Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dom z płaskim dachem


Recommended Posts

Ja po prostu robię zakład od góry (bo i tak, i tak bym robiła, jeśli muszę skrócić z długości) i wszywam taśmę marszczącą odpowiednio niżej. Niestety taśmy są przewidziane do haczyków, więc wszywam taśmę tak, żeby było jeszcze żabką złapać. Jakoś się nie mogę przekonać do tych haczyków :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 641
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Musisz wszyc tasme, kupuje sie na metry... ta tasma marszczy sie firane pozniej. Tasmy sa rozne, tz rozne marszczenia, pojedyncze, podwojne, potrojne.. z odstepami co iles tam tz jak ciagniesz to tak sie faldy beda ukladac.

Jak masz zabki to zabkami chwycisz tasme, jak bedziesz miec szyne na plastikowe rolki, to ten haczyk od rolek przeklada sie przez tasiemeczke w tasmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki -tak myślałam. Kupując firany kobitka mnie namówiła na to marszczenie u góry.Spodobało mi się to tylko niezapytałam jak to technicznie rozwiazać czy tunelikiem na rórkę opuszczajać żabki czy też tą taśmą? Przy taśmie muszę zwrócić uwagę na materiał,żeby go zadużo niewysunąć bo może klapnąć :-? .Zabieram się za szycie wprzyszłym tygodniu-tzn. mąż się zabiera ja tylko wytłumaczę o co mi chodzi :roll: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam, u mnie szef od taśmy jest 2 cm od góry, z taśmy zostaje jakieś 0,5 cm na chwycenie żabkami. Cała żabka się nie chowa, ale na szynę mam założoną maskownicę, która chowa resztę. Można taśmę dać jeszcze niżej, bo jak zrobisz zakład na materiale, to on się usztywni trochę :wink:

W planach mam uszycie na tę maskownicę takiego pasa materiału, co to zawsze zapominam, jak on się nazywa - wzdłuż karnisza leci, z tego samego, co zasłony :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to firanka taka dość gęsta. Na 5 to nie wiem, czy się usztywni - może kawałek jakiej flizeliny do środka? wszyć w ten zakład?

 

 

I oczywiście szew od taśmy miało być wyżej :oops:

Jak nic teraz przez Ciebie będę musiała próć :-?

 

Się nie martw, powiesz jak i małż popruje :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żartuj ,żeby on szył musi mieć wszystko przygotowane-i to prucie to niestety moja robota :evil: .Tak samo jak przy malowaniu on maluje a ja farbę i pędle noszę :-?robie wówczas za takie wynieś -przynieś pozamiataj brrrr :wink:

 

Nie no... to masz przechlapane :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie żartuj ,żeby on szył musi mieć wszystko przygotowane-i to prucie to niestety moja robota :evil: .Tak samo jak przy malowaniu on maluje a ja farbę i pędle noszę :-?robie wówczas za takie wynieś -przynieś pozamiataj brrrr :wink:

 

tez tak mam :roll: :wink: jak w kuchni "sie gotuje" to ja latam z marchewka, ziemniaczkami i wszystkimi innymi produktami spozywczymi :lol:

 

a co do 5cm to zalezy jak sztywna jest firana, ja mam bardzo cieniutki material ale dosc sztywny i gdzies tyle bedzie tz 4-5 cm i sie trzyma przy zmarszczeniu... tylko material jest zlozony podwojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohag ma rację,to zależy od materiału. Najprościej to sprawdzić przed szyciem, złożyć kawałek złapać paluchami 5 cm poniżej złożenia i sprawdzić czy nie opada (można ten kawałek przefastrygować). Jak opada zapakować do środka jakiś usztywniacz :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa i jeszcze jedno, musisz dobrze odmierzyc dlugosc zabek i zostawic ciut odstepu od szyny tak z 2-3mm, bo jak zmarszczenie tz koniec firanki bedzie calkiem przylegal do szyny to przy suwaniu bedzie sie zaginal.... no chyba ze masz sufit na 100% prosty jak drut, ale taki chyba nie istnieje :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...