Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pralko-suszarka czy pralka i suszarka osobno???


Mephisto

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 147
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, mamy pralko suszarke Ariston z szufladą na różności od dołu swietna maszyna, ale to suszenie to już nie taka fajna sprawa, strasznie sie ubrania niszczą, trezba patrzec na metki bo nie wszystko można suszyc w suszarkach mechanicznych, my używamy tylko do poscieli ze wzgledów gabarytowych no i do reczników reszta tradycyjnie na sznureczku :)

 

pozdrawiam Z@K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Jesteśmy na etapie wyboru sprzętu i decyzji pralko-suszarka czy pralka i suszarka. niestety lektura forum nie rozwiała wątpliwości. Rozumiem argumenty za osobnymi urządzeniami ale nie podoba mi się konieczność przekładania prania. A to głównie dlatego, że pranie uruchamiamy zawsze na noc kiedy mamy o połowę tańszy prąd. Nie uśmiecha mi się wstawać w nocy i przekładać pranie z pralki do suszarki.

Dlatego skłaniamy się do pralko-suszarki ale z dużym bębnem.

Używałem suszarki z dużym bębnem – rewelacja.

Używałem pralko-suszarki z małym bębnem (na 2,5 – 3kg do suszenia) – porażka (jako suszarka).

Może właśnie mała średnica bębna jest przyczyną gorszego suszenia i gniecenia ubrań w niektórych p-s.

Są jednak takie pralko-suszarki jak np. niektóre Aristona na 9-10kg prania i 6kg suszenia. Średnica bębna jest w nich podobna jak w samych suszarkach. Powinna więc skuteczniej suszyć i mniej gnieść ubrania.

Czy ktoś mógłby potwierdzić taką zależność między wielkością bębna a efektami suszenia w pralko-suszarkach? Jaką średnicę bębna mają w swoich p-s osoby niezadowolone z efektów suszenia? A zadowoleni z p-s jakie mają modele?

Część osób niezadowolonych jako jedną z wad p-s podawała właśnie małe bębny i konieczność dzielenia prania. Ale pojemność wspomnianego wyżej Aristona to już wystarczy na jednorazowe pranie z suszeniem (6kg pojemności ma nasza obecna pralka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Oj, oj. Jak ktoś planuje dużo suszyć to pralka i suszarka oddzielnie, chyba że brak miejsca to z konieczności pralko-suszarka.

A jak ktoś chce mieć żeby mieć możliwość wysuszenia prania ras na jakiś czas to pralko-suszarka będzie ok choć z zastrzeżeniem że sama suszarka zawsze będzie lepiej suszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Miałam pralko-suszarkę, teraz mam osobne sprzęty. Nie ma żadnego porównania. Trochę trwało, zanim uciułałam na suszarkę, ale warto było.

 

Pralko-suszarki używałam praktycznie tylko do suszenia kurtek puchowych - wsad trzeba było dzielić na 2 a i tak albo niedosuszone, albo kręciło się bez sensu ;). Teraz puchu nie mamy - dzieci uczulone, a suszę wszystko. Nie używam płynu do płukania (patrz. dzieci uczulone ;/) po wyjęciu z suszarki wszystko puszyste i nie strzela.

 

I podobnie jak w postach wyżej - szkoda czasu, pralka się kręci i suszarka też. Przy trójce dzieci zbawienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam osobno pralki i osobno suszarki. Mam Mille, jestem zadowolona. Nie miałąm suszarki innej firmy więc nie mam porównania.

Moje rzeczy po suszeniu się nie niszczą, niektóre ( bo to zalezy od materiału ) po wysuszeniu nie musze prasować. Suszarki uzywam raczej w sezonie jesienno zimowym, w latona słoneczku rzeczy schną szybciutko.

Koleżanka kupiła pralko-suszarkę i niestety, mówi ze nie używa opcji suszenia gdyż poniszczyło niektóre rzeczy - nie wiem jakiej marki ma sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie każdemu zależy na oszczędności miejsca, no chyba, że ktoś ma spore mieszkanie albo dom.

 

Mam niewielkie mieszkanie, blokową łazienkę i ...postawiłam na dwa sprzęty, posadowione w słupku. Owszem łatwiej zaaranżować łazienkę z samą pralką, ale uważam iż wygoda i ładny zapach czyściutkiego prania są warte dwóch urządzeń. W okresie wiosenno - jesiennym (VI - X) suszę na balkonie/tarasie i ładnie dosycha, za to zimą suszarka pozbawi mnie kłopotu z przewieszaniem, czekaniem na przerzucenie prania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 year później...
mi-mała, jedyna tak wąska suszarka to ta: Electrolux EDC 3150 chyba jest do zawieszenia na ścianie ale ma tylko 42 cm głębokości, no i małą ładowność. Przy suszarce należy pamiętać że waga podawana jest dla "bawełny", czyli waga max. Często większość programów jest dostosowana do 1/2 załadunku. Np. ładowność 4 kg, w praktyce oznacza 2 kg mieszanej odzieży. No i im większy bęben tym mniej pogniecione pranie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi-mała, jedyna tak wąska suszarka to ta: Electrolux EDC 3150 chyba jest do zawieszenia na ścianie ale ma tylko 42 cm głębokości, no i małą ładowność. Przy suszarce należy pamiętać że waga podawana jest dla "bawełny", czyli waga max. Często większość programów jest dostosowana do 1/2 załadunku. Np. ładowność 4 kg, w praktyce oznacza 2 kg mieszanej odzieży. No i im większy bęben tym mniej pogniecione pranie.

 

Bardzo dziękuję channelko za info. Ja jestem blokowa - "pralnię" muszę upchać w łazience :) I tak Was czytam i mam ochotę na suszarkę. Przed oczami mam wizję braku suszarki jako stałego elementu wystroju wnętrz :)

 

Ale jestem ograniczona powierzchnią :) Pralkę zabudowuję pod blatem - a nie chciałabym, aby był szerszy niż 50-55 cm. Obok pralki planowałam kosze na pranie - swobodnie mogę wymienić je na szuszarkę, ale szukam takiej, która się pod tym blatem zmieści :)

 

Czy ktoś może ma tego Electroluxa i podzieli się opinią?

 

Kondensacyjna to oznacza, ze nie muszę mieć jej podłączonej do odpływu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...