Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

oprotestowanie budowy przez sasiadów


maanmy

Recommended Posts

Witam i proszę o pomoc w kwesti ewentualnego oprotestowania przez właściciela sąsiedniej działki zezwolenia na budowę . Na jego działce nic nie ma tylko szczere pole . Przy zachowaniu wszelkich norm z mojej strony , czy jest możliwe blokowanie budowy domu poprzez tzw widzimiś . Słyszałem o takiem możliwości stąd trwoga na samą myśl , że coś takiego może mieć miejsce . proszę o pomoc w tym temacie :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w PINB i mnie Pani poinformowała, ze zgoda sąsiada nie jest wymagana, nawet gdy budujesz w ostrej granicy lub nawet dostawiasz do jego budynku będącego też w granicy (wyjątek stanowi jedynie zabudowa wyskoka)--czyli sąsiad niewiele może, natomiast jeśli już teraz obawiasz się sąsiada to po prostu musisz mieć wszystko zgodnie z planem i wszystkie czynnosci które wymagaja zgłoszenia muszą byc zgłoszone....bo złośliwy sąsiad moze nasłać kontrolę choćby nadzoru budowlanego i wtedy lepiej pokazać odpowiedni dokumenty i niech sobie idą......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działka przylegajaca ma 7 m szer , jest zarosnięta trawskiem i nic tam nie ma , ale ludzie potrafia być wredni , myslę czy nie dać zadatku firmie wykonujacej prace spisać wstępną umowe , i poinformować o tym fakcie w razie problemów osobę która może brużdzić , nadmieniając iż w przypadku straty zadatku pozwę ję do sądu o odszkodowanie z tytułu strat powstałych poprzez umyślne wstrzymywanie inwestycji , może to podziała .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...