Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do D04 Basi i Tomka


Recommended Posts

Witam serdecznie,

od dłuższego czasu przyglądam się Waszej budowie- gratuluję zapału.

Zastanawiam się nad kosztami, jakie ponieśliście na poszczególne etapy budowy(Stan zero, stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne, wykończenie zewnętrzne).

Jeśli mógłbyś w przybliżeniu określić koszty byłbym bardzo wdzięczny, ułatwiłoby mi to zaplanowanie własnej podobnej inwestycji.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 299
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na dzień dzisiejszy koszty sa jak poniżej:

 

1. dokumentacja i uzgodnienia wraz z przyłączami: 9 777,60 zł

2. stan zero: 17 425,48 zł

3. stan surowy zamknięty: 64 858,00 zł

4. ściany wew., instalacje, tynki, wylewki, gładzie itd: 31 417,48 zł

5. wykończeniówka: póki co 21 525,08 zł

 

w sumie: 145 003,64 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Gratulacje. Świetny dziennik, świetna budowa, świetny domek. Kibicuje już od jakiegoś czasu, ale teraz się odzywam, bo chciałem dopytać o dwie rzeczy.

 

1. Jak ocieplałeś i izolowałeś ściany fundamentowe? Czy tylko dysperbit - styropian - dysperbit, czy może z zewnątrz była jeszcze jakaś folia itp.?

 

2. Czy te trzy kominki na dachu po lewej stronie frontu to wentylacja łazienek? Czy mógłbyś napisac coś więcej o tym jak to rozwiązałeś? Ja mam w projekcie normalny komin z pustaków wentylacyjnych, ale to zajmuje miejsce, trzeba pod to robić fundament i w związku z tym też kosztuje trochę. Zastanawiałem się czy nie można by zrobić po prostu dziurę w suficie (jakiś anemostat lub coś w tym stylu - też buduję parterówkę, więc sufit to będą płyty GK) od tej dziury jakąś rurą pociągnąć to do góry (tylko właśnie jaką rurą?) i zakończyć kominkiem wentylacyjnym. Czy Ty masz to tak rozwiązane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Świetny dziennik, świetna budowa, świetny domek. Kibicuje już od jakiegoś czasu, ale teraz się odzywam, bo chciałem dopytać o dwie rzeczy.

 

1. Jak ocieplałeś i izolowałeś ściany fundamentowe? Czy tylko dysperbit - styropian - dysperbit, czy może z zewnątrz była jeszcze jakaś folia itp.?

 

2. Czy te trzy kominki na dachu po lewej stronie frontu to wentylacja łazienek? Czy mógłbyś napisac coś więcej o tym jak to rozwiązałeś? Ja mam w projekcie normalny komin z pustaków wentylacyjnych, ale to zajmuje miejsce, trzeba pod to robić fundament i w związku z tym też kosztuje trochę. Zastanawiałem się czy nie można by zrobić po prostu dziurę w suficie (jakiś anemostat lub coś w tym stylu - też buduję parterówkę, więc sufit to będą płyty GK) od tej dziury jakąś rurą pociągnąć to do góry (tylko właśnie jaką rurą?) i zakończyć kominkiem wentylacyjnym. Czy Ty masz to tak rozwiązane?

 

Witam, dziękuję za odwiedzanie mojego dziennika :-]

 

Jeśli chodzi o izolację ścian fundamentowych, to bloczki betonowe zostały obłożone styropianem, na to siatka i klej, później izolacja lepikiem i na to folia kubełkowa.

 

Co do kominków wentylacyjnych... te trzy kominki to 2 wentylacje łazienek oraz 1 wentylacja kanalizacji.

Nie mam stropu betonowego a poddasze jest nieużytkowe, więc u mnie sprawa była prosta: wycięcie otworu w suficie z płyty G/K, zamontowanie wentylatora a jego wyciąg połączony giętką rurą z kominkiem.

Wentylacja kanalizacji połączona zwykłą rurą fi100 i wyciągnięta równiez na poddasze - póxniej rura do kominka went.

 

2 wyciągi wentylacyjne mam również w kominie murowanym z pustaków - jeden wyciąg będzie służył do wentylacji pom.gosp gdzie znajduje się kocioł, drugi bedzie wyciągiem z okapu w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o izolację ścian fundamentowych, to bloczki betonowe zostały obłożone styropianem, na to siatka i klej, później izolacja lepikiem i na to folia kubełkowa.

 

Samych ścian nie smarowałeś żadnym czarnym smarowidłem?

 

Co do kominków wentylacyjnych... te trzy kominki to 2 wentylacje łazienek oraz 1 wentylacja kanalizacji.

Nie mam stropu betonowego a poddasze jest nieużytkowe, więc u mnie sprawa była prosta: wycięcie otworu w suficie z płyty G/K, zamontowanie wentylatora a jego wyciąg połączony giętką rurą z kominkiem.

Wentylacja kanalizacji połączona zwykłą rurą fi100 i wyciągnięta równiez na poddasze - póxniej rura do kominka went.

 

2 wyciągi wentylacyjne mam również w kominie murowanym z pustaków - jeden wyciąg będzie służył do wentylacji pom.gosp gdzie znajduje się kocioł, drugi bedzie wyciągiem z okapu w kuchni.

 

No właśnie ja też będę miał dwa "normalne" kanały wentylacyjne przy kominie spalinowym. Tyle tylko, że u mnie w projekcie w łazience jest komin z dwoma kanałami wentylacyjnymi (obsługują łazienkę i osobne WC) - taki normalny, z pustaków, murowany od samej ziemi (z fundamentem). No i zastanawiam się, czy taki komin na pewno jest konieczny.

Czy to Twoje rozwiązanie (rury spiro zamast komina) to jest "pełnoprawna" wentylacja? Czy ona będzie działać tak jak normalny komin czy może ciąg w czymś takim będzie gorszy? To jest coś co miałeś w projekcie, czy sam to wymyśliłeś?

 

Dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samych ścian nie smarowałeś żadnym czarnym smarowidłem?

 

Z tego co pamiętam, na 99,9% - Nie.

Zaizolowane zostały ławy, a styropian lepiony jest od ich poziomu.

 

Czy to Twoje rozwiązanie (rury spiro zamast komina) to jest "pełnoprawna" wentylacja? Czy ona będzie działać tak jak normalny komin czy może ciąg w czymś takim będzie gorszy? To jest coś co miałeś w projekcie, czy sam to wymyśliłeś? Dzięki,

 

W projekcie nie miałem kominków wentylacyjnych murowanych tylko własnie spiro.

Moim zdaniem różnica pomiędzy naszymi wentylacjami jest taka, że Twój komin będzie miał ciąg sam w sobie, natomiast ja muszę zamontować wentylatory sufitowe w łazienkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, jako świeżutki użytkownik forum byłem zafascynowany lekturą Twojego dziennika tak, że po dojsciu do końca próbowałem znależć dalszą część. Zorientowałem się dopiero po dacie na zdjęciu, że ta budowa wciąż trwa. GRATULACJE mądrego i starannie wykonanego domu. Z niecierpliwością czekam na aktualizacje z wykończeniówki (wiem, że to nie łatwe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Czytam Twój dziennik budowy i wiem, że będzie mi służył już niedługo jako nieoceniona pomoc. Dziś mam tylko jedną prośbę - napisz coś bliżej nt. płytek, które chcesz układać w wiatrołapie (producent, nazwa, wymiary).

Powiedz ojcu, że ułożenie dużych płytek gresowych w korytarzu i kuchni to prawdziwy majstersztyk!

 

Pozdrawiam.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Czytam Twój dziennik budowy i wiem, że będzie mi służył już niedługo jako nieoceniona pomoc. Dziś mam tylko jedną prośbę - napisz coś bliżej nt. płytek, które chcesz układać w wiatrołapie (producent, nazwa, wymiary).

Powiedz ojcu, że ułożenie dużych płytek gresowych w korytarzu i kuchni to prawdziwy majstersztyk!

 

Pozdrawiam.

:D

 

Witaj,

 

Płytki w wiatrołapie zostały już wczoraj ułozone :-] Zdjęcia będą dzisiaj.

 

Płytki mają wymiar 15cm x 50cm - producent Paradyż, kupione w Castoramie :lol: Kupowałem je całkiem niedawno więc powinny jeszcze być dostępne - pamiętam, że były 3 rodzaje o różnym kolorze tych płytek. Cena ok. 50/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomek, pięknie wygląda Wasz domek! Ja niestety nie dam w tym roku wstawic okien za to dom obecnie jest pokrywany papą. Co prawda budowa miała być zakończona w tym roku w stanie surowym zamkniętym ale byliśmy zmuszeni "odprawić" murarza lesera i niestety nie damy już rady z oknami. Te, która nam się podobają mają odległe terminy i niestety musimy poczekać do wiosny. W projekcie kąt nachylenia dachu to 25 stopni, piszesz ,ze na dachu będzie graciarnia. Jaką masz wysokość od położonej osb do kalenicy? Pozdrawiam Pola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomek, pięknie wygląda Wasz domek! Ja niestety nie dam w tym roku wstawic okien za to dom obecnie jest pokrywany papą. Co prawda budowa miała być zakończona w tym roku w stanie surowym zamkniętym ale byliśmy zmuszeni "odprawić" murarza lesera i niestety nie damy już rady z oknami. Te, która nam się podobają mają odległe terminy i niestety musimy poczekać do wiosny. W projekcie kąt nachylenia dachu to 25 stopni, piszesz ,ze na dachu będzie graciarnia. Jaką masz wysokość od położonej osb do kalenicy? Pozdrawiam Pola

 

Wysokość to ok. 1,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od długiego czasu śledzę Wasz dziennik.Jestem pełna podziwu .Domek macie super,a jeszcze wykonanie tylu prac osobiście-gratuluję.My jesteśmy na podobnym etapie.Farby już próbowałam i moim zdaniem zdecydowanie najlepszy Beckers.Jasnym kolorem malowałam tylko raz na podkładzie z unigruntu wymieszanego ze zwykłą biała farbą.Ciemnym kolorem malowałam dwa razy.Kryje bardzo dobrze.Życzę przyjemnego malowania :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od długiego czasu śledzę Wasz dziennik.Jestem pełna podziwu .Domek macie super,a jeszcze wykonanie tylu prac osobiście-gratuluję.My jesteśmy na podobnym etapie.Farby już próbowałam i moim zdaniem zdecydowanie najlepszy Beckers.Jasnym kolorem malowałam tylko raz na podkładzie z unigruntu wymieszanego ze zwykłą biała farbą.Ciemnym kolorem malowałam dwa razy.Kryje bardzo dobrze.Życzę przyjemnego malowania :D :D :D

 

Dziękuję za opinię, ja również skłąniam się ku Beckersowi - żonka wczoraj w końcu wybrała kolory więc w najbliższym czasie jade do sklepu, negocjuję cenę i zabieram sie do malowania :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carringtontomas bardzo piękny domek :lol: , parterówki są pełne uroku i kojarzą mi się z ciepłem i przytulnością :lol: .

Urzekła mnie też kanapa, nie wiem, czy dokonaliście już zakupu?

Gdybyś mógł podpowiedzieć coś więcej na temat tych kanap -oczywiście tych o 40% tańszych :lol: . W jakim sklepie, jaka cena? Będę wdzięczna za odpowiedź i trzymam kciuki za tempo prac. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carringtontomas bardzo piękny domek :lol: , parterówki są pełne uroku i kojarzą mi się z ciepłem i przytulnością :lol: .

Urzekła mnie też kanapa, nie wiem, czy dokonaliście już zakupu?

Gdybyś mógł podpowiedzieć coś więcej na temat tych kanap -oczywiście tych o 40% tańszych :lol: . W jakim sklepie, jaka cena? Będę wdzięczna za odpowiedź i trzymam kciuki za tempo prac. :lol:

 

Witam,

 

Tak, kanapy są już kupione - kolor czerwony :)

Cena 4100,00 za komplet 2+3 (można było kupić ciut taniej, ale wzięliśmy najlepszy rodzaj skóry)

Sklep: Dobrodzień, studio mebli Tomasz Cembolista tel: 600-473-272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...