Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze: BUNGO projekt SKRZAT


Recommended Posts

Bardzo spodobał nam się Twój pomysł z budynkiem gospodarczym. Jesteśmy na etapie stawiania blaszaka i pomyśleliśmy sobie że lepiej postawić cos takiego.

Czy naprawde nie potrzeba pozwolenia na budowę? Wystarczy zgłosić w gminie czy jak? Mogę prosić o namiar na ten projekt garażu? Jest super!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

W kwestii pozwolenia na budowę. Jeżeli nie chcesz się starać o pozwolenie to możesz postawić budynek gospodarczy do 25 m2 powierzni zabudowy na każde 5 arów powierzchni działki. Przy czym Prawo Budowlane nie definiuje minimalnej odległości pomiędzy budynkami na tej samej działce. Tak więc mogą być od siebie oddalone np. o 5 cm (szerokość ocieplenia).

 

Link do projektu:

http://nieruchomosci.beskidy.pl/katalog_projektow/projekt.php?pro=44&op=PGK

a tu jeszcze jeden, który braliśmy pod uwagę:

http://www.dobry-dom.pl/projekt/90/375/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

[Mysia]

Witaj,

dopiero dziś zorientowałam się, że jesteś tu, na Muratorze :D

Od dziś będę czytać z ciekawością Twój dziennik budowy. Skąd ten entuzjazm? Ano stąd, że miałam przyjemność poznać Cię wirtualnie na forum fretkowym (nie wspominając o tym, że robię u Ciebie zakupy :wink: )

Miło wiedzieć, że oprócz Samuela i mnie są tu jeszcze inni fretkoprzyjaźni.

 

Pozdrawiam! [/Mysia]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie super. Chętnie wymienię doświadczenia i pomysły jak zabezbieczyć dom i ogród żeby stwory nie nawiały :)

 

Na razie rozpracowujemy koncepcje dotyczące różnych typów ogrodzeń bo moim marzeniem jest aby biegały luzem po ogrodzie...

 

 

u nas był problem z psami żeby nie weszły tam gdzie nie mają , i dowiedziałem się od znajomego że widział u kogoś ogrodzenie elektr.tzw,pasteż elektryczny

założyłem go u siebie ,,tylko raz pies podszedł troche go trzepło ,, teraz nie mam już podłączone ogrodzenie "pasterz "4 rok i pies nie podchodzi blizej jak na 1 m do ogrodzenia elektr. raz mu wystraczyło jak poczuł że coś go "kopnęło ." w innych punktach ogrodu zrobiłem tylko ogrodzenie takie same ale juz go nie podłączałem i tam też pies nie podchodzi

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w życiu widziałam kota "trzepniętego" prądem i więcej nie chciałabym zobaczyć. Elektryczny pastuch odpada zdecydowanie. Wolę już przekopane grządki. Decydując się na zwierzęta zdecydowałam się też na skutki związane z tą decyzją. Mój ogród z założenia nie będzie wypielęgnowany i uładzony. Wtedy działalność twórcza czworonogów będzie mniej zauważalna i bolesna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w życiu widziałam kota "trzepniętego" prądem i więcej nie chciałabym zobaczyć. Elektryczny pastuch odpada zdecydowanie. Wolę już przekopane grządki. Decydując się na zwierzęta zdecydowałam się też na skutki związane z tą decyzją. Mój ogród z założenia nie będzie wypielęgnowany i uładzony. Wtedy działalność twórcza czworonogów będzie mniej zauważalna i bolesna.

 

no jasne coś za coś :) ( ja przedtem sam spróbowałem jak to kopie , jest to nieprzyjemne ale nie niebezpieczne,jest regulacja )

mamy tylko odgrodzone niedużo ogrodu( ale juz bez podłączonego elektryzatora.) tam gdzie nie chcemy żeby psy wchodziły.

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam budowniczych !

Jak to dobrze przeczytać, że wasza budowa rusza z miejsca - to musi być fajne uczucie. Na pustym kawałku ziemi zaczną rosnąć mury.

My dostaliśmy odpowiedź z gazowni. Byłam pewna (czytając o twoich perypetiach z gazem) że dostaniemy odmowę ( przyłącze około 270mb) a tu niespodzianka. Pozytywna! A pani u której składaliśmy podanie powiedziała,że nie mamy na co liczyć - napewno bedzie odmowa.

W związku z tym mam pytanie. Dlaczego ten pan od gazu przyszedł do was tak szybko. Czy w umowie ustaliliście taki szybki termin poboru gazu?

Będziemy musieli podpisać umowę i nie wiem jaki termin odbioru gazu wpisać.

 

Czekam na zdjęcia z placu boju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowniczych !

Jak to dobrze przeczytać, że wasza budowa rusza z miejsca - to musi być fajne uczucie. Na pustym kawałku ziemi zaczną rosnąć mury.

My dostaliśmy odpowiedź z gazowni. Byłam pewna (czytając o twoich perypetiach z gazem) że dostaniemy odmowę ( przyłącze około 270mb) a tu niespodzianka. Pozytywna! A pani u której składaliśmy podanie powiedziała,że nie mamy na co liczyć - napewno bedzie odmowa.

W związku z tym mam pytanie. Dlaczego ten pan od gazu przyszedł do was tak szybko. Czy w umowie ustaliliście taki szybki termin poboru gazu?

Będziemy musieli podpisać umowę i nie wiem jaki termin odbioru gazu wpisać.

 

Czekam na zdjęcia z placu boju...

 

Wpisaliśmy wrzesień bo pierwotnie składaliśmy wniosek w styczniu i nie wiadomo dlaczego oni policzyli pół roku od tej daty a nie od daty podpisania umowy. Nawet wykonawca stwierdził, że namieszali z datami. Gazownia ma pół roku od podpisania umowy na wykonania przyłącza, z kolei odbiorca ma miesiąc od wykonania przyłącza na rozpoczęcie poboru gazu. W przypadku opóźnienia trzeba pisać pismo z prośbą o przedłużenie terminu w przeciwnym przypadku płaci się karę.

 

Dziękuję za życzenia. Nie mogę się doczekać wejścia ekipy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Jaki fajny nieduzy domek :D I niezly pomysl z tym garazem - budynkiem gospodarczym 8)

Pozwolenie na budowe zalatwialiscie moze w starostwie w Wegrzcach? Bo ja wlasnie zlozylam niedawno i zastanawiam sie, czy bede czekac 2 miesiace... Pozdrawiam Was i zwierzaki :wink: i...niech sie mury pna do gory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...