyjny zapłacisz 14-15 zł to za 2 zł więcej możesz mieć tynk gipsowy -gładki jak lustro. Na tynk tradycyjny musisz jeszcze położyć gładź co też kosztuje. Jestem przekonany, że Twoja ekipa tym samym sprzetem może położyć tynk gipsowy. Nie brałeś takiej opcji pod rozwagę?

No chyba, że jesteś całkowicie zdecydowany na fakturę tynku cem-wapiennego - bo taki właśnie chcecie mieć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...