Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tynk mineralny czy akrylowy???


Gość jacek135

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jednego tu nie rozumiem :-?

co ma wspólnego papraprzepuszczalności tynków akrylowych kładzionych na styropian?? skoro sam styropian nie jest paraprzepuszczalny? możecie mi wyjaśnić kwestię powyższego "sporu"?

I to jest święta racja.

Jak kładziesz styropian to mozesz sobie nawet na olejno pomalować, bo sam styropian jest nieprzepuszczalny dla pary wodnej.

A jeżeli juz sobie połozyłeś styropian to lepiej sprawdź czy wszędzie masz wentylacje, bo cię cienko widzę.

U mojej kolezanki w domu (klocek z lat 70) po ociepleniu styropianem i położeniu sidingu na jedej ze ścian płynęła woda. Nie żartuję, jak sie dotykało ściany to sie miło wrażenie jakbys tynk wyzymał. Reka mokra.

 

W tym całym zamęcie nie chodzi o odparowywanie wilgoci z pomieszczeń tylko o ewentualnym usunieciu wilgoci z przegrody jaka sie może pojawić w przegrocie na skutek różnicy temepratur miedzy wnętrzem, a zewnętrzem. Docieplenie nalezy tak dopasować, żeby punkt kondensacji pary wypadał na warstwach zewnętrznych a nie broń Boże wewnątrz przegrody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz zapytam. Czy w przypadku malowania tynku mineralnego farbą silikatową trzeba ów tynk zagruntować przed malowaniem? Położę tynk Bolix "do malowania" - jest on szary i mam wątpliwość czy farba w jasnym odcieniu na pewno go pokryje. Może należałoby wcześniej chociaż wybielić podłoże.... ale w takim razie może lepiej od razu położyć biały tynk mineralny - ominie się dzięki temu jedno malowanie. Jak rozwiązaliście tę kwestię u siebie?

Pozdrawiam

Pearl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a na jaki rabat można (i czy w ogóle) liczyć obecnie przy zakupie tynków (BOLIX) za około 4300-4500PLN - ceny producenta.

 

I jeszcze jedno. Czy koniecznie muszę gruntować "świeży" tynk mineralny przed malowaniem go farbą silikatową? Podraża to całą operację o kilka setek złotówek :( . Sam grunt pod silikat to w moim przypadku 350PLN. Pozdrawiam

Pearl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

no to nie ma odwrotu: zamówiłem jednak ostatecznie mozajkę akrylową na cokół i tynk silikatowy 1mm - BOLIX. Odradzili mi malowanie mineralnego farbą silikatową, bo więcej "zachodu", wcale nie mniejszy koszt a efekt niekoniecznie lepszy. Tynkuję po świętach :D .Pozdrawiam

Pearl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość waga cena rabat 12%

  BOLIX S1-KA 1,0mm kasza silikatowa masa tynkarska kolor 6210 18 x 30kg 170,0 3060,0 2692,80

  BOLIX SG preparat gruntujący pod tynki i farby silikatowe kolor 6210 2 x 20kg 187,0 374,0 329,12

BOLIX O bezbarwny preparat gruntujący 1 x 20kg 122,9 122,9 108,15

BOLIX TM tynk mozaikowy akrylowy kolor 57/2 16 x 30kg 180,0 2880,0 2534,40

BOLIX U klej uniwersalny 25 x 25kg 23,5 587,5 587,50

PSB do styropianu zwykły 10 x 25kg 14,0 140,0 140,00

7164,4 6391,97

ano po tyle (Grodzisk Mazowiecki) - czyli 6391,97 brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Po przeczytaniu ..dalej nie mogę sie zdecydować...

Ściana z bk + styropian...Nastawiłam się na tynk silikonowy, ale wykonawca mówi, że bez sensu inwestować w silikon na styropianie...oddychanie itd...Namawia mnie na tynk akrylowy...

Czy ktoś mógłby podsumować za i przeciw akryl-silikon-silikat na styropianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu ..dalej nie mogę sie zdecydować...

Ściana z bk + styropian...Nastawiłam się na tynk silikonowy, ale wykonawca mówi, że bez sensu inwestować w silikon na styropianie...oddychanie itd...Namawia mnie na tynk akrylowy...

Czy ktoś mógłby podsumować za i przeciw akryl-silikon-silikat na styropianie ?

 

A jaka masz cene za akryl na styropianie za robocizne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 6 months później...
  • 2 weeks później...
Tynki akrylowe sa stosowane na naszym rynku od wielu lat i o tym ze tynk akrylowy przyciaga brud jak magnes nie trzeba nikogo przekonywac – wystarczy przypatrzyc sie budynkom pokrytym tym tynkiem.. W zwiazku z tym mam pytanie do praktykow – ktory rodzaj baranek czy kornik i o jakiej granulacji wolniej sie brudzi? Podaje sie jako jako zalete tego tynku, ze mozna go zmywac; otoz stwierdzam, ze nie tylko mozna – tynk akrylowy MUSI byc zmywany co jakis czas (chyba, ze komus nie przeszkadza mieszkanie w domu wygladajacym jak okopcony po pozarze) a ja chce ten proces maksymalnie opoznic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...