Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze: BUNGO projekt SKRZAT


Recommended Posts

Zobaczyć będzie można u nas. Kupić - na razie tylko przez Allegro lub mogę podać namiary na przedstawiciela w Polsce.

 

Okna, tak jak było zamówione - przyjechały 19 listopada w poniedziałek. Będziemy je montować w przyszłym tygodniu. Na razie leżą u sąsiadki.

 

A to są Langer PLUS czy ARKTIS?

Pozdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przeczytałem dziennik i cóż się okazuje ? Mamy wiele wspólnego :wink:

* ta sama dachówka

* kupiona w tej samej firmie K. w Głogoczowie

* folia dachowa kupiona także w Folnecie

* to moze i okna dachowe będą te same :D ?

Jak będziemy gdzieś w styczniu po oglądaniu Veluxów, Fakr :wink: , Roto, Oknopolów, Rooflite'ów i innych wynalazków wpuszczających światło na poddasze to na deser odzwiedzimy Wasz dach. Możemy ? :oops:

 

PS Zapraszamy do naszej Verony (przynajmniej wirtualnie) : http://forum.muratordom.pl/projekt-verona,t72127-300.htm?highlight=dezerter można pooglądać jak prezentuje się Prima na już (prawie) skończonym dachu

 

PS Tylko fretek nie mamy :(

 

Pozdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dziennik i cóż się okazuje ? Mamy wiele wspólnego :wink:

* ta sama dachówka

* kupiona w tej samej firmie K. w Głogoczowie

* folia dachowa kupiona także w Folnecie

* to moze i okna dachowe będą te same :D ?

Jak będziemy gdzieś w styczniu po oglądaniu Veluxów, Fakr :wink: , Roto, Oknopolów, Rooflite'ów i innych wynalazków wpuszczających światło na poddasze to na deser odzwiedzimy Wasz dach. Możemy ? :oops:

 

PS Zapraszamy do naszej Verony (przynajmniej wirtualnie) : http://forum.muratordom.pl/projekt-verona,t72127-300.htm?highlight=dezerter można pooglądać jak prezentuje się Prima na już (prawie) skończonym dachu

 

PS Tylko fretek nie mamy :(

Veronę z przyjemnością pooglądam i poczytam dziennik jak tylko skończę robić za Mikołaja czytaj: pakować paczki.

Oczywiście zapraszamy do oglądania.

Faktycznie nasze budowy mają wiele wspólnego więc na pewno będę śledzić wasze dalsze decyzje i postępy budowy.

Co do braku fretek/fretki - zawsze można nadrobić :)

Pozdrawiam i do zobaczenia na placu boju tzn. budowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam kilka pytań, któe na pewno przydadzą się innym budującym skrzata wg podobnie zmienionego projektu do waszego.

1. Kwotę 33tys za robociznę rozbijaliście na etapy budowy, jeśli tak to na jakie i ile za co, jeśli nie, to jak rozliczaliście się z budowlańcami?

2. Czy te ilości pustaka które zamówiliście wystarczyły wam, czy musieliście coś dokupować, czy może coś zostało?

pustaki keramzytowe 24/24/49 - 1320 szt. + 680 sztuk 10,5/24/49 = 12.000

3. Ile i jakich bloczków betonowych zużyliście na ściany fundamentowe, czy generalnie ilość metrów materiałów zgadza się z zestawieniem materiałów podanym na stronie projektu?

4. Zużyliście 20m3 betonu na ławy (wg zestawienia materiałów 8,06m3), czy powiększaliście je z 50/30 jak jest w projekcie na np 60/40?

5. Koszt kompletu dachówek wyszedł wam 5640zł, ile to było metrów i jak obliczaliście, z projektu 183,23m2, czy inna ilość, no i czy wystarczyło wam tych dachówek ,czy musieliście dokupić, czy może coś zostało?

6. Z czego budowaliście strop, i ile wam wyszło na to materiału, ile betonu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, przygotowuję wystawę i brakuje czasu dla domku. Zwłaszcza, że na budowie była przerwa świąteczno-noworoczna.

Ad. 1 Prowadzę arkusz Excell ze wszystkimi wydatkami więc mam rozbite na etapy ale z wykonawcą nie rozbijaliśmy. Rozliczaliśmy się na dniówki. Wyszło super.

ad. 2 Pustaków zostało trochę i wykorzystaliśmy je na część garażu wolnostojącego.

ad. 3 Ściany mamy wylewane a nie z bloczków

ad. 4 Różnica wynika z nierówności terenu. w projektach oblicza się dla terenu idealnie równego. w naturze się takiego raczej nie spotyka, chociaż mnie się wydawało, że mamy bardzo równą działkę :)

ad. 5 dachówkę zamawialiśmy wg projektu i gdybyśmy nic nie zmieniali to byłoby OK. Ponieważ jednak przesunęliśmy belki na tarasie, i podnieśliśmy ścianki kolankowe to automatycznie zmieniły się wymiary dachu i musieliśmy dokupić dachówki.

ad. 6 Strop mamy wylewany. Materiały wraz z robocizną - 17.000 PLN

 

Przy okazji, gdzie będziecie budować swojego Skrzata?

 

Mam kilka pytań, któe na pewno przydadzą się innym budującym skrzata wg podobnie zmienionego projektu do waszego.

1. Kwotę 33tys za robociznę rozbijaliście na etapy budowy, jeśli tak to na jakie i ile za co, jeśli nie, to jak rozliczaliście się z budowlańcami?

2. Czy te ilości pustaka które zamówiliście wystarczyły wam, czy musieliście coś dokupować, czy może coś zostało?

pustaki keramzytowe 24/24/49 - 1320 szt. + 680 sztuk 10,5/24/49 = 12.000

3. Ile i jakich bloczków betonowych zużyliście na ściany fundamentowe, czy generalnie ilość metrów materiałów zgadza się z zestawieniem materiałów podanym na stronie projektu?

4. Zużyliście 20m3 betonu na ławy (wg zestawienia materiałów 8,06m3), czy powiększaliście je z 50/30 jak jest w projekcie na np 60/40?

5. Koszt kompletu dachówek wyszedł wam 5640zł, ile to było metrów i jak obliczaliście, z projektu 183,23m2, czy inna ilość, no i czy wystarczyło wam tych dachówek ,czy musieliście dokupić, czy może coś zostało?

6. Z czego budowaliście strop, i ile wam wyszło na to materiału, ile betonu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko jedna ekipa, kupuję powoli materiały budowlane. Górę i elewację będę wykańczał w następnym roku. W tym roku tylko dół, wprowadzam się, sprzedaję mieszkanie i w przyszłym dokańczam. Nie wiem tylko co będzie z ogrzewaniem zimą bez ocieplenia, ale myślę że dam radę.

w zeszłym roku dokańczałem budowę domu surowego zamkniętego 120m + piwnice tzw. klocek (żona dostała go od swojej matki) i zrobiła to ekipa w 2 miesiące. Dom stał wcześniej ponad 15 lat, żona nie chciała tam się przeprowadzać i wynajmujemy go 2 rodzinom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BungoI,

witaj, Twój dziennik czytam włąściwie od samego początku ale jeszcze nie miałem okazji skomentować. Oczywiście natrafiłem na niego na podforum grupy krakowskiej. Z racji braku czasu raczej rzdziej coś piszę a więcej czytam/

 

Twoją budową zainteresowałem się ze względu na sposób budowania - tzn ja planuję tak samo z keramzytobetonu i wentylacją mechaniczną z rekuperatorem i GWC.

Mój domek niestety się dopiero projektuje, ale licze że kiedyć będę mógł odwiedzić Twoją budowę. Ja będę budować w Bibicach.

Planuję budowę domu energooszczędnego czyli to co wyżej + dobre (grubsze) dopcieplenia podłogi, ścian i dachu.

 

Gratuluję że wybraliście budowanie takiego nowoczesnego domu. Trzymam kciuki za dalsze prace.

pozdrw,

ali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...