Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tynk mineralny czy akrylowy???


Gość jacek135

Recommended Posts

ja mam doświadczenia tylko z akrylowym. rozbawił mnie post z początku wątku o tym że akryl to święty spokój. po pierwsze syf. po drugie mech (czy grzyb jeden pieron - w każdym razie od strony północnej brzydki nalot). po trzecie wietrzeje i się kruszy i odpada - zwłaszcza od strony południowej. a że kolory do wyboru? no i co z tego jak nasz domek z pastelowozielonego (taki sobie rodzice wymyślili :roll:) zrobił się biały? jak mówimy jak dojechać to nadal opisujemy 'i tam zobaczycie taki zielony domek' a potem się dziwimy że nikt nie może trafić. :lol:

 

do moemntu otwarcia tego wątku byłam zdecydowana na tynk mineralny plus lotusan firmy sto. teraz rozważam jeszcze silikonowy i... jestem w kropce.

 

ocieplam wełną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Każda elewacja po czasie wymaga odświeżenia

moja koncepcja

tynk mineralny ( jestem zdecydowany na deliakatny pastelowy odcień )

a na to po kilku latach farba silikonowa

 

taniej na etapie inwestycji

odświeżona elewacja po kilku latach

 

dodam że w ofercie handlowej sa juz tynki mineralne przeznaczone od razu do malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

wywlekłam, bo stoję przed wyborem, a ciekawa jestem jakie tendencje panują obecnie :)

po lekturze różnych stron skłaniam się ku mineralnemu z opcją malowania farbą silikonową, a wykonawca namawia mnie na akrylowy,

który lepszy? dom stoi niedaleko lasu w dość wilgotnych okolicach, cena też istotna, mam mętlik,

co byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...