Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika domku "prawie" pasywnego


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 244
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Henok, czy odczuwasz jakies praktyczne mnusy scian z termomuru ?? Ostatnio pojawil sie cieakwy producent monoblokow styropianowych: m3 system: http://www.m3system.pl/ . Czy bralbys taka technologie pod uwage?? (pod wzgledem czysto technicznym, cene bede weryfikowal).
Ściana ze styropianowego szalunku traconego, przynajmniej w wersji, którą ja mam (Izodom 2000), zachowuje się trochę jak pudło rezonansowe - w środku słychać każde uderzenie o elewację, np. słychać w środku uderzenia ulewnego deszczu, czy gradu.

Być może to sprawa wykończenia ściany - ja od wewnątrz mam stosunkowo cienki tynk gipsowy na siatce z włókna szklanego (ok. 10mm).

Trochę za mało wiem o systemie M3, aby decydować się na jego wybór przy budowie domu. Nieco podobna jest idea budowy domków - kopuł, pomysł Japończyków - http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85300,5684757,Japan_Dome_House_ze_styropianu.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana ze styropianowego szalunku traconego, przynajmniej w wersji, którą ja mam (Izodom 2000), zachowuje się trochę jak pudło rezonansowe - w środku słychać każde uderzenie o elewację, np. słychać w środku uderzenia ulewnego deszczu, czy gradu.

Być może to sprawa wykończenia ściany - ja od wewnątrz mam stosunkowo cienki tynk gipsowy na siatce z włókna szklanego (ok. 10mm).

Trochę za mało wiem o systemie M3, aby decydować się na jego wybór przy budowie domu. Nieco podobna jest idea budowy domków - kopuł, pomysł Japończyków - http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85300,5684757,Japan_Dome_House_ze_styropianu.html .

Rozumiem, dzieki za uwagi. Jakie informacje chcialbys aby moc sie bardziej rzeczowo odniesc do tematu ? Bede chcial zrobic wywiad z przedstawicielem ja uzytkownikami takich domkow.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 9 months później...

Mój dom z Izodomu stanął kilka miesięcy wcześniej niż kolegi. Ogólnie jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni, tak z mieszkania w nim, jak i kosztów użytkowania (opału).

Dom ogrzewany podłogówką w 100%, GWC, rekuperator, ocieplenie 20 cm podłoga, 20 cm ściany, strop nad pomieszczeniami (parterówka) 20 cm granulatu + 20 cm wełna w płachtach. Okna 1.1 , ogrzewanie w tej chwili piec co na paliwo stałe awaryjnie olejowy. Zużycie paliwa to ok 1200 kg węgla i z 3 m drewna rocznie.

Polecam budowę w tej technologii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...