Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze: BUNGO projekt SKRZAT


Recommended Posts

BungoI

 

cieszę się ze znowu wróciłaś do dziennika.

 

drobna pomyłka w nim jest - cytat:

"Podsumowanie dotychczasowych wydatków:

50.786 - działka

29.018 - stan zero

65.989 - stan surowy otwarty

19.000 - stan surowy otwarty " --> zaknięty miało być, prawda?

 

Możesz nap[isac czy ten twoj majster od murów już wcześniej murował z bloczków keramzytobetonowych?

I jeszcze jedno jakie kryteria przyjęłaś do wyboru włąśnie tych bloczków a nie innych? chodzi mi o wybór bloczków już spośród tych keramzytobettonowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 185
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po podłodze najmniejszy pokój na poddaszu ma 17,5 m2. Tylko jedna ścianka nie ma pełnej wysokości więc pokoje są naprawdę duże a do tego bardzo ustawne.

 

Oczywiście największym powodzeniem cieszy się nasza sypialnia z zakamarkami ale mamy argument, że będziemy ją zasiedlać we dwoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BungoIslicznie dziekuje za kontakt do instalatora.

 

A i dzieki temu przebrnąłem przez cały wasz dzienniczek !. gratuluje postepów!!!. Naprawdę odbrze wam idzie.

 

Mimo ze ja juz mam ogrzewanie (zbiornik LPG) to właśnie dlatego szukam - extra solary i pompy ciepła,

moze tówj instalator róeniz w temacie pompy ciepła poradzi....

 

Powodzenia i jeszcze raz dziekuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

ja jeszcze raz ponowie swoje pytanie. Jak możesz prosze - odpowiedz - może być na PW

 

 

Możesz nap[isac czy ten twoj majster od murów już wcześniej murował z bloczków keramzytobetonowych?

I jeszcze jedno jakie kryteria przyjęłaś do wyboru włąśnie tych bloczków a nie innych? chodzi mi o wybór bloczków już spośród tych keramzytobettonowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze raz ponowie swoje pytanie. Jak możesz prosze - odpowiedz - może być na PW

 

 

Możesz nap[isac czy ten twoj majster od murów już wcześniej murował z bloczków keramzytobetonowych?

I jeszcze jedno jakie kryteria przyjęłaś do wyboru włąśnie tych bloczków a nie innych? chodzi mi o wybór bloczków już spośród tych keramzytobettonowych

 

Owszem budował. Generalnie budowanie z tego materiału nie różni niczym szczególnym od budowania z jakiegokolwiek innego pustaka.

Wtedy kiedy kupowaliśmy pustaki decydowały: warunki dostawy i cena. W okolicach Krakowa trudno było dostać ten materiał.

 

Parametry przenikania wszystkie mają takie samo albo bardzo zbliżone (oczywiście poza tymi z wkładką styropianową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze raz ponowie swoje pytanie. Jak możesz prosze - odpowiedz - może być na PW

 

 

Możesz nap[isac czy ten twoj majster od murów już wcześniej murował z bloczków keramzytobetonowych?

I jeszcze jedno jakie kryteria przyjęłaś do wyboru włąśnie tych bloczków a nie innych? chodzi mi o wybór bloczków już spośród tych keramzytobettonowych

 

Owszem budował. Generalnie budowanie z tego materiału nie różni niczym szczególnym od budowania z jakiegokolwiek innego pustaka.

Wtedy kiedy kupowaliśmy pustaki decydowały: warunki dostawy i cena. W okolicach Krakowa trudno było dostać ten materiał.

 

Parametry przenikania wszystkie mają takie samo albo bardzo zbliżone (oczywiście poza tymi z wkładką styropianową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj Bungo! :)

 

Niesamowite postępy na budowie! Gratuluję!

:D

Domek nabiera rumieńców. :D :D :D

 

Mam pytanie, o ile cm podwyższaliście ściankę kolankową? I co postanowiliście z przydomową oczyszczalnią ścieków?

 

A te małe fretki zmienią kolor jak dorosną? Pewnie głupie pytanie, ale laik jestem. :oops:

 

Pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Hej Bungo!

 

Fakt, strasznie fajne te Wasze zwierzaki :D

 

Co do Skrzata - intryguje mnie sprawa ścianek kolankowych :roll: -

patrzyłam sobie na ścianki działowe i dach - Wasz i kasi_w i wyszło mi coś takiego: oboje podnieśliscie "boczne" ściany domu o jeden pustak. Wam czołowa i tylna ścianka podniosła się dzięki temu bardzo, a kasi tylko trochę. Kombinuję jak mogę i jedyne, co mi wychodzi to, że kalenica Wam poszła w górę i zmienił się kąt nachylenia dachu. W projekcie jest 30 stopni. Tyle macie, czy więcej? I czy zmieniła się Wam wysokość budynku?

 

Muszę rozwikłać tę zagadkę, bo inaczej nie będę mogła spać :wink:

 

A można zobaczyć fotki poddasza? :p

 

Acha, widziałam, że na dno wykopu fundamentowego kładliście folię. I co? Na to zbrojenie i beton, czy dawaliście chudziaka wcześniej? Czy dobrze widziałam, że dawaliście fundament pod tarasy z przodu i z tyłu?

 

No, jeszcze muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem klinkierowej elewacji - jest zawodowa! :D

 

pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dach rzeczywiscie jest wyższy niż w projekcie, prawdopodobnie kąt nachylenia jest wiekszy o jakieś 5 - 7 stopni. Jak zmierzę wysokość kalenicy od parteru to wtedy będę w stanie określić o ile jest ona wyższa w stosunku do planu.

Zmiana wielkści i wysokości dachu wyniknęła nie tyle z podnoszenia ścianek kolankowych ile z odsunięcia słupów wspierających płotew od strony tarasu; Zostały one odsunięte od ściany o ok. 70cm od miejsca w którym miały być, czyli tak jak z przodu domu na tym małym tarasie. U nas są odsunięte na ok. 2,2 od ściany.

Podniesienie ścianek kolankowych bocznych polegało na dodaniu wieńca, którego nie ma w projekcie (!) Łączna wysokość z murłatą to 89 cm.

Powierzchnia dachu zwiększyła się o 35m2.

 

"Acha, widziałam, że na dno wykopu fundamentowego kładliście folię. I co? Na to zbrojenie i beton, czy dawaliście chudziaka wcześniej? Czy dobrze widziałam, że dawaliście fundament pod tarasy z przodu i z tyłu?" - Dokładnie tak. Wg naszych budujących oraz kierownika folia sprawdza się lepiej niż chudziak ponieważ nie przepuszcza wody.

 

Z przodu faktycznie były wylane razem z fundamentami domu. Duży taras mamy jeszcze przed sobą...

 

Bardzo się cieszymy, że podoba się Wam nasz klinkier. Do końca się nad nim zastanawialiśmy ponieważ w naszych okolicach praktycznie nie obkłada się domów i nie mogliśmy sobie wcześniej zobaczyć czego się możemy spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...