Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do D04 Basi i Tomka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 299
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hmmm jeśłi chcesz prostą bryłę, to na pewno prostokąt do nich należy :)

Co do prostych i tanich dachów - tutaj wygrywa dwuspadowy, ja również zastanawiałem się początkowo, czy nie wprowadzić tej zmiany, jednak po dłuższym zastanowieniu stwierdziłem, że domek przerodziłby się w zbyt prostą "stodołę" i straciłby swój dworkowy urok :)

Dodatkowo, jak pewnie zauważyłaś zbudowałem prawie 40m2 taras rogowy, który bardzo pozytywnie wpływa na bryłę i odchodzi od prostoty prostokąta.

 

Jełśi chodzi o ogrzewanie to zastosuję dwufunkcyjny kocioł gazoiwy z zamkniętą komorą spalania - będzie wisiał na murowanej ścianie między pom.gosp. a salonem.

 

Kwestii hałasujących dzieci jeszcze nie poruszam bo ich nie mam, ale myślę, że jak sie pojawią, to nie będzie problemu z wygospodarowaniem sobei prywatności. Dom jest podzielony typowo na 2 części: sypialną i mieszkalną.

Poza tym, mieszkając w domku mniej siedzi się w pokoju jak np. w bloku - wiem z własnego doświadczenia, zawsze jest cos do zrobienia :)

 

Zapraszam do dalszego odwiedzania dziennika - jelsi będzi eokazja, by się spotkać i wymienić poglądy - zapraszam.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawa ogrzewania. Nie mamy gazu :cry: i nie zanosi sie aby byl w najbliżej przyszłości. Mąż cały czas mówi o piecu na paliwo stałe. Najlepiej, aby można w nim palić zarówno węglem jak i drewnem, a najlepiej jeszcze czymś. :lol: Taki uniwersalniasty ma być. Problemem jest: po pierwsze - przepisy - co najmniej jedno ogrzewanie musi być ekologiczne, po drugie wszystkie gotowe (a interesujące nas) projekty mają małe kotłownie. Będzie kominek (i to najprawdopodobniej z płaszczem wodnym), ale przydałoby się coś niewymagającego ciągłego dokładania. Dostępne ogrzewania ekologiczne są drogie w eksploatacji. Jest czas, bedzie się myśleć :roll: , co z tym fantem zrobić. Pozdrawiam i czekam na nowe zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Planuję założyć dziennik budowy bo to fajna rzecz i jak się zacznie to już jest jakaś większa mobilizacji do jego prowadzenia.

 

Swoją drogą to bardzo podziwiam wszystkich prowadzących dzienniki, że jeszcze znajdujecie na to czas podczas budowy.

 

Jak na razie łamie się jaki system budowy wybrać - sam nie dam rady, a z drugiej strony chcę też mieć bezpośredni udział w budowie, zastanawiałem się nad zatrudnieniem j majstra i kilku pomocników. Inni doradzają "górali" bo robią szybko i dobrze :-? , ale trzeba trafić na dobrą ekipę a z tym nie jest łatwo.

 

Poszukam na forum może był taki wątek.

 

Pozdrawiam

 

Sąsiad z Chechła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć

Dawno Ci tu nic nie posałam :lol: Dziennik śledzę i podpatruję jak to ja zwykle :oops:

Czy będziecie mieć tynki tradycyjne czy wszędzie idą płyty g-k na ściany?

Fajnie wszystko Wam idzie. Zaczynam zazdościć, choć to raczej nie moja cecha :oops:

Jeszcze o to poddasze - nie ocieplacie żadnej połaci tylko strop a raczej podłogę na poddaszu, czy tak? Nie martwisz się, że będą Wam niszczeć rzeczy w tej szafie co to chcesz ją tam umieścić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dawno Ci tu nic nie posałam :lol: Dziennik śledzę i podpatruję jak to ja zwykle :oops:

Czy będziecie mieć tynki tradycyjne czy wszędzie idą płyty g-k na ściany?

Fajnie wszystko Wam idzie. Zaczynam zazdościć, choć to raczej nie moja cecha :oops:

Jeszcze o to poddasze - nie ocieplacie żadnej połaci tylko strop a raczej podłogę na poddaszu, czy tak? Nie martwisz się, że będą Wam niszczeć rzeczy w tej szafie co to chcesz ją tam umieścić?

Pozdrawiam

 

Witam,

Na ścianach zewnętrznych będą tradycyjne tynki, ścianki działowe natomiast będą z płyt G/K.

Co do poddasza - zanim tam zamontuję szafę to minie troche czasu - zobaczę w zimę jaka będie temperatura - nie wykluczam jakiegoś lekkiego ocieplenia, ale póki co, to jeszcze nie ten etap.

Pozdrawiam i zaczęcam do dalszych odwiedzin dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem Waszej pracy. Sami dopiero wybieramy projekt. Napisz proszę w jaki sposób będziesz ogrzewać dom. Widziałam po kominie, że będzie kominek, ale czy jeszcze coś alternatywnie?

Drugie pytanie ile ma pomieszczenie na strychu - chodzi mi o wysokość w szczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem Waszej pracy. Sami dopiero wybieramy projekt. Napisz proszę w jaki sposób będziesz ogrzewać dom. Widziałam po kominie, że będzie kominek, ale czy jeszcze coś alternatywnie?

Drugie pytanie ile ma pomieszczenie na strychu - chodzi mi o wysokość w szczycie.

 

Witaj,

Dziękuję za uznanie.

Ogrzewanie będzie gazowe (dwufunkcyjny kocioł z zamknięta komorą spalania) - najprawdopodobniej Vaillant Aqua Plus, dogrzewanie alternatywne za pomocą kominka.

Pomieszczenie na strychu jest dośc rozległe jednak niestety stosunkowo niskie - w szczycie ok. 1,60m - można oczywiście zagospodarowac poddasze podnosząc wysokość ścian o 2-3 pustaki i zwiększając kąt nachylenia dachu z 25 do 30 stopni, jednak ja ze względów finansowych oraz z braku zapotrzebowania na dodatkową powierzchnię mieszkalną nie robiłem tego. Poddasze będzi emi służyło tylko jako schowek/stryszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carringtontomas - przeczytaliśmy cały dziennik, obejrzeliśmy każde zdjęcie i bardzo gratulujemy:) samozaparcia i umiejętności :)

my też robimy sami wykończeniówkę (no chyba, że wygramy w totka, to wtedy zatrudnimy ekipę 8) )

Mam pytanko: tynki i wylewki będziecie robić już po ociepleniu wełną i ułożeniu płyt?

 

pozdrawiam

Ivi & Sevage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carringtontomas - przeczytaliśmy cały dziennik, obejrzeliśmy każde zdjęcie i bardzo gratulujemy:) samozaparcia i umiejętności :)

my też robimy sami wykończeniówkę (no chyba, że wygramy w totka, to wtedy zatrudnimy ekipę 8) )

Mam pytanko: tynki i wylewki będziecie robić już po ociepleniu wełną i ułożeniu płyt?

 

pozdrawiam

Ivi & Sevage

 

Dziękuję za wytrwałość w przebrnięciu przez mój dziennik :))

 

Co do Waszego pytania.....zastanawiałem się nad tynkami trochę wcześniej (niektórzy mówią, że płyty G/K mogą chłonąć wilgoć i puchnąć) jednak zdecydowałem, ze najpierw położę ściany z płyt G/K a dopiero później tynki i wylewki.

Nie wiem o jakim ociepleniu wełną mówisz - może chodzi o wełnę w ściankach pomiędzy płytami?? Jeśłi tak to nie spełniają one roli ocieplenia tylko dźwiękochłonną.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dla mnie jest to jeden z wzorcowych dziennikow.

 

Sledze go .... a nawet ma kopie na dysku :-)

 

Ogromny wysilek wkladasz nie tylko w budowe ale w prowadzenie dziennika ... domyslam sie, ze piszesz go w pracy ... bo na budowie jestes do poznej nocy :-)

 

Dla mnie ekstra sa zdjecia ... podgladam, ucze sie i szykuje sie budowac rowniez sam ... zobacze czy dostane pozwolenie na budowe (dzialka rolna).

 

Pozdrawiam i kibicuje !!!

 

WIECEJ ZDJEC :-)

 

Pozdrawiam,

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm, kopię na dysku?? Wiesz co to prawa autorskie?? :) :)

 

a tak n apoważnie, to cieszę, się, że dziennik tak się podoba - więcej wysiłku wkładam w budowę niż w jeo prowadzenie - piszę go w każdej wolnej chwili.

 

Pozdrawiam i obiecuję, że zdjęć będzie więcej :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Przejrzałem Twój dziennik, muszę przyznać, że podziwiam tak duży własny wkład pracy w budowany swój domek!!!

 

Ale mam pytanie odnośnie okien, a konkretnie to rolet. Jeśli dobrze widzę, to masz zamontowane skrzynki do rolet nadokiennych. Jeśli możesz to napisz na jakiej firmy rolety się zdecydowałeś (tzn. zarówno profile jak i skrzynki).

 

Dzięki i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Przejrzałem Twój dziennik, muszę przyznać, że podziwiam tak duży własny wkład pracy w budowany swój domek!!!

 

Ale mam pytanie odnośnie okien, a konkretnie to rolet. Jeśli dobrze widzę, to masz zamontowane skrzynki do rolet nadokiennych. Jeśli możesz to napisz na jakiej firmy rolety się zdecydowałeś (tzn. zarówno profile jak i skrzynki).

 

Dzięki i powodzenia.

 

Witaj,

Okna i rolety kupowałem w firmie OKNOPLAST KRAKÓW -o tyle , o ile okna na 100% są robione przez nich, to niestety nie mam już takiej pewności co do rolet - sprawdzę jak będę na budowie, bo pewnie zachowała się jakaś karta gwarancyjna czy informacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie u Was!!

 

Jestem pod wrażeniem tempa prac, zaangażowania i umiejętności. My niestety (choć w połowie z ojca murarza) rąk chyba w zaprawie nie umoczymy z racji obowiązków zawodowych i braku talentu :-? .

Będziemy Was nadal podglądać. Pozdrawiamy!

\

 

 

Hmmm, czas na budowanie zawsze się znajdzie - budowanie samemu to duża frajda - polecam :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...