Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zakomentuj dla Zazdrośnicy :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 234
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj "jeszcze sąsiadko".Mam nadzieję, że wraz z pierwszymi wiosennymi promieniami słonka wróći Ci humor i zapał do dalszych działań budowlanych. Szczerze mówiąc i tak jesteś o wiele bardziej do przodu niż my. Życzę Ci byś mogła jak najszybciej ruszyć z robotami ziemnymi. Zresztą sobie też tego życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że temat stropów dalej wałkuję, dzięki Betsi, podobno mój dom jest mały i dlatego nie będzie różnic cenowo miedzy jednym a drugim, zapłacę za dechy tylko, które potem używam do dachu. Z drugiej strony wszyscy na forum robią z terivy.

 

Można u mnie oczyszczalnię ale to droga przez mekę więc najpierw do pozwolenia będzie szambo a potem może zacznę kombinować. Wystarczy ze jeden sąsiad zaprotestuje i nie mam oczyszczalni a koszt geodezji pójdzie w diabły :evil: chyba że bym miała 5000 m działki to wtedy pozwolenia nie są potrzebne.

 

Komarku fajnie, że jesteś a somsiadkami możemy być zawsze :D zaczniemy pewnie mniej więcej w tym samym czasie, oby pogoda dopisała a składy były pełne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w projekcie mieliśmy strop monolityczny. Budujemy parterówkę. Do stropu wylewanego potrzeba mnóstwo stempli, desek, betonu i stali.

 

Faktycznie niektóre ekipy są lepsze w jakiejś technologii i na siłę ją forsują. Nasz wykonawca należy do zwolenników terivy. Zależy mu też na czasie, bo przy stropie monolitycznym dużo czasu zajmuje układanie kratownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - jaki śmieszny pomysł: komentarze bez dziennika :lol:

 

W kwestii stropu, to ja kombinuję tak - im mniej wody, błota, stempli, wody, wody i wody w domu, tym lepiej.

 

Dlatego ja chciałem zrobić z płyt kanałowych. Jeszcze powalczę z architektusami i pozbieram opinie.

 

Druga opcja to płyta z Ytonga - pewnie droższa.

 

Trzecia to filigran, potem teriva i na daaaaleeeekim końcu wylewany monolit. Aż niewiarygodne, że ktoś się jeszcze chce w to bawić, jak są dobre alternatywy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Depi, to Ms. mi kazała :p :wink: żebyśmy się mogły na rower umawiać 8)

 

Pytałam wykonawców im wszystko jedno jaki bo każdy robią. Nawet łączone np. w domu monolit a nad garażem teriva. Ikmiec mnie postraszył tą ceną betonu, jeszcze trochę czasu mam na zastanowienie . Wykonawca twierdzi że monolit u mnie położą szybciej niż terivę bo dom mały a zbrojenie jednokierunkowe.

Strop filigran a gdzie takie robią? No i te płyty kanałowe, gdzie to wyczytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz krótkie porównanie wraz z cenami:

 

http://www.budujemydom.pl/cozaile/sciany_stropy_scianki/stropy/

 

Tu więcej już i bardziej fachowo:

 

http://mieszkaj_lepiej.republika.pl/najlepszy_strop.htm

 

A filigran robią w wielu zakładach, np tu:

 

http://www.dombet.pl/index.php?t_pid=19

 

Albo tu:

 

http://kratbet.pl/?T=katfull&PID=2&kat=0002

 

A cena betonu? Do każdego stropu używamy betonu. Nie wiem, czy któryś jest oszczędniejszy pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!

ja nie jestem wyczynowcem ani specjalnym siłaczem.

Nie bawi mnie połykanie kilometrów i bicie rekordów wytrzymałosci. My z mężem lubimy tak ode wsi dode wsi...

 

Jak asfalcikiem to dobrze, ale i leśną drogą (czasem piasczystą) albo po kocich łbach (nieprzyjemne!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta zależy co mnie napadnie, z reguły ma mi to sprawiać przyjemność, mam znajomych co gonią i nabijają km i jak chcę się styrać to dołączam do nich, jeśli mam dzień spacerowy to biorę syna i często się zatrzymujemy podziwiając przyrodę, umiem się dostosować do każdego tempa i uczestników więc z przyjemnością mogę pojeździć z Wami lajtowo :D przy okazji oczywiście z Tobą jak to kobita plotkując 8)

Mam też tak, ze muszę koniecznie po wertepach więc wybieram najgorszą góre w okolicy z piachem, skarpami itp i koniecznie muszę wjechać bez zsiadania z roweru. Jak widzisz zmienna we mnie natura ale kocham rowerowanie.

Depi teraz dopiero namieszałeś :lol: wszystko drukuję i dam kierbudowi - najbardziej ten filigran pasuje chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :D

Widzę, że wraz z wybuchem wiosny wrócił zapał do pracy :D .

 

Dziewczyny, a weźmiecie mnie kiedyś ze sobą na rower, jakbyście po okolicach jeździły?? Czknęło mi się...dosyć dawno nie jeździłam... w zeszłym roku (zwariowany zupełnie), tylko dziewczynom rowery powyciągaliśmy... :oops:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...