Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - Tygodnik Jednak Budowy - Cybulkowy D O M


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jasia, no to superowo! Mam tylko nadzieje, że dachówki Wam przez weekend nie pospadały, bo u nas pozjeżdżały i dziury w folii porobiły :evil: Ale mam nadzieję, że u Was nic takiego miejsca nie miało.

U nas okna są takie same pikne jak u Was no poza szprosami, bo u nas ich nie ma :wink: A gdzie były produkowane Twoje okna?

No i powiedz mi co tam będzie spoczywać u Ciebie na dachu? Widzę brąz ale może źle widzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jasia ,

 

zauważyłem,że dekarze juz Wam pownosili dachówki na dach . Tylko wydaje mi sie ,że juz kilka dni sobie leżą i nic ( no chyba że mi sie tylko wydaje) .

Dopóki nie pada gońcie ich niech robią do ciemnicy , bo zaraz powiedza ,że za zimno albo że ślisko na dachu . Trzeba po dobroci albo straszyć, dusić i jeszcze raz dusić - nie ważne jak ale liczy sie efekt , czyli gotowy dach :wink:

Życze oby to było jak najszybciej . A jak juz go położą i go sama zobaczysz to sie w nim zakochasz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia, no to superowo! Mam tylko nadzieje, że dachówki Wam przez weekend nie pospadały, bo u nas pozjeżdżały i dziury w folii porobiły :evil: Ale mam nadzieję, że u Was nic takiego miejsca nie miało.

U nas okna są takie same pikne jak u Was no poza szprosami, bo u nas ich nie ma :wink: A gdzie były produkowane Twoje okna?

No i powiedz mi co tam będzie spoczywać u Ciebie na dachu? Widzę brąz ale może źle widzę!

byłam na budowie w niedzielę i dziur w folii nie zauważyłam... (nie daj Panie! :roll: )

okna zamawialiśmy u Słowińskich - produkują je w Słupcy :D

a Wy, gdzie zamawialiście? i bramę w tym samym miejscu?

 

u mnie kolory domu jak w miniaturce - czyli dach będzie antracytowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarek, dzięki za gratulacje, oczywiście przyjmuję je czekając na kolejne postępy :p

a u Ciebie jak z nimi? :D

 

cieszę się, że Ci się nasze okna podobają :D

pokazuj swoje! :D

 

MUREK, dachówki wnosili w sobotę, wczoraj zajmowali się rynnami, więc się nie obijają :D dekarzy na szczęście nie trzeba poganiać, nie to co Be (choć ostatnio się nieco poprawił... :) )

pogodę zaklinam, może to pomoże? :)

 

mówiisz, że się zakocham? też mi się tak wydaje... :wink:

 

i z drzwiami YreQ i z oknami :D - świetny moment :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katarek, dzięki za gratulacje, oczywiście przyjmuję je czekając na kolejne postępy :p

a u Ciebie jak z nimi? :D

 

cieszę się, że Ci się nasze okna podobają :D

pokazuj swoje! :D

 

 

Ja położyłem dachówkę i aktualnie wykańczam dach - znaczy się męczę się z koszami. ;)

Okien w tym roku to nie będę miał, bo i kasa się kończy i sił już brakuje. ;)

Ale poważnie się zastanawiam nad podobnymi do Waszych, bo naprawdę mi się bardzo podobają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia, same się robią?? :o Czy to przemiły Pan Beeee się zabral za prace ręczne? :wink:

A folijke z okien pozdejmowałaś? Bo my jak wpadliśmy następnego dnia po założeniu okien do domu to jak sępy rzuciliśmy się i zrywaliśmy ze wszystkich okien, a potem staliśmy na dole i podziwialiśmy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na Twoje fotki (a właściwie Twojego domku :wink: :) ) i jedna rzecz przyszła mi do głowy. Widziałem że masz więźbę opartrą na słupach drewnianych (jak u mnie). Robisz murowane ścianki działowe między którymi stoi słup - jak chcesz ten element wykończyć?

Rozumiem że będziesz tynkować ściany, tylko w miejscy słupa pewnie wstawisz KG. Istnieje ryzyko że ściany w tym miejscu będą różnie pracować i łączenie może pękać :( No chyba że zdylatujesz ten element i wypełnisz łączenie akrylem - tylko wtedy maszdwie krechy wzdłuż łączenia elementów :roll:

 

Masz może jakąś inną koncepcję wykonania tego elementu?

Zaintrygowało mnie to zagadnienie :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na Twoje fotki (a właściwie Twojego domku :wink: :) ) i jedna rzecz przyszła mi do głowy. Widziałem że masz więźbę opartrą na słupach drewnianych (jak u mnie). Robisz murowane ścianki działowe między którymi stoi słup - jak chcesz ten element wykończyć?

Rozumiem że będziesz tynkować ściany, tylko w miejscy słupa pewnie wstawisz KG. Istnieje ryzyko że ściany w tym miejscu będą różnie pracować i łączenie może pękać :( No chyba że zdylatujesz ten element i wypełnisz łączenie akrylem - tylko wtedy maszdwie krechy wzdłuż łączenia elementów :roll:

 

Masz może jakąś inną koncepcję wykonania tego elementu?

Zaintrygowało mnie to zagadnienie :D:D:D:D

Kirkris, umiesz patrzeć :wink:

 

jeśli ktoś ma tu koncepcję to Be... :D

ale faktycznie, problem istnieje... osobiście wolałabym, żeby te słupy były widoczne, ale projekt zakłada, że część będzie w ścianie

 

podpytam Be, jak on to widzi :)

u Was nie było takiego dylematu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooooooooooo laska ......... cudny ten Wasz dom.

 

A Be ma zwierzątko - bo wydaje się, że ktoś mu kota pogonił :D i bardzo dobrze.

Pokoik z garderobą śliczniutki.

Dylematy też mam - np. czy nie dostanę klaustrofobii w sypialni ze skosami ( teraz mam mieszkanie 3,30 m wysokie), no aleś babo chciała to masz.

 

U nas też słupy podtrzymujące będą w murowanej ściance i z projektu ( niedoskonałego jak się okazuje w szczególe) część będzie wystawała na pokój - i jak to ja, niedoczytawszy jeszcze szczegółów technicznych powiązania ich ze ścianą, myślę, że jak mi tej wystającej części zbraknie - czytaj "jednak mało widoczna będzie a przeszkadzać wcale :lol: - to ją obłożę dodatkowo postarzaną i pomalowaną belą. Hmmm gorzej jeśli będzie mi wadzić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........kontynuacja......... "no bo " :wink: zawsze można słup połączyć z murowaną ścianą - mocując do niego i wpuszczając pomiędzy ...załózmy 2 - 3 warstwę pustaków kątowniki - :roll: o ile słup ma pełnić rolę dekoracyjną - na ścianę tynk a słup z niewidocznymi kątownikami wystaje ....hmmmmmm 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...