Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do D04 Basi i Tomka


Recommended Posts

No i pięknie, jednym słowem plama na honorze. Śledzę dziennik, a okna jakoś mi z pamięci umknęły. :oops:

Kolorki fajne, a ten kolor dachu, poezja.

Pozdrawiam

 

:-) zdarza się - ja oglądałem mnóstwo dzienników tutaj na forum i też nie pamiętam za bardzo, co w którym było zawarte :)

 

Miło mi, że śledzisz dziennik na bieżąco....co do kolorów, myślę, że będą optymalne dla czarnego dachu w parterowym budynku - nie wiem tylko jaką będę robił podbitkę - na tarasie chciałbym białą by rozświetlić trochę to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 299
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to Panie Kolego gratuluję tego dachu jeszcze raz.

Współczuję jednak pogody. Nie dość, że dach czarny i nie odbija promieni tylko je przyciąga to na dodatek na tej wysokości to jednak bliżej słońca :lol:

Usmażycie się jak grzanki.

Pewnie żona potem okłady robi, napewno :D

Boże, kiedy u nas wreszcie to ruszy?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puk, puk, to znowu ja.

Tak się właśnie przyglądnęłam rzutom Waszego projektu i śmiem twiedzić, że układ jest bardziej niż fajny. Mało tego, ja byłam w takim bardzo podobnym domu, ale to na 100% nie był projekt Muratora. Moja kuzynka ma identyczny układ pomieszczeń, różnica tylko taka, że nie ma kominka, dach jest dwuspadowy, no i ma piwnice, do których się wchodzi z pomieszczenia gosp., a więc kotłownię ma w tej piwnicy. No ale ten cały parter, to identyczny.

Mnie się bardzo też podobał ten Wasz projekt, tylko jakoś brakowało mi paru metrów powierzchni.

Życzę ochłodzenia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się,że projekt się podoba - dla mnie póki co jest to projekt marzeń i to takich, które się spełniają. Nie sztuka kupić projekt domu za 100000000$ i potem się wykrwawiać budując go 20 lat.

Jak pewnie zauwazyłaś na zdjęciach, dobudowałem sobie taras o pow. prawie 40m2 i dom prezentuje się teraz inaczej - nie ma tej formy prostokąta.

 

Zachęcam do dalszych odwiedzin dziennika.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pięknie ten czarny braas prezentuje sie na Waszym domu.

jak ja sie cieszę, ze ja tez wybralam czarny. mam pytanko rynny masz tez czarne?

i czy wiesz czy ten łupek nadaje sie na kominy i ile kosztuje?

pozdrawiam

ania

 

witaj, rynny mam również czarne - to Kanion z firmy Wavin - jedne z najlepszych z PCV na rynku.

Łupek owszem nadaje się na kominy - widziałem już nawet na forum kilka nim obłożonych -koszt zależy od wymiaru:

20x20 - ok 2 pln

30x30 - ok 4 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, dzisiaj przeczytam cały dziennik, bo ciekawy.

 

Pytenie: jaka jest powierzchnia dachu u Ciebie, chodzi o więźbę, za 230 mkw liczą mi 25 tys. z montażem (Włocławek MITEK)

i jeżeli można to namiary na Twojego wykonawcę więźby.

 

Witaj,

 

Ja mam ok. 180m2 dachu (wliczając zadaszenie tarasu) - za więźbę wraz z montażem zapłaciłem lekko ponad 12 000 brutto

Więźbę wykonywała firma KASPER z Gliwic http://www.kasperpolska.com - oni również pracują w technologii MiTek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyle czola i gratuluje.

Z zapartym tchem poczytalam o tym co robisz. :D

Tym bardziej mnie to ujelo , bo i ja sama z mezem a raczej maz ze mna budujemy.

Bralismy tylko ciesli do wiezby , bo dla mnie za ciezka to byla praca.

Domek slicznie wyglada .

Zycze dalszych sukcesow na budowie.

 

I jak widac mozna zbudowac dom :p

Mam nadzieje , ze nie widziales tylu pukajacych sie w czolo co ja na poczatku pracy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyle czola i gratuluje.

Z zapartym tchem poczytalam o tym co robisz. :D

Tym bardziej mnie to ujelo , bo i ja sama z mezem a raczej maz ze mna budujemy.

Bralismy tylko ciesli do wiezby , bo dla mnie za ciezka to byla praca.

Domek slicznie wyglada .

Zycze dalszych sukcesow na budowie.

 

I jak widac mozna zbudowac dom :p

Mam nadzieje , ze nie widziales tylu pukajacych sie w czolo co ja na poczatku pracy :-?

 

Heheheh ja w pracy na początku nie mówiłem o swoich planach - teraz również każdy patrzy z podziwem, że nie trzeba wydać 400 tys na segment w Katowicach :)

Co do włąsnej pracy - tylko tak mogę zrealizować mażenie mojej żony i swoje - zatrudniając firmę nie było o tym mowy - koszty robocizny są potworne - to się rownież (a może nawet w większej mierze) tyczy prac wykończeniowych.

 

Więźbę, jak czytałaś wykonywała firma, jednak na garażu chcemy sami spróbować - przynajmniej takie są póki co plany - kolejna tyczka zawieszona dośc wysoko :) ale to temat,, który będzie na tapecie za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo świata !!

 

Gratulacje za odwagę a tym bardziej za wykonanie i samozaparcie. Dziennik przeczytałem i czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.

 

Mała prośba: czy można liczyć na częstsze informacje o wydatkach ??

 

Powodzenia w realizowaniu marzeń. Proponuje wydrukować komentarze i pokazywać sobie i rodzinie w chwilach zwątpienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo świata !!

 

Gratulacje za odwagę a tym bardziej za wykonanie i samozaparcie. Dziennik przeczytałem i czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.

 

Mała prośba: czy można liczyć na częstsze informacje o wydatkach ??

 

Powodzenia w realizowaniu marzeń. Proponuje wydrukować komentarze i pokazywać sobie i rodzinie w chwilach zwątpienia :)

 

Witaj,

Informacje o wydatkach postanowiłem zamieszczać po każdym zakończonym etapie - właśnie kończy się stan surowy - zamknięty więc niebawem wkleję koszty - póki co wydatki wahają się w granicach 85 000 w tym papierologia i projekt 4500 oraz stan zero za 17500.

Myślę że wynik całkiem niezły tym bardziej, ze developer za stan surowy zamknięty przy podobnym projekcie bierze 250 000 - ja mam to za 1/3 ceny :)

 

przy wykończeniówce jeszcze nie wiem, czy koszty będę przedstawiał dzieląc je na poszczególne pomieszczenia ale w sumie dawało by to jakiś wymiar ile kosztuje np. kuchnia, łazienka itp.

 

pozdrawiam i zachęcam do dalszych odwiedzin dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to aby na pewno tak ma być ?

 

dachówka celtycka podstawowa Braas 240 691,20 zł

dachówka Braas Celtycka 300 903,00 zł

 

pustak wentylacyjny 80 200,00 zł

 

i jeszcze wiele innych :)

z takimi sumami jak bym nie liczyła tyle

Razem: 66 217,00

mi nie wychodzi ;)

 

witaj,

ta pierwsza wartość to ilosc sztuk- sorry za taką formę, ale kopiowałem dane z exela - liczyłem na to, że większość się domyśli :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć to znowu ja :D

Urlopujecie się czy może działacie już dalej na budowie?

Jestem pod wrażeniem zestawienia materiałów i wszystkich kosztów.

Czekam z niecierpiwością na ciąg dalszy.

 

Swojej budowy jeszcze nie mam :evil: , więc delektuję się cudzą :oops:

 

Pozdrawiam

 

Cześć,

Mieliśmy małą przerwę bo wyjechałem służbowo- chłopaki w tym czasie wprawili resztę okien i skończyli obróbki wokół komina (listwy). Dodatkowo przygotowali wszystko pod wylewkę wstępną - wyrównującą pod styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...