Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Fefta


Recommended Posts

W końcu zdecydowałem się i ja. Zdjęcia i trochę opisu można zobaczyć na stronie http://www.piotrpikula.republika.pl. Dalej jest przycisk "Budowa". Nawet o samej budowie nie mam czasu pisać, dlatego reszta strony jest prawie pusta. Ten wątek przeznaczam na uwagi. Z góry dziękuję za opinie na temat mojego domu.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 76
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo oryginalny.

Wydaje mi się,że konieczne jest ścisłe stosowanie się do projektu jeśli chodzi o te drewniane ozdoby.One bardzo dużo dają i stanowią o charakterze tego domu.

Pozdziwiam zintergrowaną rodzinkę przy budowie.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
Zobaczyłam zdjęcia tarasu ( w wymianie doświadczeń) myślę sobie super :D zainteresowała mnie reszta przejrzałam stronkę. Masz świetny styl, bardzo interesujący, a przy tym prosty domek, bomba :D Mam jedno pytanko- czy jest gdzieś zamieszczony projekt? Na stronce są tylko renderingi, jeśli celowo nie zamieszczałeś rzutów, to opisz domek trochę dokładniej, bardzo mi się podoba, masz fajne pomysły i może coś podpatrzę jeszcze ciekawego. Dużo szczęścia w nowym domku :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ochocho jaki piękny prosty projekt, takie zupełnie inny!

przyznam, ze podczas budowy dom wyglądał jak nieprzymierzając garaż albo zakład produkcyjny, ale zdjęcia na drewnianym tarasie rozwiewają wszelkie wątpliwości! Efekt wspaniały!

 

ja też bardzo lubię taki minimalistyczny styl (mój projekt w galerii zdjęć), ale jaki będzie nasz efekt? mam nadzieję, że równie udany jak twój!

 

Życzę dobrego spokojnego mieszkania i użytkowania domu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz wiem, ze ta strona sluzy tylko temy by sie nawzajem wazelinowac

Czy zastanawialiscie sie jak ten dom bedzie odbierany za kilka lat?

Patrząc na dom można dojść do wniosku, ze najważniejszy jest w nim garaż a cała reszta się chowa.

Tak naprawde nie wiesz czy podjeżdszasz pod dom czy pod hurtownie jaj kurzych.

Nie wiem nawet czy taki wyciągnięty dom nie powoduje większej utraty ciepla

Bardzo prosze nie chrzancie, o stylu bo dam wiele za to, że taki dom za 10 lat bedzie odbierany jako naprawdę dziwny (oś takiego jak te piętrówki ze skośnym niesymetrycznym dachem takie modne w latach osiemdziesiątych)

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Bardzo prosze nie chrzancie, o stylu bo dam wiele za to, że taki dom za 10 lat bedzie odbierany jako naprawdę dziwny (oś takiego jak te piętrówki ze skośnym niesymetrycznym dachem takie modne w latach osiemdziesiątych)

Kto wie, może za 10 lat tylko takie domy będziemy budować ?

O stylach można dyskutować , ale o gustach już nie. To jest indywidualna sprawa każdego z osobna. W koncu kazdy buduje to , co mu sie podoba, i gdzie mu bedzie sie dobrze mieszkało. Ja mam zupełnie inny gust ( co widać w moim albumie), ale z przyjemnością obejrze ten dom z bliska. Mam nadzieje już niedługo.

Feft - szykuj salony, bo nie znasz dnia ni godziny... :wink:

A taras u mnie bedzie podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie, może za 10 lat tylko takie domy będziemy budować ?

O stylach można dyskutować , ale o gustach już nie. To jest indywidualna sprawa każdego z osobna.

 

No to pozwól mi zrozumieć, do tej pory właśnie myślałem, że ta część Forum jest właśnie po to by dyskutować, oceniać realizowane projekty.

Chcę jeszcze zaznaczyć, że moje zastrzeżenia noie ograniczają się do oceny estetycznej, ale napisałem również, że dom jest budowany nierozsądnie (garaż "nie ociepla" żadnej ze ścian).

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o gustach się nie dyskutuje - jak wyżej, ale czy mam potępiać Fefta, że taki dom mu się podoba? Czy będzie odbierany dobrze czy źle? To jego indywidualna spawa. Mnie się podoba twórczość Van Gogha może jemu coś innego.

 

Ja wcale nie twierdzę, że należy potępiać Fefta, ale to nie znaczy, że nie mogę pozwolić sobie na krytęlę. Ja oceniam jego pomysł jako zły, beż sensu. Myślę. że Feft prędzej czy później się o tym przekona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mint

Wydaje mi sie , że "galeria zdjęć..."jest po to by oceniać ( jak najbardziej), a dyskutować można na innych " rozdziałach " forum. Zapraszam np. na " wymianę doświadczeń" lub inne tego typu. Myśle , ze Feft doceni i zrozumie każdą naszą uwage. W końcu nie chodzi tylko o "wazelinkę ". :wink: , ale o nasze zdanie .

narqa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria zdjęć domów Forumowiczów nie jest wybiegiem dla modelek czy też jakimś konkursem piękności.

Galeria jest miejscem w którym każdy może przedstawić swoje dokonanie budowlane. Często jest to dzieło życia. Jest to coś czego już dany inwestor zazwyczaj ponownie nigdy nie dokona. Każdy z Forumowiczów który zamieszcza fotografie swojego domu wykazuje pewnego rodzaju odwagę. I nie powinna go za to spotykać niezasłużona kara w postaci wypowiedzi w formie takiej jakiej udzielił mint.

 

Pytanie! - Mint czy gdy idziesz ulicą i widzisz jakiś budynek który się tobie w Twoim subiektywnym odczuciu nie podoba to dzwonisz do drzwi i mówisz gospodarzowi, że jego dom jest brzydki? A ty tak w tym momencie bezpardonowo postąpiłeś.

W "realu" z pewnością byś tak nie postąpił. Tam byłbyś zbyt "identyfikowalny"

 

Czy wpisy do tego wątku są wazeliną? Może i po części tak. Ale gusta ludzkie są różne. Podobnie jak i zasobność kieszeni. Wychodzę z założenia, że jeśli któryś z domów mi się nie podoba to milczę. Po prostu nie zabieram głosu w danym wątku. Czynię tak przez szacunek dla kolegi Forumowicza. Nie oznacza to zresztą, że brak mojego wpisu w danym watku jest dezaprobatą dla danego projektu. Było by to mylne uproszczenie.

Jestem przekonany, ze podobnie postępuje większość Forumowiczów.

 

Fet - osobiście jestem zwolennikiem innej bryły budynku (co zresztą widać na foto pod moim nickiem). Jestem b. zadowolony z realizacji projektu który wraz z żoną wybraliśmy. Ty z pewnością także jesteś dumny ze swojego domu. I masz w tym całkowitą słuszność.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feft stronka nie wchodzi....czy tylko mnie ?:cry: Dalej podtrzymuję, że masz świetny domeczek. Odnośnie garażu to może i racja, ale większość projaktów tak ma, mnie się takie całkiem wbudowane w bryłę nie podobają, twój jest mocno wysuniety, cóż.....nie znam się aż tak bardzo, najważniejsze, że ty jesteś zadowolony. (a może po "doświadczeniach" już byś tak nie zrobił garażu?) Odnośnie mody i stylu znalazłam zdanie, które mnie przekonało w 100% do nowoczesnej architektury, cytat pochodzi z Ładnego Domu "Przekonani, że nie ma sensu sztuczne wracanie do przeszłości, nie chcieli żadnych akcentów wiejsko-dworkowych. Uważają, że starym domom i starym przedmiotom należy się opieka i szacunek, jednak budowanie nowego domu w stylu z przeszłośći odbiera mu własny urok i autentyzm". Można się zgodzić lub nie, sprawa indywidualna. Tak naprawdę to nie ma stylu ponadczasowego, zawsze coś w przyszłości okaże się nietrafionym pomysłem. Co wspólnego oprócz ganku i kształtu (z grubsza) dachu mają wspólnego dawne dwory z tymi, które budowane są obecnie? Nie mówię, że ich nie wolno budować! To jest właśnie fajne, że każdy dopasowuje projekt do swojego gustu, nawet jeśli to oznacza lwy, orły czy inne aniołki z gipsu pomalowane złotolem stojące na honorowym miejscu. Mint, czy czułbyś się dobrze na osiedlu, w którym każdy ma taki sam, piękny wymuskany domeczek, zgodny z szeeerookoo rozumianym dobrym gustem, ponadczasowy, nie skrojony na miarę, za to niekontrowersyjny? Czy czasem nie rezygnujemy z jakiegoś odważnego pomysłu, dlatego tylko, by ktoś nie powiedział, że to takie brzydkie? Jestem za oryginalnością nawet jeśli to oznacza w/w lwy, można krytykować, można chwalić. Wazeliny mi tu nie wytykaj :D bo wątek był na 3 stronie galerii i nikt mnie nie zmuszał do odświeżania go. Podoba mi się i tyle, może za parę lat tylko tak wszyscy będą budować? Mieszkam w domu, który swego czasu też szokował, dziś nie do pomyślenia, czym- ogrzewaniem podłogowym, belkami na suficie (takimi popękanymi), nietynkowaną ścianą oraz płytkami zamiast parkietu w saloonie. Dzisiaj normalka, jeśli komuś się takie coś podoba, oczywiście. Rozpisałam się.Niech się mury pną do góry. Pozdrawiam przeciwników i zwolenników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie! - Mint czy gdy idziesz ulicą i widzisz jakiś budynek który się tobie w Twoim subiektywnym odczuciu nie podoba to dzwonisz do drzwi i mówisz gospodarzowi, że jego dom jest brzydki? A ty tak w tym momencie bezpardonowo postąpiłeś.

W "realu" z pewnością byś tak nie postąpił. Tam byłbyś zbyt "identyfikowalny"

 

Odpowiedź! - Przykład, który przytaczasz jest zupełnie nieadekwatny! Osoby, które uruchamiają nowe wątki zadają sobie trud zamieszczania zdjęc, dodają opisy a na końcu proszą o ocenę!.

To jest tak, jakby ktoś przed swoim domem postawił tabliczkę i napisał na niej "Proszę oceń mój dom! Wrzuć swój komentarz do skrzynki na listy".

 

Czy ta autocenzura powstrzymywania się od krytycznych uwag ma sens? Moim zdaniem nie i tyle.

Skoro Feft myślał o projekcie przez długi czas to znaczy, że jest do niego przekonany i nie wierzę by mógł się załamywać z powodu krytycznej opinii. On chyba wie, że dom wybudował sobie i że sam bedzie w nim mieszkac. Skoro jednak zaprezentował zdjęcia szerszej publiczoności to z pewnoscia liczył się również z krytyką

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mint, czy czułbyś się dobrze na osiedlu, w którym każdy ma taki sam, piękny wymuskany domeczek, zgodny z szeeerookoo rozumianym dobrym gustem, ponadczasowy, nie skrojony na miarę, za to niekontrowersyjny? Czy czasem nie rezygnujemy z jakiegoś odważnego pomysłu, dlatego tylko, by ktoś nie powiedział, że to takie brzydkie? Jestem za oryginalnością nawet jeśli to oznacza w/w lwy, można krytykować, można chwalić. Wazeliny mi tu nie wytykaj bo wątek był na 3 stronie galerii i nikt mnie nie zmuszał do odświeżania go. Podoba mi się i tyle, może za parę lat tylko tak wszyscy będą budować? Mieszkam w domu, który swego czasu też szokował, dziś nie do pomyślenia, czym- ogrzewaniem podłogowym, belkami na suficie (takimi popękanymi), nietynkowaną ścianą oraz płytkami zamiast parkietu w saloonie. Dzisiaj normalka, jeśli komuś się takie coś podoba, oczywiście. Rozpisałam się.Niech się mury pną do góry. Pozdrawiam przeciwników i zwolenników.

 

Ja nigdy nie twierdziłem, ze chciałbym mieszkac na osiedlu, w ktorym wszystkie domy są identyczne. Ja chcę powiedzić tylko, że to co jest inne to nie znaczy, ze jest oryginalne i ma styl. Nie chodzi mi również o to, by domy które budujemy były również docenione za 50 lat. Ja chcę powiedzieć, że ten dom mi sie nie podoba. I tyle.

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...