Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do D04 Basi i Tomka


Recommended Posts

Witaj Tomku

Proszę powiedz mi czy jesteś zadowolony z rolet zewnętrznych. Bardzo mi się te Wasze podobają. Jak sobie poradziłeś z ich ociepleniem - chodzi mi o wyeliminowanie mostków termicznych.

Pozdrawiam i czytam, czytam, czytam

 

Witaj,

 

Nie mieszkamy jeszcze więc nie mogę się wypowiadac czy jestem zadowolony z rolet czy nie :-) przyznam szczerze, że dla mnei rolety to rolety i nie poświęcałem im zbyt wiele uwagi.

Co do mostków termnicznych to sprawa wygląda tak, że rolety są tzw. nasadkowe czyli montowane do górnej części okna i wprawiane razem z nim w otworze okiennym. Od zewnątrz ściany wraz z roletą są ocieplone styropianem - od wewnątrz obudowa z płyty G/K tak więc rolety są praktycznie niewidoczne (na tym mi zależało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 299
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cały czas czytam wasz dziennik. Wszak, gdzieś muszę sie motywować do dalszej pracy :wink: . Szczególnie, że u nas prace posuwaja się bardzo wolno do przodu. W tym roku nie uda nam się nawet zadaszyć naszego domku :( . A belki stropowe i część krokwi leży już na wieńcu :-? Więc przed nami ciekawe wyzwanie - zabezpieczyć to drewno przed opadami. No, może być wesoło, szczególnie, że coś tak dziwnego jak lęk wysokości mnie nie opuszcza. I nie chce to czortostwo zrozumieć, że chcę się z nim rozstać :evil: .

Ale ta wzmianka o naszej budowie to tylko tak przy okazji, bo piszę po to, aby przekazać Wam, że kuchnie to macie MARZENIE :roll: . Jest śliczna i wygląda na to, że będzie super funkcjonalna. Widziałam wcześniej jej projekt, był bardzo fajny, ale zdjecia gotowej to po prostu rewelka. Oczywiście reszta także mi się podoba, ale ta kuchnia, to jak na razie najbardziej.

Będę dalej zaglądać do dziennika, bo teraz przy wykończeniówce zdjęcia będą najciekawsze. Fakt, że wykończeniówka wykańcza, ale za to efekty są tego warte.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carringtomas powiedz mi co Ty masz za piekarnik i mikrofalę w słupku wizualnie fajnie wyglądają :D

 

Witaj

 

To piekarnik i mikrofala firmy whirlpool - naszukałem się ich trochę, bo kupowałem przez internet i bałem się jak to w sumei będzie wygladało "live".

 

piekarnik Whirlpool AKZ 431 IX

kuchenka mikrofalowa Whirlpool AMW 480 IX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas czytam wasz dziennik. Wszak, gdzieś muszę sie motywować do dalszej pracy :wink: . Szczególnie, że u nas prace posuwaja się bardzo wolno do przodu. W tym roku nie uda nam się nawet zadaszyć naszego domku :( . A belki stropowe i część krokwi leży już na wieńcu :-? Więc przed nami ciekawe wyzwanie - zabezpieczyć to drewno przed opadami. No, może być wesoło, szczególnie, że coś tak dziwnego jak lęk wysokości mnie nie opuszcza. I nie chce to czortostwo zrozumieć, że chcę się z nim rozstać :evil: .

Ale ta wzmianka o naszej budowie to tylko tak przy okazji, bo piszę po to, aby przekazać Wam, że kuchnie to macie MARZENIE :roll: . Jest śliczna i wygląda na to, że będzie super funkcjonalna. Widziałam wcześniej jej projekt, był bardzo fajny, ale zdjecia gotowej to po prostu rewelka. Oczywiście reszta także mi się podoba, ale ta kuchnia, to jak na razie najbardziej.

Będę dalej zaglądać do dziennika, bo teraz przy wykończeniówce zdjęcia będą najciekawsze. Fakt, że wykończeniówka wykańcza, ale za to efekty są tego warte.

Pozdrawiam

 

Cześć,

 

Fajnie, ze regularnie czytasz mój dziennik - przyznam się, ze zapału do jego prowadzenia już coraz mniej bo pracy coraz więcej :)

Cieszę się, ze kuchnia się podoba - nieskromnie powiem, ze dla nas jest również póki co najlepszym zakupem do domu no i niestety dośc drogim.

 

Mam nadzieję, ze już niedługo będzie skończona więc efekt wizualny będzie lepszy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mostków termnicznych to sprawa wygląda tak, że rolety są tzw. nasadkowe czyli montowane do górnej części okna i wprawiane razem z nim w otworze okiennym.

 

 

Witaj Tomku.

 

Pytałam w moim mieście o rolety nasadkowe i "wywalili na mnie gały". Z jakiej firmy są Twoje roletki? Czy to jakaś nowinka konkretnej firmy? Czym się kierowałeś kupując właśnie te rolety?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mostków termnicznych to sprawa wygląda tak, że rolety są tzw. nasadkowe czyli montowane do górnej części okna i wprawiane razem z nim w otworze okiennym.

 

 

Witaj Tomku.

 

Pytałam w moim mieście o rolety nasadkowe i "wywalili na mnie gały". Z jakiej firmy są Twoje roletki? Czy to jakaś nowinka konkretnej firmy? Czym się kierowałeś kupując właśnie te rolety?

 

Pozdrawiam.

 

Witaj,

 

Rolety kupowałem razem z oknami w salonie OKNOPLAST Kraków.

Z tego co pamietam, dla nich produkuje forma Isofaz z Zabrza - najlepiej pytać w salonie Oknoplastu.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam i gratuluję fajnego domku :)

 

Mam 2 pytanka. Pierwsze tyczy się drzwi Invado. Ja je oceniasz i czy one są z wypełnieniem plaster miodu czy z płytą wiórowo-otworową ? Może orientujesz się jak ich jakość ma się do drzwi Porta w tym przedziale cenowym oczywiście ?

I jeszcze chciałam spytać co to za płyteczki w brązowej łazience ( bardzo ładne :)

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomek. Z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia. My przymierzamy się do zakupu okien. W przyszlym tygodniu czeka nas obmiar i wycena . Cały czas mamy dylemat czy okna i rolety białe lub drugi wariant okna w kolorze złotego dębu a rolety brązowe . Oczywiście jest zasadnicza różnica w cenie okna w złotym dębie będą o 30 % droższe od białych. Wycena okien białych z roletami i parapetami wewnetrznymi z początku grudnia 08 kształtowała się w granicach 8,5 tys. a wariant nr 2 około 11 tys. To i tak niedrogo w porównaniu do innych salonów po których jeździliśmy.Co zdecydowało ,że kupiliście białe okna? No i jeszcze jeden dylemat drzwi zewnętrzne -wejściowe otwierane na zewnątrz czy do środka ? Tradycyjnie proszę o sugestie i pozdrawiam serdecznie. Pola

( buduje projekt Nina A z Horyzontu ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i gratuluję fajnego domku :)

 

Mam 2 pytanka. Pierwsze tyczy się drzwi Invado. Ja je oceniasz i czy one są z wypełnieniem plaster miodu czy z płytą wiórowo-otworową ? Może orientujesz się jak ich jakość ma się do drzwi Porta w tym przedziale cenowym oczywiście ?

I jeszcze chciałam spytać co to za płyteczki w brązowej łazience ( bardzo ładne :)

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 

Witaj,

tutaj masz specyfikacje techniczna tych drzwi.

Póki co jestem z nich zadowolony bo za tą cenę naprawdę ciężko znaleźć lepsze drzwi - do ich wyglądu równieżnie mam większych zastrzeżeń.

 

Co do plytek w lazience to jest kolekcja Inverno formy Tubądzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomek. Z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia. My przymierzamy się do zakupu okien. W przyszlym tygodniu czeka nas obmiar i wycena . Cały czas mamy dylemat czy okna i rolety białe lub drugi wariant okna w kolorze złotego dębu a rolety brązowe . Oczywiście jest zasadnicza różnica w cenie okna w złotym dębie będą o 30 % droższe od białych. Wycena okien białych z roletami i parapetami wewnetrznymi z początku grudnia 08 kształtowała się w granicach 8,5 tys. a wariant nr 2 około 11 tys. To i tak niedrogo w porównaniu do innych salonów po których jeździliśmy.Co zdecydowało ,że kupiliście białe okna? No i jeszcze jeden dylemat drzwi zewnętrzne -wejściowe otwierane na zewnątrz czy do środka ? Tradycyjnie proszę o sugestie i pozdrawiam serdecznie. Pola

( buduje projekt Nina A z Horyzontu ) :D

 

Niestety obowizaki sluzbowe i wykonczeniowka powoduja, że nawet czasu na forum brak :)

Oczywiście obiecuję, ze nowe zdjęcia się pojawią - muszę je tylko zgrać z komórki/aparatu. W tym tygodniu będą na 100%.

 

Co do Twojego pytania..... biale okna wybraliśmy z bardzo blahego powodu - ceny :) Dodatkowo przyznam sie, że nie chcieliśmy wszechobecnego zlotego dębu a równocześnie stwierdziliśmy, że biale okna pasują do kazdego koloru elewacji (którego jeszcze nei wybraliśmy).

Postawiliśmy bardziej na jakość niż na kolorystykę - woleliśmy wydać więcej na dobre okna OKNOPLASTu Kraków, niż w tej samej cenie mieć lokalnego producenta w kolorze.

 

Jesli chodzi o drzwi zewnętrzne to u nas są otwierane do środka. Otwierane do zewnątrz mają kilka wad:

- jesli je otwierasz z wnętrza domu, latwo je wypuscic z reki i wtedy uszkodzic elewacje, uderzyc kogos itd. - szczególnie przy większym wietrze.

- stojąc przed nimi, ciągle bedzie sie trzeba odsuwać by wejsc do srodka,

- w zimę może nadmuchać trochę śniegu i trudno będzie drzwi otworzyc lub przy ich zamykaniu, zgarniać śnieg do środka.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "sąsiada"

 

Jestem pod wrażeniem Twojej kuchni. Możesz mi powiedzieć jakiej firmy jest zlewozmywak, gdzie i za ile go kupiłeś? I jeszcze jedno,od dłuższego czasu probujemy z mężem podjąć decyzję odnośnie piekarnika i mikrofalówki, wstępnie zdecydowaliśmy sie na te modele, które Ty masz. Jesteś zadowolony z tego wyboru czy masz jakieś zastrzeżenia odnośnie Whirlpool'a?

 

Pozdrawiam

Alex z Piekar Śl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam "sąsiada"

 

Jestem pod wrażeniem Twojej kuchni. Możesz mi powiedzieć jakiej firmy jest zlewozmywak, gdzie i za ile go kupiłeś? I jeszcze jedno,od dłuższego czasu probujemy z mężem podjąć decyzję odnośnie piekarnika i mikrofalówki, wstępnie zdecydowaliśmy sie na te modele, które Ty masz. Jesteś zadowolony z tego wyboru czy masz jakieś zastrzeżenia odnośnie Whirlpool'a?

 

Pozdrawiam

Alex z Piekar Śl.

 

 

witam serdecznie,

 

Dluuuuugo szukalismy zlewozmywaka i koniec końców kupilismy ..........w IKEA :D

Cena w okolicach 230 pln (przynajmniej tak kojarzę).

Te dozowniki na mydlo i plyn kupilismy na allegro za "ileśtam" (chyba 40/szt.)zlotych

 

Co do sprzętu, póki co nie mamy żadnych zastrzeżeń i mam nadzieję, że tak zostanie - niestety używamy sprzętu zaledwie miesiąc więc musialby być wyjątkowo tandetny, by już się zepsuć. Wybralem tą markę ze względu na przystępną cenę w stosunku do opcji i jakości, dodatkowo zasugerowalem sie opinią innych. Moi rodzice używają sprzętu Whirlpoola już prawie 10 lat i jeszcze nie slyszalem od nich zlego slowa.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...