Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Modelowe opóźnienie - komentarze


Recommended Posts

  • 2 weeks później...

Początkowe opóźnienia były planowe.

Nie mieliśmy za co budować.

Mieszkanie służbowe, ale 64 m2 na trzy osoby nie potrzebowaliśmy więcej.

Potem gdy urodziła sie druga córka zrobiło się ciaśniej.

Nie chcieliśmy uciekać zupełnie na wieś i brak sensownej działki blokował nas przez ostatnie lata.

A potem już walka z nasza ziemią.

Teraz może coś pójdzie do przodu. Nawet powoli, ale idzie.

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :D

Zajrzałam, przeczytałam i jestem pod wrażeniem :o :o ..Twojej "rozbrajającej" cierpliwości :wink: :D ...Naprawdę pozazdrościć. Mam nadzieję, że już wkrótce "polecisz" jak burza i o dotychczasowych opóźnieniach szybko zapomnisz :wink: :lol: - czego gorąco życzę!

 

Może jakieś zdjęcia się pojawią ??? :wink: :D

Pozdrawiam!

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Zaspokajam ciekawość.

Mój ulubiony :evil: koncern ENERGA.

Z kwiatków energetycznych

W ubiegłym tygodniu listem poleconym przysłali mi urokliwe pismo, że mogę odebrać zapłacone w 2003 roku 120 zł - zaliczkę za przyłącze wyłudzoną wtedy przez ENERGĘ (pieniądze w piśmie zostały opisane jako niezafakturowane )

List podpisała ta sama miła pani, która owe 120 zł przeksięgowała? w poczet opłaty za obecne przyłącze, na co dostałem fakturę, podpisaną przez tą panią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaspokajam ciekawość.

Mój ulubiony :evil: koncern ENERGA.

Z kwiatków energetycznych

W ubiegłym tygodniu listem poleconym przysłali mi urokliwe pismo, że mogę odebrać zapłacone w 2003 roku 120 zł - zaliczkę za przyłącze wyłudzoną wtedy przez ENERGĘ (pieniądze w piśmie zostały opisane jako niezafakturowane )

List podpisała ta sama miła pani, która owe 120 zł przeksięgowała? w poczet opłaty za obecne przyłącze, na co dostałem fakturę, podpisaną przez tą panią.

 

nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak z nieukrywaną ciekawością zaglądam do Twojego dziennika.... :D

i przypominam sobie jak rósł mój dom :wink:

ciekawa jestem czy robiliscie jakies zmiany w projekcie prócz podpiwniczenia....

my jedynie dodalismy drzwi zewnętrzne w pom. gosp. i zrobiliśmy spiżarkę pod schodami...

kibicuję Wam bardzo i życzę żadnego więcej opóźnienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozmienialiśmy dużo.

Piwnica sprawiła, że pomieszczenie gospodarcze wylądowało 1 poziom niżej w jego miejscu powstał pokoik na parterze.

Konieczność usytuowania budynku szczytem do drogi wynikająca z decyzji o warunkach zabudowy i geometrii działki skłoniła nas do zastąpienia słupów ganku ścianami i zlokalizowania tam wiatrołapu.

Przestrzeń wiatrołapu z projektu została włączona do salonu.

Okno w salonie zostało przeniesione na przeciwległa ścianę.

Nie będzie garderoby na piętrze - za to duża łazienka.

No i zmieniliśmy konstrukcję - ściany 24 cm gazobetonu + 20 cm styropianu, rezygnujemy z deskowań na ścianach, choć poprawiają one optycznie budynek z zewnątrz, może w zamian namalujemy coś na tynku.

Strop żelbetowy monolityczny zamiast gęstożebrowego - by podnieść wysokość pomieszczeń parteru nie zmieniając proporcji i wysokości budynku - 10 wyszarpniętych centymetrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź! :D :D :D

pytając o zmiany chodziło mi tylko o wewnątrz, a nie o konstrukcję :wink: , bo gdybym tak zaczęła teraz o tym mówić..... mamy ściany 24 cm + 12 cm styropianu, strop też monolityczny, ciut podniesiona ścianka kolankowa, dołożone okienko w spizarni, zmniejszone okienko w kotłowni i na klatce schodowej

pytałam o zmiany wewnątrz, bo w niedalekiej odległości powstały dwa domy modelowe ( akurat znajomi w obydwóch przypadkach :) ) i niby ten sam projekt, a jakby inny....

ile budujacych tyle pomysłów....

no i byłam ciekawa o Wasze ....

mam nadzieję, że nie masz mi za złe tego niedomówienia? :wink:

no i zaintrygowałes mnie tym brakiem filarów!

nasz dom stoi na działce z wejściem od południa, salon od strony płd-zach, z garderoby nie zrezygnowaliśmy ale nie wiem czy chciałabym ją robic gdybym budowała jeszcze raz... no, cóż... taki ze mnie zwolennik szaf ( i tak będę miała dużą w sypialni :wink: )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Wciągnęłam się w czytanie Waszego dziennika - z ciekawości - jakie ( poza moimi) mogą być jeszcze opóźnienia na budowie 8) ?

:o wg mnie nie mieliście ich wcale biorąc pod uwagę fakt, że zaczęliśmy jednocześnie - to Wy jesteście już przy końcówce..... my, no cóż, w połowie :roll:

Trzymam zatem kciuki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...