Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie kupili?cie parkiet


Szadam

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 102
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję za namiary :D

Zerknęłam na szybko na cennik - niestety nie mają brzozy :( - ale może skuszę się na biały jesion....

 

ja bralem jawor od p. Gieruli spod Rzeszowa - mi sie oplacalo. Mial tez jesion, ktory chcielismy klasc na poczatku ale jawor okazal sie jeszcze jasniejszym drewnem dlatego sie zdecydowalismy. NIe pytalem go o brzoze. Jesli chcesz podesle info na priva.

 

zajrzyj tez tu:podloga drewniana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 4 years później...

Zgadzam się z przedmówcą. Zawsze twierdzę, że klient niech powie czego oczekuje i samemu niczego nie kupuje.

Ponad 20 lat w zawodzie to wiem co gdzie kupić i za ile. Najczęściej samodzielne zakupy klienta to tylko usiąść i płakać nad tym co kupił a jeszcze jak powie ile płacił...

Z czasów komuny pozostał jeszcze taki relikt jak sezonowanie parkietu przed położeniem. Parkiet w tamtej epoce był wyrabiany z mokrego drewna, paczki wiązano drutem i taki parkiet musiał poleżeć by osiągnąć parametry panujące domu. Obecnie parkietu nie sezonujemy. Jak leży za długo traci wymiar. Optymalnie jest kupić parkiet z produkcji i ułożyć. Już położony musi poleżeć 2-3 tygodnie do szlifowania. Ja np kupuję parkiet od swoich sprawdzonych producentów, pomijając już cenę to w sklepie nie wiem ile czasu dany parkiet przeleżał w magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOOOOOOOOOOO archeolog :)

Kto nie jest "archeologiem" w swoim fachu, ten niewiele wie a jeszcze mniej potrafi. Uważam, że Fredi 07 to co mówi opiera na bazie własnych 20 letnich doświadczeń. Szanujmy ludzi z doświadczeniem, od nich dowiesz się tego, czego nie znajdziesz w książkach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...
cóż ja z żoną absolutnie polecamy taki salon podłóg :spam:. Parkiet sprawuje się idealnie. Ich podłogę ma też kolega - :spam: - 5 rok i chwali jak nie wiem co! Tak w ogóle to firma jest i działa juz chyba 7-8 lat a to o czymś świadczy w tych czasach. Jak ja tam kupowałem to mieli naprawdę dobre wyroby i marki. Sam zastanawiałem się nad quickstepem ale wybralem lepszego :spam:to panele ale mega mocne i tańsze od quickstepa) i parkiet z :spam:. Mają też ogromny wybór drewna nie tylko paneli i tarasów. Chyba aż za dużo tego tam jest a obsługa naprawdę ma wiedzę i montażystów swoich więc kupiłem taniej o 15 % bo VAT dają 8% !!!!!!!!!!!!!!! dla zainteresowanych :spam: Edytowane przez finlandia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie salon podłóg.Tam marża potrafi 100% sięgać. Polecam pytać u producenta. Mój parkiet z Nowego Targu. Jodełka francuska. Chętnie przyślę namiary na priva.

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/rF0vTEOiUPKcKSGrmB.jpg

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/pblqYc5CBr8YjWTjpB.jpg

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/tRQENylUfEE80yeZZB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie salon podłóg.Tam marża potrafi 100% sięgać. Polecam pytać u producenta. Mój parkiet z Nowego Targu. Jodełka francuska. Chętnie przyślę namiary na priva.

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/rF0vTEOiUPKcKSGrmB.jpg

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/pblqYc5CBr8YjWTjpB.jpg

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/ab/zc/m1sg/tRQENylUfEE80yeZZB.jpg

Jakiej klasy to drewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, " dąb nature" Na I klasę stać mnie nie było. Ale i tak cenowo bije na głowę wszelkie salonowe badziewie. Wymiary jodełki wg. życzenia klienta. Salon ma 40 m ale pozostałe pokoje góra 20 m. decha 15x 75 źle by wyglądała i wiadomo - optycznie zmniejszałaby pomieszczenie. Ta ma 10 x 50. Położenie i lakierowanie kosztowało 60 zł za metr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Moją podłogę kompleksowo wykonała firma z Puław Podłogi Drewniane Anna Teper - Bojarska. Podłogi Drewniane zamówiły lite, lakierowane deski dębowe w 1 kasie ( i tak widnieje w umowie ) z Zakładów Drzewnych Zadobrze. Podłogę firma Podłogi Drewniane położyła w lutym 2016 r, a już na początku kwietnia zauważyłam pęknięcia w ponad 30 deskach, z których wystaje szpachla. Zgłosiłam do firmy ustną reklamację. Pani Anna Teper - Bojarska przy mnie zadzwoniła do Zadobrza, i po krótkiej konsultacji, nie widząc jak wada wygląda, stwierdziła, że to na pewno złe użytkowanie. Później przyjechali panowie z Podłóg Drewnianych z przedstawicielem z Zadobrza i stwierdzili że jest to wypchnięte wypełnienie w pękniętej desce dębowej. Zaproponowali cyklinowanie i lakierowanie podłogi. Nie zgodziłam się, ponieważ to nie rozwiązuje problemu - deski będą dalej popękane, a podłoga pracuje, wiosną szpachla znowu wyjdzie do góry.Kilkakrotnie występowałam do Podłóg Drewnianych, raz z Rzecznikiem Konsumentów o wymianę podłogi na nową. Za każdym razem otrzymywałam odmowę - argumentowali że "drobne pęknięcia nie stanowią wady towaru ani usługi" ( w umowie "Na materiał przyklejony trwale do podłoża lub zamontowany nie podlega zwrotowi i reklamacji" ), że "hoduje w lokalu zwierzę ( królika ), który może być powodem pęcznienia drewna, że mam za duże okna, itp.

Rzeczoznawca powiedział, że zgodnie z polską normą PN-EN 13226/2009 pęknięcia powierzchniowe w deskach w 1 klasie są niedopuszczalne i mam prawo domagać się wymiany niezgodnych z umową desek.

Napisałam do Z D Zadobrze, ale oni się tłumaczą, że nie mają klasy 1 tylko PRIMA ( PR ), i jest to klasa wolna, więc sami definiują wygląd klasy, dlatego PRIMA "dopuszcza charakterystyki które Pani reklamuje" ( "W naszej klasie PRIMA dopuszczamy czołowe i wewnętrzne pęknięcia szpachlowane w kolorze zbliżonym do koloru wykończonej deski"). Zapytałam dlaczego o tym nie informują na swojej stronie internetowej, ze dopiero przy klasie Retro informują o pęknięciach? Odpowiedzieli że w PR "...są one niewielkie, mało widoczne i sporadyczne...", "...bo wtedy należałoby użyć mało zrozumiałego dla typowego klienta technicznego słownictwa w dużej ilości." To przy klasie Retro zrozumiem co to są pęknięcia, a przy PRIMIE już nie ?

Wystąpiłam o wszczęcie procedury pozasądowego rozwiązania sporu z przedsiębiorcą Anna Teper - Bojarska, niestety nieskutecznie, ponieważ pisma Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej w Lublinie pozostały bez odpowiedzi. Dlatego teraz mogę wystąpić na drogę sądową, Inspektor napisał, że moje roszczenie jest uzasadnione.

Poniżej kilka zdjęć desek w klasie PRIMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...