Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do D04 Basi i Tomka


Recommended Posts

kibicuję Twojej budowie od dawna :D

brawo pięknie wszystko wyszło

podoba mi się rozwiązaniw świateł w holu

 

a jak koszty?

 

Dziękuję, cieszę się, że się podoba :)

 

Co do kosztów..... na dzisiaj wszystkie wydatki wliczając projekt, architekta, całą papierologię , uzbrojenie, budynek wraz z częściowo wybudowanym garażem oraz całe wykończenie, umeblowanie i kuchnia, ogrzewanie, POŚ, elektryka i inne pozostałe zamknęły się w 196 tys. (cała robocizna we własnym zakresie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 299
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ponownie

Wnętrza macie super, kuchnię chwaliłam już wcześniej, ale okazuje się, że i salon jest świetny. Kanapy zachęcają do tego, aby w nich zasiąść, a przy stole zjeść posiłek. Czekam na kolejne zdjęcia.

Jak wykonywaliście mocowanie drewnianych słupów pod zadaszenie tarasu? To znaczy doczytałam się, że był fundament i na wierzch wylany beton w okrągłych formach, ale czy te metalowe uchwyty pod słupy wtopiliście bezpośrednio w beton, czy też dodatkowo dozbrajaliście je? Bo te uchwyty do słupów mają krótką "nóżkę". Szukałam wszędzie długich, ale są tylko takie z około 20-25 cm nóżką. I mam wątpliwości, czy wtopienie tej nóżki w beton jest wystarczającym zabezpieczeniem przed ewentualnym bardzo silnym wiatrem, który mógłby poderwać zadaszenie naszego tarasu, a w konsekwencji naruszyć całość dachu, bo przecież zadaszenie tarasu jest połączone z resztą dachu. Śruby do mocowania murłaty, które były wtapiane w wieniec, miały dodatkowo dospawaną podstawę, którą wkładaliśmy pod strzemiona zbrojenia, ale nie wiem co zrobić z zabezpieczeniem tych uchwytów do słupów tarasowych, bo pomysł wykorzystany przy śrubach tu jest nie do wykorzystania.

Pozdrawiam i czekam na opis waszego rozwiązania mocowania uchwtów do słupów tarasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ida89,

 

Zbroiliśmy dodatkowo te betonowe podstawy zalane betonem w okrągłych formach. Jeśli chodzi o sam uchwyt, to wykorzystalismy gotowy produkt z - jak ty to nazwałaś - "nóżką" ok 20-25cm.

IMO jest to wystarczające - te podstawy będą jeszcze obsypane ziemią (tylko musze je jeszcze posmarować dysperbitem) co dodatkowo usztywni całą podstawę.

 

Proponuję pogadać z Kier-budem i trzymać się projektu - w końcu ktoś to przeliczał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Cześć Tomek ! Jednak zdecydowaliśmy się na złoty dąb -okna, rolety też w złotym dębie za to skrzynka i prowadzenia do rolet brąz. Znajomy zamawał w tej firmie okna , ma je juz 4 lata i wszystko jest ok. Cena ( w porównaniu z innymi firmami ) tez w porządku. Za okna z roletami, parapetami wewnętrznymi , montażem zapłacilismy 11 tys. Zawsze marzyłam o oknach w kolorze złotego dębu. przekonałam ślubnego no i mam. A tak w ogóle to zagoniłam mojego męża żeby przejrzał Twój dziennik budowy i między innymi dzieki temu zmienilismy kolejnośc prac na budowie. W planie tuz po oknach i drzwiach była podłoga. A jak podłoga to ogrzewanie podłogowe, piec , instalacja wod-kan, jednym słowem dużo kasy władowane w "podłogę". Zatem stwierdziliśmy, ze najpierw kładziemy regipsy na sufit i na ściany, robimy elektrykę, kończymy ogrodzenie a dopiero potem cała reszta. Pozdrawiam serdecznie. Pola :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a regipsom nie będzie przeszkadzać wilgoć z wylewek :roll:

 

Nie :)

Oczywiście zachowując odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach i % wilgotności.

Z tego też względu ja wybrałem inną porę roku na wylewki.

 

czyli ciepełko i otwarte okna na oścież :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a regipsom nie będzie przeszkadzać wilgoć z wylewek :roll:

 

Nie :)

Oczywiście zachowując odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach i % wilgotności.

Z tego też względu ja wybrałem inną porę roku na wylewki.

 

czyli ciepełko i otwarte okna na oścież :D

 

po prostu odpowiednia wentylacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam!

 

Dołączam do grona fanów Waszej kuchni :D czy mogę prosić o namiary na stolarza, który ją wykonał? czy robił ją ściśle wg Waszego projektu czy on projektował?

 

Pozdrawiam

 

Witaj,

Namiary poszły na priv.

Projekt mieliśmy własny, bo pod niego robiliśy lokalizację gniazdek, włączników no i same ścianki :) Stolarz "tylko" przeniósł naszą wizje na papier, dokładnie rozrysował, wykonał i zamontował.

Cieszę się, że kuchnia się podoba - nieskromnie powiem, ż enam również :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie dachówki, jesteście z niej Państwo zadowoleni?

My wachamy się pomiedzy ceramiczną a betonową.

Z dziennika zniknęło sporo zdjęć(są chwilowo niedostępne), czy mógłby Pan je ponownie zamieścić lub wysłać na maila([email protected])? Bardzo nam się podobał kolor waszego dachu.

 

Pozdrawiam i czekam na kolejne zdjęcia z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie dachówki, jesteście z niej Państwo zadowoleni?

My wachamy się pomiedzy ceramiczną a betonową.

Z dziennika zniknęło sporo zdjęć(są chwilowo niedostępne), czy mógłby Pan je ponownie zamieścić lub wysłać na maila([email protected])? Bardzo nam się podobał kolor waszego dachu.

 

Pozdrawiam i czekam na kolejne zdjęcia z budowy.

 

witam,

póki co jesteśmy baaaardzo zadowoleni :)

Moi rodzice ponad 10 lat temu również wybrali betonowa dachówkę Braasa i do dzisiaj zachowała swój kolor oraz własciwości - to równiez był jeden z czynników, dla których my zdecydowaliśmy się własnei na tą firmę.

 

Co do zdjęć.....serwis, który wczesniej udostępniał swoja przestrzeń na serwerze własnei na umieszczanie zdjęć, od pewnego czasu karze sobie za to płacić.

W tym (bądź następnym) tygodniu zamierzam przeprowadzić "przeprowadzkę" zdjęć na inny serwis - wtedy będą widoczne.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 months później...

Witam,ja rowniez sledze wasze poczynania.Bardzo podaoba mi sie wasz domek,tym bardziej ze robicie i wykanczacie wszystko sami.Ale robocizna jest tak droga...Podziwiam ze dachowke kladliscie sami,my rowniez mamy Brasa-cementowa - ale nie odwazylismy sie sami klasc.Bardziej nastawilismy sie na wykonczenie domu,od ocieplenia budynku przez ocieplenie poddasza i typowej wykonczeniowki w postaci paneli i glazuty/terakowty.

Czekam na fotki z niecierpliwoscia,ja rowniez maialam taka przeprawe z serwisem :evil: wymienilam na onet,poki co - bez zastrzezen.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Cześć, przeglądałem Wasz dziennik budowy, jednak jest na nim bardzo dużo niedostępnych zdjęć. Zależało by mi na zdjęciach z kładzenia łat i dachówek. Jeżeli byłaby taka możliwość proszę o linka do innego albumu Waszych zdjęć, bądź też przesłanie tych zdjęć na mój e-mail: gmati186MAŁPAgmail.com . Z góry wielkie dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Przeczytałem cały dziennik jednym tchem. Wielkie gratulacje!

Olbrzymią jego zaletą były zdjęcia - ich duża liczba.

Koniecznie je przywróć, bo teraz ich bardzo brakuje.

 

Wbudowałem D04 w 2003 r. Koszt 180 000 zł z wykończeniem wnętrz. Technologia Legalett + Praefa + Moderndach...

Dziennika w sieci nie pisałem, bo publikowany był w czasopiśmie "Własny dom z konceptem" w postaci odcinków "Rodzinnej kroniki budowy" (z racji praw autorskich opis mogłem zainteresowanym tylko przesłać via e-mail).

Zrobiliśmy kilka podobnych zmian w projekcie jak u Was: okna z północy poszły na wschód i zachód, drzwi od południa zamieniliśmy na okno. Dodatkowo kuchnia zamieniona została miejscem z kotłownią, która stała się spiżarnią (bo nie mamy kotłowni) z dodatkowymi drzwiami od strony wiatrołapu (wygodne np. przy wnoszeniu do domu zakupów)... i najbardziej nas ucieszyła zmiana kąta nachylenia dachu z 25 na 30 st., bo dzieki temu dom urósł i nie sprawia wrażenia przytłoczonego powierzchnią dachu.

 

Życzę szczęśliwego zamieszkiwania w D04 i czekam na dalsze, ciekawe wpisy koniecznie ze zdjęciami.

Pozdrawiam serdecznie

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Pamiętam wasze relacje z budowy z tego czasopisma - z tego co pamiętam wybudowaliście dom w 102 dni! bo był prefabrykowany (chyba że pomyliłem osoby, bo dużo tych dzienników z D04 śledziłem)

Nie ukrywam, że zmiany w naszym domku zaczerpnęliśmy włąśnie z Waszych doświadczeń - zastanawialiśmy się też nad zmianą pom. gosp. i przesunięcie go w stronę wiatrołapu - pozostalismy jednak przy oryginalnym wariancie.

 

Nie zmienialiśmy kąta nachylenai dachu chociaż również był on tematem rozważań (mysleliśmy nad zagospodarowaniem poddasza) - niestety jak to w życiu bywa, wygrała ekonomia :)

Poszliśmy na częściowy kompromis i dobudowaliśmy zadaszenie tarasu co naszym zdaniem wyszło bardzo efektownie i zmieniło typowo prostokątny charakter budynku.

 

Dziękuję za wpis i mam nadzieję, że będziecie Państwo odwiedzać nasz dziennik, który niestety z braku czasu "trochę" zubożał.

 

Zdjęcia przywrócę już w najbliższym czasie - właśnie jestem w trakcie umieszczania ich na serwerze - później muszę edytować każdy wpis i zmieniać link do zdjęcia, ale mam nadzieję, że już od września dziennik wróci do pierwotnej postaci.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Tak wszystko się zgadza - dom w 102 dni - w planach był w 3 miesiące. :)

Dziękuję za miłe słowa. Ciesze się, ze nasza kronika trochę zainspirowała do zmian.

My też myślimy o zadaszeniu tarasu, ale wszystko ma swój czas najpierw wykończenie garażu wewnątrz. Marzy się trochę zabudowa tarasu jak w pierwotnym projekcie D04 czyli oranżeria. Tylko - zwykle jest jakieś tylko, ale... czyli koszty. :) Może kiedyś jak ma być, bo to już luksus... jak dla nas. Są w życiu ważniejsze rzeczy.

Będę w miarę możliwości czasowych zaglądał, m.in. z racji zdjęć, które są bardzo dobra formą przekazu informacja.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...