Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak często wymieniacie sznurek przy szybie kominka?


Recommended Posts

Witam

od 3 sezonów palimy Tarnawą, raczej się sprawdza i jest ok. Natomiast od jakiegoś czasu, do godziny od rozpalenia w jej pobliżu czuć zapach dymu :( Komin był czyszczony i on raczej nie jest winny, gdyż wkładając nosa do obudowy dymu nie czuć, wydaje nam się że może gdzieś w szczelinie między szybą a drzwiczkami dym ucieka:(

W związku z tym mam pytanie, jak często należy wymieniać sznur w szybie i czy go zamawiać w Tarnawie czy w zwykłym sklepie z kominkami?

a może ktoś nam jeszcze podpowie z czego może wynikać ten zapach dymu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kominek Jotul i jestem po pierwszyn sezonie ,więc chyba nie mam potrzeby wymiany uszczelnienia. Zastanawia mnie jednak to, że czuć zapach drewna z rozprowadzenia ciepłego powietrza w pokoju na górze. Zastanawiam się czy jest to wynikiem nieszczelności w korpusie. Co o tym myślicie?

Tak prawdę mówiąc zapach jest wcale przyjemny tylko czy nie okaże się w przyszłości, że ewentualna nieszczelność się powiększy i będę miał dym w instalacji rozprowadzającej ciepłe powietrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

kurde wczoraj napaliliśmy - wszystko grało. aż tu po paru godzinach wyczuliśmy zapach dymu - z dgp - przez chwilę, potem już spokojnie nic czuć nie było. Nie wiem skąd ten zapach, przecież jakby były nieszczelności to by było czuć dym cały czas?! doradźcie coś proszę

dodam że wloty powietrza otwarte były dość mocno, drewno dobrze się paliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...