Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do D04 Basi i Tomka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 299
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

oglądałem oglądałem i ładnie instalacja wygląda.

 

a mam pytanie czy już masz podliczoną instalację CO ?

Widzę że cała w miedzi i zastanawiam się ile wychodzi drożej od PEX-AL.

 

Mam skończoną instalację wodną - c.o. dopiero kończymy - zostały 2 sypialnie.

Jeśli chodzi o porównanie cenowe to przyznam szczerze, że nie robiłem takiego. Koszt materiałów instalacyjnych w moim przypadku waha się w granicach 2300,00 pln (dla c.o i w.u.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto_usunięte*
Mam nadzieję, że nie za późno. Dlaczego Twój wykonawca nie robi rurek w otulinach ?? Będzie chyba nie dobrze....Musicie porozcinać otuliny i ponakładać na rurki. Chyba, że się nie znam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie za późno. Dlaczego Twój wykonawca nie robi rurek w otulinach ?? Będzie chyba nie dobrze....Musicie porozcinać otuliny i ponakładać na rurki. Chyba, że się nie znam...

 

Oczywiście będą otuliny (na rurkach do wody już są). Jak tylko skończymy montaż instalacji c.o. poddamy ją próbie ciśnieniowej - jesli wytrzyma zakładamy otulinę. Zakłądając ją wcześniej można nie zauwazyć wycieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tempo waszych prac można stwierdzić, że to jednak ten pierwszy termin przeprowadzki jest realny, czyli jeszcze ten rok, a nie wiosna przyszłego. gratuluję tempa i efektu.

Pisałam jesienią ubiegłego roku, że wybieramy projekt /w tym jednym z trzech przodujących był powszechny/ i co sie okazało? Jak to często w życiu bywa będzie coś zupelnie innego. I to juz ostatecznie, bo dokumentacja leży w starostwie i czeka na wydanie upragnionego PnB.

A będzie to domek, można by powiedzieć indywidualny, gdyby nie to, że indywidualny to on był dla innego inwestora. Ja po prostu trafiłam do projektanta, na pierwsze, wstepne rozmowy i przemyślania / co i jak i za ile /. A tu okazało się, że posiada on projekt, który ma wszystko to /no prawie wszystko, ale nie bądżmy drobiazgowi :wink: /czego oczekuję od domu /no, oczywiście nie sama, a wspólnie z rodziną, ma się rozumieć/.

W skrócie to jego plan jest zbliżony do powszechnego z tym, że w miejscu kotłowni w powszechnym ma kuchnię, a tam gdzie kuchnia w powszechnym ja będę mieć spiżarnię. Nasz domek /jeszcze bezimienny, jak to z tymi indywidualnymi bywa/ jest ciut większy, a w miejscu gdzie powszechny ma witrołap to będę mieć korytarz łączący z wiatrołapem i kotłownią, które to są niejako dobudowane z boku /od strony łazienek/. Dach jednak będzie dwuspadowy. Plusem będzie lepsza możliwość wykorzystania poddasza w przyszłości, gdyby zaszła taka potrzeba. Strop, zgodnie z wcześniejszymi planami, robimy drewniany.

Zachwycały mnie zdjęcia domów oglądane na forach internetowych, ale nasz domek /choć na razie tylko na papierze/ jest najprzyjemniejszy. Czy tak wszyscy odbierają swoje gniazdko?

Dziękuję za ten dziennik, bo był i jest on dla mnie jedną z inspiracji do działania.

Z najnowszych rzeczy przeglądam kładzenie kabli przez was i tak się zastanawiam-a może by tak samemu? Tylko gdzie znaleźć elektryka, który to oceni i podłączy?

Pozdrawiam i proszę o kolejne zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, tylko pogratulowac odwagi - teraz troszkę poznasz pracę naszych urzędów ale później czeka Cię tylko sama radość budowania :D

 

Miło mi, że mój dziennik jest/był dla Ciebie inspiracją, sam przeglądam mnóstwo stron dotyczących budowania a na etapie zbliżającej się wykończeniówki jestem chyba juz wybitnym znawcą kafale, oświetlenia, parkietów, paneli itd....

 

trzymam kciuki za powodzeni ebudowy i czekam na link do dziennika :)

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

już sie kiedy spotkalismy na forum :)

pięknieje wam dom z dnia na dzien,

jestem pod wrazeniem nieprzekroczenia budżetu.

moj juz zostal przekroczony ( a jestem na wylewkach :(

mam pytanko oczywiscie (nie taka znowu bezinteresowna jestem) co to za grzejniki w lazience?

proste i ładne.

pozdrawiam

 

Witaj, grzejniki sa firmy PURMO linia nazywa się JAVA - również wybralismy je ze względu na prostotę i przystępną cenę.

 

Co do budżetu....planować, liczyć, szukać taniej i się targować :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Carringtontomas ! Zbudowałes dom, który niestety nie zmiescił sie na naszej działce ; i wtedy wraz z mężem zdecydowalismy się na wybudowanie Niny

ze stajni Horyzontu. Ogólnie projekty mamy bardzo podobne. Twój dziennik budowy znalazłam dopiero dzisiaj i gdyby nie fakt ,ze chadzam na Prawko i musze przysiąść nad znakami drogowymi z chęcia wgryzłabym sie głębiej w zapiski z budowy. Zostawiam to sobie na sobotni wieczór. Liczę na ewentualną pomoc przy budowie naszego domku ( zaczynamy w kwietniu 2008 ) i serdecznie pozdrawiam. Pola :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, pomogę jeśłi będę mógł - dziennik budowy na forum, z założenia miał służyć jako inspiracja i odpowiedź na pytania dla innych.

 

Zajżałem na stronę \horyzontu by znaleźć Wasz projekt - faktycznie bardzo podobny, powierzchnia zbliżona, problemem może być tylko jedna łazienka, ale w sumie nie wiem jakie macie potrzeby.

Proponowałbym pomyśleć o zadaszeniu tarazu - ja zrobiłem narożny taras a dopiero później stwierdziłem, ze z racji tego, iż jest na stronie południowo-wschodniej zawsze tam będzie słońce.

Kąt nachylenia dachu macie 13stopni, wnioskuje stąd, że nie będziecie mieli dachówki, może warto podnieśc kąt nachylenia dachu o te 2-3 stopnie? Przy obecnej cenie dachówki, blacha czy bitumiczna nie wychodzi wcale dużo taniej, inna sprawa to mocniejsza więźba....

Ehhhh rozpędziłem się :) ale przypomnioały mi się czasy, gdzie nad projektem siedziałem godzinami.

Pozdrawiam i życzę zdrowych i wesołych.....

 

P.S.

Powodzenia na egzaminie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za życzenia i również Wam życzymy zdrowych i wesołych Swiąt Wielkiej Nocy. A jeżeli chodzi o nasz projekt próbuje obecnie przekonac męża do oddzielnej ubikacji ,która to miałaby być wydzielona z " z uskoku wejścia do łazienki , a i sama łazienka będzie troszeczkę pomniejszona kosztem ubikacji "-mam nadzieję ,że nie nakręciłam za dużo i wiesz o co chodzi . Kąt nachylenia dachu podnieślismy do 18 stopni. Ale kładziemy blachodachówkę,.

Podobnie ja Wy , myslimy o oddzielnym garażu i teraz pytanko, ze zdjęć wynika ze garaż macie na granicy działki. Pytałam sie o to w Starostwie bo szkoda marnować 3 metry od granicy ale babka powiedziała, ze nie da rady tego obejść . 3 metry jak nie ma okien i już ! Jeżeli macie garaż na granicy jak zakręciliście Starostwo?!

Pozdrawiam Pola :p

 

P.S . do egzaminu jeszcze daleko , na razie teoria ( jazdy jeszcze nie było ) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż nie stoi w granicy - na zdjęciach może tak to wygląda, bo było tam prowizoryczne ogrodzenie z siatki. Od ścian garażu do granicy działki jest 1,5m więc też mniej niż nalezy jednak zanim przystąpiliśmy do adaptacji projektu pytalismy w starostwie jak to obejść - okazało się, że wystarczy pisemna zgoda sąsiadów. Trzymam zatem kciuki za negocjacje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie się wtrącić. Co do garażu, to my właśnie tak mamy, że jest on dosunięty do granicy działki, tak, że ściana naszego garażu jest zarazem "murem "sąsiada. Mamy małą działkę i było to jedyne sensowne rozwiazanie. Potrzebana była do tego pisemana zgoda sąsiada, i wtedy w sratostwie nie było juz problemu. Pozdrawiam wielkanocnie. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie się wtrącić. Co do garażu, to my właśnie tak mamy, że jest on dosunięty do granicy działki, tak, że ściana naszego garażu jest zarazem "murem "sąsiada. Mamy małą działkę i było to jedyne sensowne rozwiazanie. Potrzebana była do tego pisemana zgoda sąsiada, i wtedy w sratostwie nie było juz problemu. Pozdrawiam wielkanocnie. :wink:

 

Jak pisałem powyżej, u mnie w starostwie nei było problemów jelsi była zgoda sąsiada, jednak POLA23 pisała, że u niej robią problemy - pozostaje zatem liczyć na dobry humor urzędników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Carringtontomas czy pamietasz jak wypełniałeś swoja tablice budowlaną ?

W miejscu gdzie wpisujesz siebie jako inwestora podajesz tylko nazwisko czy adres również ( pytam sie bo jutro z rana jedziemy "wbić tablice w nasza działeczkę" a nie mam kontaktu z naszym kierownikiem budowy ). W miejscu budowa wpisujesz nazwę domu tak jak było w pozwoleniu czy tylko np. dom jednorodzinny NINA , czy pełna nazwę tak ja ja mam w pozwoleniu czyli -budynek mieszkalny jednorodzinny wolno strojący wg projektu gotowego "NINA" , nadzór budowlany to kierownik budowy czy Starostwo, które może nas w każdej chwili sprawdzić ??? Na całe szczęście odpada mi inspektor nadzoru ( chyba odpada ) bo budynek za mały . A wykonawca jak ja buduje systemem gospodarczym wpisuje gdzies system gospodarczy czy nazwisko murarza, który mi ten dom stawia??? prosze o pomoć Pola :roll: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Carringtontomas czy pamietasz jak wypełniałeś swoja tablice budowlaną ?

W miejscu gdzie wpisujesz siebie jako inwestora podajesz tylko nazwisko czy adres również ( pytam sie bo jutro z rana jedziemy "wbić tablice w nasza działeczkę" a nie mam kontaktu z naszym kierownikiem budowy ). W miejscu budowa wpisujesz nazwę domu tak jak było w pozwoleniu czy tylko np. dom jednorodzinny NINA , czy pełna nazwę tak ja ja mam w pozwoleniu czyli -budynek mieszkalny jednorodzinny wolno strojący wg projektu gotowego "NINA" , nadzór budowlany to kierownik budowy czy Starostwo, które może nas w każdej chwili sprawdzić ??? Na całe szczęście odpada mi inspektor nadzoru ( chyba odpada ) bo budynek za mały . A wykonawca jak ja buduje systemem gospodarczym wpisuje gdzies system gospodarczy czy nazwisko murarza, który mi ten dom stawia??? prosze o pomoć Pola :roll: :D

 

Witaj,

 

INWESTOR - Imiona i nazwiska oraz numery tel. komórkowych

BUDOWA - dom jednorodzinny + garaż wolnostojący

NADZÓR - starowstwo i numer tel

KIER. BUDOWY - Imię Nazwisko i numer tel.

WYKONAWCA - system gospodarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

INWESTOR - Imiona i nazwiska oraz numery tel. komórkowych

BUDOWA - dom jednorodzinny + garaż wolnostojący

NADZÓR - starowstwo i numer tel

KIER. BUDOWY - Imię Nazwisko i numer tel.

WYKONAWCA - system gospodarczy

 

Wielkie dzieki :D !!! A mój kierownik budowy nadal nieuchwytny :evil:

Pozdrawiam Pola :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...