Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Kasi i Zubra


Recommended Posts

Zimno, zimno.

 

Każde otwarcie drzwi wejściowych to był podmuch lodowatego powietrza.

My mamy mały wiatrołap i myślałam , że może uda się zostawic otwartą przestrzeń, ale po tygodniu mieszkania szybko zmieniłam zdanie.

 

A piach i tak się nanosi.

A to się czegoś zapomni i wbiega w butach na górę, a to pies wróci ze spaceru po łąkach...

Moim zdaniem dom na wsi i czysta podłoga to dwie rzeczy, które się wykluczają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 785
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Kasiu, nie było mnie dwa dni, a tu takie emocje. :wink:

 

Nasze drzwi od wiatrołapu też jeszcze nie mają klamki, ale radzimy sobie. Idealnie pasują klamki od okien. Nasze okna ciągle nie mają klamek - mamy dwie dyżurne, które obsługują wszystkie okna + drzwi.

 

W mieszkaniu rodziców drzwi wyjściowe miały zamek zatrzaskowy - wszyscy domownicy musieli wyrobić sobie nawyk noszenia kluczy przy sobie. Zawsze też klucz od zamka zatrzaskowego był w depozycie u zaufanych sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kasiu.

Od czasu do czasu zagladam do Ciebie. Wpadłam, przeczytałam o przygodzie z drzwiami bardzo zadziwiłam dzieci. Bo Twoja historia rozśmieszyła mnie do łez.

Wiem że to mogło być w sumie niezbyt przyjemne wydarzenie, jednak super o tym piszesz..

I popatrzyłam na zdjecia- ale już jest fajnie :) !!!

Pozdrawiam Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze drzwi od wiatrołapu też jeszcze nie mają klamki, ale radzimy sobie. Idealnie pasują klamki od okien.

 

 

Msklamki od okien...na to nie wpadłam.Trzeba było zdemontowac :D

 

Magnolia

:lol: :lol: :lol:

 

Wreszcie mieszkamy nie na budowie, ale w domu.

Oczywiście jeszcze pełno rzeczy do zrobienia, ale teraz już mocno zwalniamy tempo.

Tez sobie myślę , że już jest fajnie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kasiu.

Ja po prośbie. Na zdjeciach Twoje schody prezentują się bardzo ładnie. My mamy schody na konstrukcji stalowej, ale stopnie mają byc drewniane. A w firmie schodziarskiej za same stopnie powiedzieli nam 4 tyś. Może możesz podzielić się swoim stolarzem-schodziarzem. Chcielibyśmy znaleźć kogoś, kto poda bardziej normalną cenę za te stopnie. Chyba że ta jest normalna, a my niezbyt normalni że nam się to wydaje drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Szukając dodatkowych zródeł finansowania postanowiłam rolliczyc podatek vat.

Dzisiaj wgryzłam się w temat i okazało się , że daję radę

Nie wiem tylko czy muszę wpisywac pozycję po pozycji, nawet jezeli to ta sama grupa produktów.

Czy mogę wtedy potraktowac zbiorczo i wpisac sumę końcowa 10 pozycji np.

 

Marta - na pomoc

Wiem , że to robiłaś i na pewno masz w małym palcu.

 

Ojej, dopiero dziś doczytałam. Pewnie już za późno, albo dowiedziałaś się z innego źródła.

Wpisuje się numer faktury, w kolumnie obok pozycje z faktury podlegające odliczeniu (np. pozyca 1, 3-5, 10). Jeśli wszystko z faktury podlega odliczeniu - nie potrzeba dodatkowych objaśnień.

 

W kolumnie kwot - zsumowane poszczególne pozycje lub całą kwotę z faktury (gdy wszystko podlega odliczeniu).

 

W przypadku faktur korygujących - ja przedobrzyłam. Pisałam najpierw fakturę i kwotę z faktury. Potem numer faktury korygującej i ujemną kwotę. Pani z urzędu pouczyła mnie, że wystarczy podać numer pierwszej faktury a w kolumnie "kwota" podać różnicę, która zostanie po uwzględnieniu f-ry korygującej.

Oczywiście do urzędu skarbowego zanosisz wszystkie kopie faktur. Sprawdź też czy wszystkie ksera są czytelne.

 

PS. Rekuperator już działa? Jaką masz jednostkę centralną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu

Jeszcze raz dzięki za stolarza. Adam sie z nim widział. Facet robi dobre wrażenie i nie jest drogi. Niesety, chyba i tak bedziemy zmuszeni odłożyć trey o parę miesięcy- zwyczajny brak kasy ( chyba wolę miec lodówkę i kuchnię i robocze trepy). Ale kontakt do niego jest dla nas cenny.

Cholender, w tym brakiem forsy...tyle rzeczy by sie chciało, pomysółw mamy bardzo dużo... ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My poważne rozmowy odbywamy co drugi dzień. Płacimy za coś , zwykle trochę wiecej niz miało być ( bo jakaś rura nie wliczona, czy kolejny metr płytek niepoliczony, cholerny audyt energetyczny) .Więc co drugi dzień analizujemy , czy na liscie rzeczy niezbędnych wszystkie rzeczy są niezbędne. Wczoraj właśnie poleciały trepy z tej listy.

Mój szwagier opwiada o znajomych co mają mieszaknie wykonczone 'jakby im nagle forsy zabrakło'- częśc rzeczy ładnych, dobrze zrobionych, reszta- zostawione na kiedyś. Myslę że niedługo zawita do nas z wizytą i będzie miał co opowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, już jestem.

Nie miałam siły na pisanie, ani czasu, w dzienniku nie ma co pisać, bo nic się nie dzieje, przynajmniej budowlanego, rekuperator jeszcze nie podłączony, chyba na razie zrezygnujemy z pełnej automatyki / kasa, kasa/.

Marta

My pomimo wielu różnych opinii zdecydowaliśmy się na Bartosza.

 

Niestety wykończenniówka dobija, wiem to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Witaj Zuberkowa damo :D Przepiękne, drzwi, schody i wogóle i witajcie w Nowym Roku (chyba 2009 :roll: ). Zacznę Was odwiedzać wiosną pewnie, bo teraz mam nawał prac.

I chyba zwariowałam bo chce mieć panele nie płytki w salonie, nawet w kuchni ale czytałam że już lepiej dać korek :roll:

Czekam aż mi wymienią zbiornik na wodę i wstrzymuje mi to rozruch kotłowni, dlatego dostawę pieca też wstrzymałam. U nas na wsi możemy mieć gaz za rok, dwa, dlatego już sama nie wiem co z ta kotłownią zrobić. Na razie składamy wnioski. A tu nawet prądu nie ma stałego. Czekam już ponad 1,5 roku, może na wiosnę w końcu się uda. Do łazienek wybrałam Paradyż. Glazurnik zadowolony, ja też. Mam już całą ceramikę na górną i dolną łazienkę. Na górze KOŁO VARIUS, na dole STYLE. Umywaleczki malutkie, bo miejsca nie za dużo. Armatura na górze KFA będzie - na dole jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Zazdrośnica!Witaj po przerwie :)

 

Jak chcesz panele to czemu nie?

Kiedyś uważałam ,że panele -fuj! i nigdy w życiu, a teraz coraz bardziej jestem przekonana.

Poza tym -wygrasz w totka to zawsze można szybko wymienic na dębowe dechy albo egzotyk-no nie? :lol: :lol:

Jeżeli chodzi o korek, nie zgłębiałam tematu-nie wiem :o :)

 

Zajrzałam do zdjęc i widzę że sporo się wydarzyło w tak zwanym międzyczasie :)

Glazurnik już działa?

U mnie na górze też Varius :lol: :lol:

 

Masz już ustalone kolory podłóg i ścian?

 

Mnie nosi i coraz bardziej denerwują niedokończone rzeczy, ale sponsorów jakoś na horyzoncie nie widac :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko żywioł jak to się mówi. Tempo prac mnie przerasta i gdzie tam do koloru ścian 8)

Tak glazurnik działa, górna łazienka sie formuje, rozjaśnia, jak ja kocham seledyn :D - z białą ceramiką - miodzio.

Dolna łazienka będzie bardziej egzotyczna ale ciii...

 

No co Ty powiesz, VARIUS mają trafiony, czyli jak będę u Ciebie to siędę na kibelku i będzie jak u mnie :lol:

Twój kibelek na dole mi się podoba ale nigdzie takowego nie trafiłam podobnego a muszę mieć na dole kompakt, no i styl bardziej kanciasty ale nie za bardzo.

 

Mnie nosi że jest brudno, okna brudne, ściany dopiero niedawno zaciągane gładzią też brudne, sufity podobnie i ta świadomość, że to jeszcze potrwa zanim się wezme za porządki :-? No i denerwują mnie różne dziurki, rysy itp.

 

A co do paneli to można w kuchni dać AC5, jednak nie całkiem jestem przekonana, bo tam najwięcej się rozlewa, chlapie i brudzi. Korek to są specjalne tafle impregnowane, można dać na ścianę (miększe), na podłogę te twarde i lakierowane. Jeszcze tak dokładnie nie poznałam technologii ale do tego jest specjalny klej i się klei do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...