Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do D04 Basi i Tomka


Recommended Posts

Cześć

Właśnie przeglądałam Twój foto-dziennik. Robi wrażenie. Też bym chciała, żeby mi tata pomógł w budowie, ale raczej nie da rady. Za to w wykończeniówce - pomoże we wszystkim, nie będę brać fachowców.

Gratuluję pogody i cen (nie tak drogo moim zdaniem płaciłeś np za dachówkę).

Interesuje mnie więźba - ja będę miała tak jak Ty - wiązary. Słyszałam, że nie montuje się płyt g-k bezpośrednio do kratownicy tylko do jakiegoś stelaża. A czy u Ciebie między wełną a płytą jest pustka? I jakiej grubości wełna?

Boże mam tyle pytań, ale może na razie wystarczy.

Będę obserwować Wasze zmagania, fajnie, że robisz fotki.

Powodzenia

 

Płyt GK nie przykręca się bezpośrednio do wiązarów ponieważ drewno pracuje i płyty pękałyby na łączeniach. Do wiązarów montoje się haki (tzw. esy) i na nich wiesza się profile aluminiowe.

Poniżej masz fotkę jak to robił jeden z forumowiczów (ja jeszcze nie jestem na tym etapie)

 

http://images20.fotosik.pl/321/727a3a283bf6de40.jpg

 

Co do wełny.... na płytę GK dajesz jeszcze folię - proponuję wejść na stronę knauf'a tam jest cała instrukcja montażu płyt oraz jej izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 299
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam,

zajrzałam pierwszy raz, no i będę częściej tu zagladać. bardzo szybko i sprawnie idzie jak na samodzielne budowania jestem naprawdę pod wrażeniem. Byle tak dalej a nim sie obejrzysz będziecie w swoim domu.

Kiedy przeprowadzka??

 

Dziekuję za słowa otuchy - cieszę się, że się podoba.

Datę przeprowadzki uzależniam nie tylko od postępu prac ale również od finansów :-]

Planowana data przeprowadzki ustalona przy rozpoczęciu budowy: grudzień 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to znowu ja. 8) Jakoś nie mogę się odczepić od tych wiązarów. :D Widzę, że pomimo iż masz dach kratownicowy i brak stropu to jednak z wieńca nie zrezygnowałeś. Czy tak musi być, czy ten wieniec to na wszelki wypadek?

A jeszcze tak pytanie na zaś - czy będziesz dawać folię czy deskowanie pełne?

Ja się nie mogę doczekać swojej budowy i pewnie dlatego tak tu wszystkich podglądam :oops:

Życzę pogody i siły do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to znowu ja. 8) Jakoś nie mogę się odczepić od tych wiązarów. :D Widzę, że pomimo iż masz dach kratownicowy i brak stropu to jednak z wieńca nie zrezygnowałeś. Czy tak musi być, czy ten wieniec to na wszelki wypadek?

A jeszcze tak pytanie na zaś - czy będziesz dawać folię czy deskowanie pełne?

Ja się nie mogę doczekać swojej budowy i pewnie dlatego tak tu wszystkich podglądam :oops:

Życzę pogody i siły do pracy.

 

Witaj,

 

Wieniec oczywiście musi być - ma on za zadanie wiązać ściany ze sobą - bez niego ściany mogłyby się przewrócić:-)

 

Co do dalszej części Twojego pytania..... będę dawał membranę dachową AQUATEC 75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj.

Zajrzałem na chwile i zaintygowało mnie to że robisz duzo rzeczy sam.. u mnie jest podobnie tylko może nie dosłownie ;) robiojciec z moją pomocą ale do niektórych rzeczy to musze sie przyznac że nawet palcem nie dotknęłem - np. do murowania. moim zadaniem było wtedy noszenie bloczków lub bustaków.

bede zaglądał do ciebie bo dziennik masz ciekawy ze wzglągu na dużą ilość zdjęć - a to bardzo lubie ;)

pozdro

świercz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jestem w szoku i muszę dojść do siebie po przeczytaniu Twojego Dziennika :o

Kurcze, jak wiele rzeczy na budowie wykonujesz samodzielnie. Może prowdzisz własną firmę budowlaną ? :wink: Szok :p

 

Jeśli chodzi o projekt, u nas rownież miał być domek parterowy. Jednak trudno było znaleźć taki, który odpowiadałby naszym oczekiwaniom.

 

Pozwolisz, że również będę śledziła postępy na Waszej budowie?

 

Trzymam kciuki i pozdrawiam żonę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podziwiam zaangażowanie - my ograniczamy się do organizowania materiałów i sprzątania terenu (na zdjęciach to tak ładnie wygląda i w rzeczywistości też ale śmieci jest od.... w zasadzie to należałoby zdjąć cały humus i nawieźć nowy ale koszt tego byłby zapewne porażający - i tak zresztą pewnie nie obędzie się bez przywożenia ziemi przy zakładaniu ogrodu.

 

Wasza działka wygląda nieźle, nachylenie terenu dodaje atrakcyjności, wokół niska zabudowa, ulica wygląda na mało ruchliwą, myślę że przebywanie na tarasie bedzie całkiem atrakcyjne. Duży zadaszony taras to świetny pomysł. My zamierzamy zrobic sobie rozkładany daszek nad tarasem, przykręcony do okapu - siostrze sprawdza się to znakomicie, aczkolwiek taki prawdziwy dach ze słupami wygląda oczywiście ładniej.

 

Jako że mamy również dach z wiązarów z sufitami podwieszanymi, temat niezwykle mnie interesuje. Oprócz podwieszenia tak jak opisałeś, jest jeszcze kwestia łączenia płyt przy użyciu elastycznego spoiwa oraz zrobienia dylatacji w miejscach styku ze ścianami, zamaskowanych listwami narożnymi - tak to sobie wyobrażam. Technika wykonania sufitu wydaje się być w tego typu projektach bardzo istotna, bo wielu wykonawców z którymi negocjowałem namawiało mnie na zrobienie stropu, sugerując że jak by nie kombinowac to bedą peknięcia. Mnie tam w sumie pęknięcia tak strasznie nie przeszkadzają bo przyzwyczajony jestem do wielkiej płyty :-)

 

Druga kwestia to akustyka - wydaje mi się że wełna bądź wata powinna wypełniać szczelnie przestrzeń nad płytami g-k aby nie powstawały komory rezonansowe. Szczególnie ważne będzie to w moim przypadku bo w projekcie jest dedykowany pokój audio-video.

 

Jak zamierzasz ustalić kolejność prac - wylewki - tynki - sufity, czy inaczej?

 

Pozdr,

Zbig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to znowu ja. 8) Jakoś nie mogę się odczepić od tych wiązarów. :D Widzę, że pomimo iż masz dach kratownicowy i brak stropu to jednak z wieńca nie zrezygnowałeś. Czy tak musi być, czy ten wieniec to na wszelki wypadek?

A jeszcze tak pytanie na zaś - czy będziesz dawać folię czy deskowanie pełne?

Ja się nie mogę doczekać swojej budowy i pewnie dlatego tak tu wszystkich podglądam :oops:

Życzę pogody i siły do pracy.

 

Witaj,

 

Wieniec oczywiście musi być - ma on za zadanie wiązać ściany ze sobą - bez niego ściany mogłyby się przewrócić:-)

 

Tak naprawdę strop jest - wiązary integrują funkcję więźby i stropu. Jak ktoś chce, to może sobie wyłożyć dolne pasy dźwigarów np. płytami OSB, zainstalowac w suficie schody rozkładane i uzywać przestrzeni poddasza jako dodatkowego schowka, aczkolwiek nie jest to zbyt wygodne ze wzgledu na gęsto rozmieszczone kratownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jestem w szoku i muszę dojść do siebie po przeczytaniu Twojego Dziennika :o

Kurcze, jak wiele rzeczy na budowie wykonujesz samodzielnie. Może prowdzisz własną firmę budowlaną ? :wink: Szok :p

 

Jeśli chodzi o projekt, u nas rownież miał być domek parterowy. Jednak trudno było znaleźć taki, który odpowiadałby naszym oczekiwaniom.

 

Pozwolisz, że również będę śledziła postępy na Waszej budowie?

 

Trzymam kciuki i pozdrawiam żonę :p

 

Jak tylko powstał pomysł budowy własnego domku wiedzialem, że tylko wtedy damy rade finansowo jesli wszystko będziemy robić sami - póki co to sie udaje i już niedługo zaczniemy kłąść dachówkę. Podczas prac wykończeniowych zacznie się tzw. "dłubanina" jednak tam najdroższa jest robocizna. Skoro umiemy sami pociągnąć instalacje, postawić ścianki, położyć kafelki w łazience to dlaczego płacić komuś innemu?

 

Nie, nie prowadzę własnej firmy budowlanej, jednak internet to kopalnia wiedzy, udział na firach budowlanych, śledzenie literatury fachowej daje napra\wdę wiele. Poza tym, bez pomocy ojca chyba bym nie dał rady - on już 2 domy zbudował. Przy pierwszym (dziadków) pomagał, drugi budowała firma dla niego a później samodzielnie wykańczał, teraz trzeci budujemy od podstaw :D :D

 

Za pozdrowienia dziękuję - oczywiście przekażę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podziwiam zaangażowanie - my ograniczamy się do organizowania materiałów i sprzątania terenu (na zdjęciach to tak ładnie wygląda i w rzeczywistości też ale śmieci jest od.... w zasadzie to należałoby zdjąć cały humus i nawieźć nowy ale koszt tego byłby zapewne porażający - i tak zresztą pewnie nie obędzie się bez przywożenia ziemi przy zakładaniu ogrodu.

 

Wasza działka wygląda nieźle, nachylenie terenu dodaje atrakcyjności, wokół niska zabudowa, ulica wygląda na mało ruchliwą, myślę że przebywanie na tarasie bedzie całkiem atrakcyjne. Duży zadaszony taras to świetny pomysł. My zamierzamy zrobic sobie rozkładany daszek nad tarasem, przykręcony do okapu - siostrze sprawdza się to znakomicie, aczkolwiek taki prawdziwy dach ze słupami wygląda oczywiście ładniej.

 

Jako że mamy również dach z wiązarów z sufitami podwieszanymi, temat niezwykle mnie interesuje. Oprócz podwieszenia tak jak opisałeś, jest jeszcze kwestia łączenia płyt przy użyciu elastycznego spoiwa oraz zrobienia dylatacji w miejscach styku ze ścianami, zamaskowanych listwami narożnymi - tak to sobie wyobrażam. Technika wykonania sufitu wydaje się być w tego typu projektach bardzo istotna, bo wielu wykonawców z którymi negocjowałem namawiało mnie na zrobienie stropu, sugerując że jak by nie kombinowac to bedą peknięcia. Mnie tam w sumie pęknięcia tak strasznie nie przeszkadzają bo przyzwyczajony jestem do wielkiej płyty :-)

 

Druga kwestia to akustyka - wydaje mi się że wełna bądź wata powinna wypełniać szczelnie przestrzeń nad płytami g-k aby nie powstawały komory rezonansowe. Szczególnie ważne będzie to w moim przypadku bo w projekcie jest dedykowany pokój audio-video.

 

Jak zamierzasz ustalić kolejność prac - wylewki - tynki - sufity, czy inaczej?

 

Pozdr,

Zbig

 

Witaj,

 

Dziękuję za Twoje sugestie dotyczące elastycznego spoiwa - wiadomo - drzewo pracuje, skręca się i powoduje naprężanie płyt więc strop drewniany wymusza niejako zastosowanie takiego spoiwa.

Co do kwestii akustycznych - jeszcze nie wiem, czy będę robił działówki z płyty G-K czy z innego materiału. Jak pewnei zauważyłeś, ściana działowa przy kominie jest z betonu komórkowego, taka sama będzie pomiędzy łazienkami. Reszta ścian - do dyskusji :D Wielce prawdopodobne, że wybór ułatwią tendencje na rynku i dostępnośc materiałów :D :D

Jełsi chodzi o kolejność prac to myślę, że będzie się przedstawiała następująco:

1. ścianki działowe

2.instalacje

3.podkłąd podłogowy

4.tynki

5.wylewki

6. sufit podwieszany

7.ukłądanie podłóg

8.łazienki

9.drzwi wewn.

10.AGD + meble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to znowu ja. 8) Jakoś nie mogę się odczepić od tych wiązarów. :D Widzę, że pomimo iż masz dach kratownicowy i brak stropu to jednak z wieńca nie zrezygnowałeś. Czy tak musi być, czy ten wieniec to na wszelki wypadek?

A jeszcze tak pytanie na zaś - czy będziesz dawać folię czy deskowanie pełne?

Ja się nie mogę doczekać swojej budowy i pewnie dlatego tak tu wszystkich podglądam :oops:

Życzę pogody i siły do pracy.

 

Witaj,

 

Wieniec oczywiście musi być - ma on za zadanie wiązać ściany ze sobą - bez niego ściany mogłyby się przewrócić:-)

 

Tak naprawdę strop jest - wiązary integrują funkcję więźby i stropu. Jak ktoś chce, to może sobie wyłożyć dolne pasy dźwigarów np. płytami OSB, zainstalowac w suficie schody rozkładane i uzywać przestrzeni poddasza jako dodatkowego schowka, aczkolwiek nie jest to zbyt wygodne ze wzgledu na gęsto rozmieszczone kratownice.

 

Hmmm - pisałem o wieńcu a nie o stropie :D :D

Co do zagospodarowania poddasza - ja tak właśnie będę miał - specjalnie podczas projektowania więźby prosiłem o pozostawienie miejsca gdyż chcę go wykorzystać jako strzyszek.

To jest coś podobnego:

 

http://www.mitek.pl/images/gal_w3d_bungm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Zajrzałem na chwile i zaintygowało mnie to że robisz duzo rzeczy sam.. u mnie jest podobnie tylko może nie dosłownie ;) robiojciec z moją pomocą ale do niektórych rzeczy to musze sie przyznac że nawet palcem nie dotknęłem - np. do murowania. moim zadaniem było wtedy noszenie bloczków lub bustaków.

bede zaglądał do ciebie bo dziennik masz ciekawy ze wzglągu na dużą ilość zdjęć - a to bardzo lubie ;)

pozdro

świercz

 

Cóż.... pozostaje się cieszyć, że się podoba - to mobilizuje do dalszego prowadzenia dziennika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Twoim dzienniku,

 

tego samego dnia rozpoczeliśmy budowy naszych domów :)

 

Gratuluję postępów - zapowiada się piękny domek.

 

Pytanko: jak się ma tytuł dziennika do ciągle i szaleńczo rosnących cen materiałów?

 

Te 150 tys - to miał być stan surowy zamknięty?

 

Powodzenia w dalszych etapach budowy i wykończenia...

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...